Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Jóźwiak złoty w Toruniu. Najlepszy w trójboju


W Toruniu odbyła się druga edycja mistrzostw Polski weteranów w lekkoatletycznym trójboju sprinterskim. Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu zawodników z terenu całej Polski. Wśród nich nie zabrakło naszego reprezentanta.

KSP Mława nabór

W kategorii M70 walczył Alfred Jóźwiak. Już w pierwszej konkurencji, czyli w biegu na 60 metrów, udowodnił wszystkim konkurentom, że przybył do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego z jasno nakreślonym celem. Nasz zawodnik chciał sięgnąć po złoty krążek.

Plany udało się zrealizować, na dodatek mławianin zrobił to w niezwykle przekonującym stylu. Na 60 metrów uzyskał wynik 9.11, na 100 – 14.32, a wszystko zakończył wynikiem 30.81 na 200 metrów. W sumie zdobył 2352 punkty w trójbojowej rywalizacji, drugiego w „generalce” Jerzego Broca wyprzedził o kilkadziesiąt oczek.

W mistrzostwach walczyli lekkoatleci w różnym wieku. Gdy podliczono wyniki wszystkich okazało się, że Jóźwiak, choć trzydziestego sierpnia skończył 75. rok życia, potrafił nawiązać walkę z dużo młodszymi konkurentami. W zestawieniu wszystkich wyników, niezależnie od skończonych lat, uplasował się na czwartej pozycji. Przegrał m.in. z o dwadzieścia pięć lat młodszym Wojciechem Seidelem.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Jóźwiak złoty w Toruniu. Najlepszy w trójboju"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Anonimowo
Gość

Brawo Panie. AlfredzieL

wpDiscuz