Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Handmade ozdoby dekoracje wystrój wnętrz upominki sklepik z rękodziełem Lucky&Berry
Logo
meblolux

Rewelacyjny koncert Teresy Werner. Publiczność oszalała z zachwytu


Niemal półtoragodzinny występ artystki, nie kończące się oklaski, dwa bisy zaśpiewane razem z publicznością na stojąco i brak miejsc dla wszystkich, którzy chcieli usłyszeć Teresę Werner na żywo w Mławie. Tak w największym skrócie opisać można wczorajszy występ – jak się okazuje szalenie popularnej w naszym mieście piosenkarki.Handemade with love Lucky&Berry

Niepewna pogoda sprawiła, że Miejski Dom Kultury postanowił przenieść występ Teresy Werner z otwartej estrady w parku do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Sala była szczelnie wypełniona już na kilkanaście minut przed rozpoczęciem występu. Brak możliwości słuchania i oglądania artystki wywołał niezadowolenie i głośne komentarze wśród osób, które przyszły niedługo przed godziną rozpoczęcia koncertu i nie mogły dostać się do sali. Nerwową sytuację nieco złagodziło otwarcie bocznych drzwi wyjściowych z sali i część publiczności w ten sposób mogła dostać się do środka, część słuchała stojąc na dworze.

– Na stulecie przyznania praw obywatelskich kobietom, które przypada w przyszłym roku,  wśród stu najbardziej wpływowych kobiet w Polsce jest Teresa Werner. I dziś wystąpi tu dla państwa.  Pierwsza jej płyta „Spełnić marzenia” w ciągu kilku miesięcy stała się złotą płytą, a dzisiaj jest już platyną. To na tej płycie jest piosenka „Dałabym ci dała” i „Miłość jest piękna”. Druga płyta „Szczęśliwi we dwoje” – piękne duety z Goranem Karanem. Trzecia płyta – „Miłość to nie zabawa”, to hasło bardzo ważne w naszym życiu. A na tej płycie hity jak: „Miłość to nie zabawa” – tytułowy i „Tylko anieli wiedzą” – tak zapowiadał występ artystki jej manager Krzysztof Szwed.

Okazało się, że mieszkańcy Mławy i okolic doskonale te przeboje znają, a nawet potrafią je zaśpiewać. Gwiazda wieczoru świetnie nawiązała kontakt z publicznością, pomimo nieco zabawnej przygody przy powitaniu. Otóż, gdy na początku artystka zeszła ze sceny i wyciągnęła rękę, by przywitać się z siedzącą w pierwszym rzędzie publicznością, jedna z pań –  prawdopodobnie tak się skonsternowała,  że nie chciała podać ręki. Jednak chętnie zastąpili ją inni, a gdy rozpoczął się koncert wkrótce cała sala falowała w rytm walczyka, klaskała i śpiewała razem przynajmniej refreny piosenek. Artystka dwukrotnie bisowała, a sala śpiewała bisy razem z nią już na stojąco. Gdyby zależało to od publiczności, Teresa Werner nieprędko wyjechałaby z Mławy. Wolę ponownego zaproszenia do Mławy wyraził burmistrz Sławomir Kowalewski składając kwiaty i dziękując artystce za koncert. Po zakończonym występie wokalistka podpisywała swoje płyty i chętnie rozmawiała ze swoimi fanami już w holu szkoły.

JK

Teresa Werner – utytułowana wokalistka, przez lata występująca w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, a szerszej publiczności znana z takich utworów, jak „Dałabym Ci, dała”, „Miłość jest piękna” czy „Kocham swoje morze”. Artystka występowała na największych scenach koncertowych i teatralnych Stanów Zjednoczonych, takich jak m.in. Carnegie Hall i na Broadwayu. W 1991 roku zaprezentowała zespół Śląsk na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Koncertowała na pięciu kontynentach, a dziś jest jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki rozrywkowej. W ubiegłym roku został również odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. (za MDK Mława)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
Karamix
Gość
Karamix

Widownia 60+

lol
Gość
lol

co kto lubi