Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zapisy ruszają od 11 września


Od 11 września br. ruszają zapisy na Uniwersytet Trzeciego Wieku, a termin przyjmowania zgłoszeń mija 29 września 2017.


Nowa oferta na semestr zimowy zawiera doskonale znane propozycje z ubiegłych lat oraz kilka ciekawych wykładów z historii sztuki, nauk politycznych i historii powszechnej, które będą odbywały się co dwa tygodnie.

Osoby, którym bardzo bliskie są sprawy miasta i lokalnej społeczności zapraszamy na spotkania w ramach kawiarenki obywatelskiej, które będą organizowane raz w miesiącu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z ofertą znajdującą się w załączniku.

Zapisy będą przyjmowane w Miejskim Domu Kultury w godzinach otwarcia instytucji w godz. 8.00-16.00. Koordynatorem głównym udzielającym odpowiedzi na pytania dotyczące oferty i osobą przyjmującą zgłoszenia jest Pani Adriana Chrzczon.

Poniżej przedstawiamy informację o opłatach za zajęcia prowadzonych w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku:

Wpisowe 50 zł na semestr
Basen 10 zł na semestr

Dodatkowe przedmioty poniżej płatne po 5 zł na semestr.

Fotografia
J. Grzebski MDK w Mławie
5zł na semestr

Wizaż i Stylizacja
A. Borowska MDK w Mławie
5zł na semestr

Ćwiczenia z elementami tańca
A.Chocholska MDK w Mławie
5zł na semestr

Brydż Sportowy
H. Sławuta MDK w Mławie
5zł na semestr

Wpłaty można dokonać w kasie Miejskiego Domu Kultury w Mławie i na konto NR KONTA: 16 8230 0007 3002 2670 2000 0001

Dane do przelewu:
Miejski Dom Kultury w Mławie
ul. Stary Rynek 13, 06-500 Mława
NR KONTA: 16 8230 0007 3002 2670 2000 0001
Tytułem: opłata UTW semestr I 2017/2018

 

OFERTA PROGRAMOWA UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU
SEZON ZIMOWY W ROKU 2017/2018

Fotografia
Instruktor: Jerzy Grzebski
Zajęcia fotograficzne przeznaczone dla wszystkich tych, którzy pragną nauczyć się fotografii od podstaw, począwszy od fotografowania techniką analogową i pracy w ciemni, poprzez świadome posługiwanie się aparatem cyfrowym i obróbkę zdjęć w programie Adobe Photoshop.

Sekcja gimnastyczna
Instruktorzy zajęć:
Iwona Kohut Sadza – Gimnazjum nr. 1,
Katarzyna Malinowska – Szkoła podstawowa nr. 7,
Jolanta Kesling -Szkoła Podstawowa nr. 4.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i kondycję, do gimnastyki. Zróbmy coś dla siebie. Ruch jest wskazany w każdym wieku!!!!!!Tempo ćwiczeń dostosowane do możliwości, oczekiwań i potrzeb. Podczas ćwiczeń panuje życzliwa, swobodna atmosfera sprzyjająca dobremu samopoczuciu, a także motywująca do koniecznego wysiłku.

Warsztaty teatralne
Instruktor: Hanna Matecka-Wieczorek
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Mławie
Warsztaty teatralne obejmujące – ćwiczenia dykcyjne, ruch i improwizację sceniczną, pracę z tekstem. Efektem zajęć ma być wystawienie premierowego przedstawienia. Odkryj z nami drzemiące w Tobie talenty!

Język angielski
Instruktor: Małgorzata Wiśniewska-Załęska
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Mławie
Zajęcia odbywają się w grupach 10-12 osobowych, różniących się stopniem znajomości języka angielskiego, począwszy od poziomu podstawowego, średniozaawansowanego po zaawansowany. Większość słuchaczy zetknęła się z językiem angielskim po raz pierwszy w życiu na naszych zajęciach, początkowa nieśmiałość i brak pewności siebie zostały szybko zastąpione przez motywację i determinację do zgłębiania znajomości nowego języka. Słuchacze chętnie poznają nowe słówka i szukają dla nich zastosowań w przeróżnych kontekstach. Słuchacze chętnie dzielą się z grupą swoimi odkryciami z zakresu słownictwa, nierzadko zaskakując tym lektora. Język angielski na Uniwersytecie Trzeciego Wieku to jednak przede wszystkim wspaniała integracja, rozrywka dla umysłu i satysfakcja z osiągania wymarzonych celów.

Taniec towarzyski
Instruktor: Piotr Jankowski
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Mławie
Zajęcia zawierają połączone elementy tańca towarzyskiego oraz gimnastyki, kładąc szczególny nacisk na prozdrowotne aspekty tańca i ruchu. Warsztaty wywierają pozytywny wpływ na samopoczucie. Są cudownym lekiem przywracającym młodość i sprawność fizyczną oraz aktywnym sposobem spędzenia czasu.

Zajęcia na basenie
Miejsce: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie
Zajęcia na basenie (płatne 10 zł na semestr).
W zachowaniu sprawności i pogody ducha, a również w pokonywaniu dolegliwości spowodowanych wieloma chorobami, pomaga…pływanie!…nie musi być wyczynowe, każde! nawet spacery w wodzie…

Zajęcia komputerowe
Instruktor: Andrzej Mielcarek
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Kołłątaja ul. Warszawska 52
Zajęcia komputerowe mają  na celu naukę sprawnego wykorzystania najważniejszego narzędzia obecnych czasów – komputera. Każdy uczestnik zajęć pracuje przy swoim stanowisku komputerowym. Poziom zajęć dostosowany jest do umiejętności uczestników. Uczestnicy poznają podstawy obsługi komputera, programowania i wykorzystania aplikacji użytkowych. Doskonalą także umiejętności, które już posiadają, nabywają nowe kompetencje oraz istotne informacje związane m.in. z bezpieczeństwem w sieci, obsługi portali społecznościowych oraz popularnych komunikatorów.

Wykłady z literatury
Wykładowca: dr Daniel Bartosiewicz
Wykłady z literatury obejmują analizę i interpretację wybranych tekstów kultury, czyli dzieł literackich, filmowych, teatralnych, malarskich i muzycznych. Wykłady odbywają się co 2 tygodnie w Miejskim Domu Kultury w Mławie.

Wykłady z historii
Wykładowca: dr Leszek Zygner – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.
Słuchacze na wykładach zapoznają się z historią Mazowsza i, dziejami Mławy i Ziemi Zawkrzeńskiej. Wykłady odbywają się co tydzień w Miejskim domu Kultury w Mławie.

Wykłady z medycyny
Wykładowca: dr Marek Jakubiak
Celem wykładów jest promowanie zdrowego stylu życia, wzbogacanie wiedzy o zdrowiu i „odpowiedzialności” za zdrowie własne i innych. Wykłady z medycyny odbywają się raz w miesiącu, w Miejskim Domu Kultury w Mławie.

Wizaż i Stylizacja
Instruktor: Anna Borowska
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Mławie
Kurs wizażu i stylizacji (płatne 5 zł na semestr) został przygotowany z myślą o Paniach, które chcą poznać podstawy makijażu, kolorystyki i stylizacji sylwetki.

Ćwiczenia z elementami tańca
Instruktor: Anna Chocholska
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Mławie
Zajęcia poprawiają ogólną sprawność i wydolność organizmu, możliwości ruchowe stawów i mięśni, koordynację i równowagę, powodują wzrost odporności uczestników, dają wiele radości oraz samozadowolenia, przywracają pozytywne nastawienie. Efekty ćwiczeń obserwujemy już po pierwszych zajęciach.

Brydż
Instruktor: Henryk Sławuta
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Mławie
Cotygodniowa partyjka brydża przy swingowej muzyczce….zapraszamy!!!!! Spotkania sekcji są nieodpłatne, przeznaczone dla dorosłych mieszkańców Mławy.

Nowości!!!!
Zajęcia w formie bloków tematycznych:
Historia sztuki (historia architektury, historia malarstwa, muzyki). Zajęcia będą odbywać się, co 2 tygodnie.

Historia powszechna. Zajęcia będą odbywać się, co 2 tygodnie

Nauki społeczne. Zajęcia będą odbywać się, co 2 tygodnie. Wykłady na tematy dotyczące kultury i nauk społecznych.

Kawiarenka obywatelska spotkania raz w miesiącu, na które serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliskie są sprawy miasta i mieszkańców.

źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kasa
kasa
3 lata temu

Część środków dopłaca miasto. Z moich obserwacji wynika, że niektórzy seniorzy skorzystają z basenu w ciągu semestru 2 maks 3 razy, bo to i choroby i sprawy losowe. Per saldo wychodzi na to,że wychodzi na „0”.I może za jakiś czas Pani/Pan/ też będzie emerytem.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  kasa

Jeżeli miasto dopłaca członkom uniwersytetu III wieku, to powinno dopłacać wszystkim seniorom, a uważam, że dzieciom tym bardziej. Dlaczego są grupy uprzywilejowana??
Jesteś na UTW, to masz basen za free, a nie jesteś, to płacz i płać, tak??
Wszystko do czego dopłaca miasto idzie z pieniędzy wszystkich mławian, miasto jako takie nie ma własnych pieniędzy, są to nasze pieniądze.

czytelniczka
czytelniczka
3 lata temu

no tak, basen dla seniorów 10zł na semestr a jak chcesz puścić dziecko by wspomagać jego rozwój fizyczny to 6,40 lub 7,50 za godzinę. I gdzie tu sprawiedliwy dostęp… dzieci płacą by taka grupa wchodziła praktycznie za free!!!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x