Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Zatrzymani kierowcy – jeden nietrzeźwy, drugi po narkotykach


Fot. ilustracyjne

KSP Mława nabór

Podczas weekendu policjanci zatrzymali dwóch kierowców, jeden z nich był pod wpływem alkoholu, drugi – najprawdopodobniej narkotyków.

1 września, o godz. 16:15, w miejscowości Krośnice, interweniujący patrol zatrzymał kierującego ciągnikiem marki Ursus. Józef G. lat 57, mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 0,60 promila alkoholu.

2 września , o godz. 7:25, na ul. Warszawskiej w Mławie, patrol zatrzymał do kontroli kierującego samochodem marki Seat Ibiza. Kierowcę, 22- letniego Piotra J., mieszkańca pow. sokołowskiego, poddano testowi na obecność narkotyków w organizmie oraz pobrano krew do badań. Trwają czynności w związku z podejrzeniem   kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków.

Podczas ostatniego, wakacyjnego weekendu i związanych z tym działań prewencyjno – kontrolnych, policjanci ruchu drogowego ukarali mandatami ponad 90 osób – w tym 82 kierowców i 10 pieszych. W 6 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Główne przewinienia kierowców to jak zwykle nadmierna prędkość, pieszych – przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Ponadto patrole zatrzymały 10 dowodów rejestracyjnych pojazdów oraz 8 uprawnień do kierowania. Powodem utraty prawa jazdy było kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego (alkohol, narkotyki) oraz przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz