Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Nowa nwestycja Osiedle Kameralne Mława GSM Investment
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jóźwiak złoty w Toruniu. Najlepszy w trójboju


W Toruniu odbyła się druga edycja mistrzostw Polski weteranów w lekkoatletycznym trójboju sprinterskim. Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu zawodników z terenu całej Polski. Wśród nich nie zabrakło naszego reprezentanta.

Słoneczne ogrody Mława

W kategorii M70 walczył Alfred Jóźwiak. Już w pierwszej konkurencji, czyli w biegu na 60 metrów, udowodnił wszystkim konkurentom, że przybył do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego z jasno nakreślonym celem. Nasz zawodnik chciał sięgnąć po złoty krążek.

Plany udało się zrealizować, na dodatek mławianin zrobił to w niezwykle przekonującym stylu. Na 60 metrów uzyskał wynik 9.11, na 100 – 14.32, a wszystko zakończył wynikiem 30.81 na 200 metrów. W sumie zdobył 2352 punkty w trójbojowej rywalizacji, drugiego w „generalce” Jerzego Broca wyprzedził o kilkadziesiąt oczek.

W mistrzostwach walczyli lekkoatleci w różnym wieku. Gdy podliczono wyniki wszystkich okazało się, że Jóźwiak, choć trzydziestego sierpnia skończył 75. rok życia, potrafił nawiązać walkę z dużo młodszymi konkurentami. W zestawieniu wszystkich wyników, niezależnie od skończonych lat, uplasował się na czwartej pozycji. Przegrał m.in. z o dwadzieścia pięć lat młodszym Wojciechem Seidelem.

RS

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Anonimowo

Brawo Panie. AlfredzieL