Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zagadka zwłok znalezionych na ulicy Wąskiej częściowo wyjaśniona


Fot. Strażacy przygotowują się do wyjęcia szczątków mężczyzny ze studzienki kanalizacyjnej na ul. Wąskiej


16 października 2015 r. w Mławie na ulicy Wąskiej pracownicy Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalni Ścieków „Wod-Kan”, którzy przyjechali udrożnić studzienkę kanalizacyjną znaleźli w niej znajdujące się w stanie silnego rozkładu zwłoki. Szczątki ze studzienki wydobyli strażacy, a policja i prokuratura podjęły czynności w celu ustalenia tożsamości  denata oraz przyczyny jego śmierci.

Prokuratura wszczęła wówczas postępowanie z art. 155 kodeksu karnego w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.  Na podstawie przeprowadzonej w Zakładzie Medycyny Sądowej w Warszawie sekcji zwłok nie udało się ustalić przyczyny śmierci. Prokuratura dalej prowadziła postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci, ewentualnie zbezczeszczenia zwłok. Po wytypowaniu potencjalnych krewnych w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznego Policji przeprowadzono badania DNA i ustalono tożsamość mężczyzny – mieszkańca Mławy. Nadal jednak policja i prokuratura nie wiedziały w jaki sposób śmierć poniósł Janusz J., ani kto wrzucił jego ciało do studzienki.

Przełom w sprawie nastąpił w dopiero po półtora roku od dokonania makabrycznego znaleziska. Do wrzucenia zwłok do studzienki przyznał się mieszkaniec Mławy Ryszard B., odbywający już zresztą za inne przestępstwa karę pozbawienia wolności.

– 30 maja 2017 roku prokuratura skierowała do sądu w Mławie akt oskarżenia z art. 262 § 1 KK przeciw Ryszardowi B. Został on oskarżony o to, że w okresie od listopada 2014 do stycznia 2015 znieważył zwłoki Janusza J. , wrzucił je do studzienki i założył pokrywą o wadze 64 kg – informuje Prokurator Rejonowy Krzysztof Molenda.

17 sierpnia 2017 roku Sąd Rejonowy w Mławie uznał winę oskarżonego i wymierzył mu wyrok 7 miesięcy pozbawienia wolności. Choć wyjaśniło się już w jaki sposób zwłoki znalazły się w studzience, to zagadką pozostaje w jaki sposób zmarł Janusz J.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jaa
Jaa
3 lata temu

Czy to muzułmanin? Nie, to Polak-katolik!

olo
olo
3 lata temu
Reply to  Jaa

Myślisz, że muzułmanin lepszy?

Anonymouse
Anonymouse
3 lata temu

Smieszny wyrok