Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Rewelacyjny koncert Teresy Werner. Publiczność oszalała z zachwytu


Niemal półtoragodzinny występ artystki, nie kończące się oklaski, dwa bisy zaśpiewane razem z publicznością na stojąco i brak miejsc dla wszystkich, którzy chcieli usłyszeć Teresę Werner na żywo w Mławie. Tak w największym skrócie opisać można wczorajszy występ – jak się okazuje szalenie popularnej w naszym mieście piosenkarki.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Niepewna pogoda sprawiła, że Miejski Dom Kultury postanowił przenieść występ Teresy Werner z otwartej estrady w parku do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Sala była szczelnie wypełniona już na kilkanaście minut przed rozpoczęciem występu. Brak możliwości słuchania i oglądania artystki wywołał niezadowolenie i głośne komentarze wśród osób, które przyszły niedługo przed godziną rozpoczęcia koncertu i nie mogły dostać się do sali. Nerwową sytuację nieco złagodziło otwarcie bocznych drzwi wyjściowych z sali i część publiczności w ten sposób mogła dostać się do środka, część słuchała stojąc na dworze.

– Na stulecie przyznania praw obywatelskich kobietom, które przypada w przyszłym roku,  wśród stu najbardziej wpływowych kobiet w Polsce jest Teresa Werner. I dziś wystąpi tu dla państwa.  Pierwsza jej płyta „Spełnić marzenia” w ciągu kilku miesięcy stała się złotą płytą, a dzisiaj jest już platyną. To na tej płycie jest piosenka „Dałabym ci dała” i „Miłość jest piękna”. Druga płyta „Szczęśliwi we dwoje” – piękne duety z Goranem Karanem. Trzecia płyta – „Miłość to nie zabawa”, to hasło bardzo ważne w naszym życiu. A na tej płycie hity jak: „Miłość to nie zabawa” – tytułowy i „Tylko anieli wiedzą” – tak zapowiadał występ artystki jej manager Krzysztof Szwed.

Okazało się, że mieszkańcy Mławy i okolic doskonale te przeboje znają, a nawet potrafią je zaśpiewać. Gwiazda wieczoru świetnie nawiązała kontakt z publicznością, pomimo nieco zabawnej przygody przy powitaniu. Otóż, gdy na początku artystka zeszła ze sceny i wyciągnęła rękę, by przywitać się z siedzącą w pierwszym rzędzie publicznością, jedna z pań –  prawdopodobnie tak się skonsternowała,  że nie chciała podać ręki. Jednak chętnie zastąpili ją inni, a gdy rozpoczął się koncert wkrótce cała sala falowała w rytm walczyka, klaskała i śpiewała razem przynajmniej refreny piosenek. Artystka dwukrotnie bisowała, a sala śpiewała bisy razem z nią już na stojąco. Gdyby zależało to od publiczności, Teresa Werner nieprędko wyjechałaby z Mławy. Wolę ponownego zaproszenia do Mławy wyraził burmistrz Sławomir Kowalewski składając kwiaty i dziękując artystce za koncert. Po zakończonym występie wokalistka podpisywała swoje płyty i chętnie rozmawiała ze swoimi fanami już w holu szkoły.

JK

Teresa Werner – utytułowana wokalistka, przez lata występująca w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, a szerszej publiczności znana z takich utworów, jak „Dałabym Ci, dała”, „Miłość jest piękna” czy „Kocham swoje morze”. Artystka występowała na największych scenach koncertowych i teatralnych Stanów Zjednoczonych, takich jak m.in. Carnegie Hall i na Broadwayu. W 1991 roku zaprezentowała zespół Śląsk na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Koncertowała na pięciu kontynentach, a dziś jest jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki rozrywkowej. W ubiegłym roku został również odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. (za MDK Mława)

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Karamix

Widownia 60+

lol

co kto lubi