Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zapisy ruszają od 11 września


Od 11 września br. ruszają zapisy na Uniwersytet Trzeciego Wieku, a termin przyjmowania zgłoszeń mija 29 września 2017.

Słoneczne ogrody Mława

Nowa oferta na semestr zimowy zawiera doskonale znane propozycje z ubiegłych lat oraz kilka ciekawych wykładów z historii sztuki, nauk politycznych i historii powszechnej, które będą odbywały się co dwa tygodnie.

Osoby, którym bardzo bliskie są sprawy miasta i lokalnej społeczności zapraszamy na spotkania w ramach kawiarenki obywatelskiej, które będą organizowane raz w miesiącu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z ofertą znajdującą się w załączniku.

Zapisy będą przyjmowane w Miejskim Domu Kultury w godzinach otwarcia instytucji w godz. 8.00-16.00. Koordynatorem głównym udzielającym odpowiedzi na pytania dotyczące oferty i osobą przyjmującą zgłoszenia jest Pani Adriana Chrzczon.

Poniżej przedstawiamy informację o opłatach za zajęcia prowadzonych w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku:

Wpisowe 50 zł na semestr
Basen 10 zł na semestr

Dodatkowe przedmioty poniżej płatne po 5 zł na semestr.

Fotografia
J. Grzebski MDK w Mławie
5zł na semestr

Wizaż i Stylizacja
A. Borowska MDK w Mławie
5zł na semestr

Ćwiczenia z elementami tańca
A.Chocholska MDK w Mławie
5zł na semestr

Brydż Sportowy
H. Sławuta MDK w Mławie
5zł na semestr

Wpłaty można dokonać w kasie Miejskiego Domu Kultury w Mławie i na konto NR KONTA: 16 8230 0007 3002 2670 2000 0001

Dane do przelewu:
Miejski Dom Kultury w Mławie
ul. Stary Rynek 13, 06-500 Mława
NR KONTA: 16 8230 0007 3002 2670 2000 0001
Tytułem: opłata UTW semestr I 2017/2018

 

OFERTA PROGRAMOWA UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU
SEZON ZIMOWY W ROKU 2017/2018

Fotografia
Instruktor: Jerzy Grzebski
Zajęcia fotograficzne przeznaczone dla wszystkich tych, którzy pragną nauczyć się fotografii od podstaw, począwszy od fotografowania techniką analogową i pracy w ciemni, poprzez świadome posługiwanie się aparatem cyfrowym i obróbkę zdjęć w programie Adobe Photoshop.

Sekcja gimnastyczna
Instruktorzy zajęć:
Iwona Kohut Sadza – Gimnazjum nr. 1,
Katarzyna Malinowska – Szkoła podstawowa nr. 7,
Jolanta Kesling -Szkoła Podstawowa nr. 4.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i kondycję, do gimnastyki. Zróbmy coś dla siebie. Ruch jest wskazany w każdym wieku!!!!!!Tempo ćwiczeń dostosowane do możliwości, oczekiwań i potrzeb. Podczas ćwiczeń panuje życzliwa, swobodna atmosfera sprzyjająca dobremu samopoczuciu, a także motywująca do koniecznego wysiłku.

Warsztaty teatralne
Instruktor: Hanna Matecka-Wieczorek
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Mławie
Warsztaty teatralne obejmujące – ćwiczenia dykcyjne, ruch i improwizację sceniczną, pracę z tekstem. Efektem zajęć ma być wystawienie premierowego przedstawienia. Odkryj z nami drzemiące w Tobie talenty!

Język angielski
Instruktor: Małgorzata Wiśniewska-Załęska
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Mławie
Zajęcia odbywają się w grupach 10-12 osobowych, różniących się stopniem znajomości języka angielskiego, począwszy od poziomu podstawowego, średniozaawansowanego po zaawansowany. Większość słuchaczy zetknęła się z językiem angielskim po raz pierwszy w życiu na naszych zajęciach, początkowa nieśmiałość i brak pewności siebie zostały szybko zastąpione przez motywację i determinację do zgłębiania znajomości nowego języka. Słuchacze chętnie poznają nowe słówka i szukają dla nich zastosowań w przeróżnych kontekstach. Słuchacze chętnie dzielą się z grupą swoimi odkryciami z zakresu słownictwa, nierzadko zaskakując tym lektora. Język angielski na Uniwersytecie Trzeciego Wieku to jednak przede wszystkim wspaniała integracja, rozrywka dla umysłu i satysfakcja z osiągania wymarzonych celów.

Taniec towarzyski
Instruktor: Piotr Jankowski
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Mławie
Zajęcia zawierają połączone elementy tańca towarzyskiego oraz gimnastyki, kładąc szczególny nacisk na prozdrowotne aspekty tańca i ruchu. Warsztaty wywierają pozytywny wpływ na samopoczucie. Są cudownym lekiem przywracającym młodość i sprawność fizyczną oraz aktywnym sposobem spędzenia czasu.

Zajęcia na basenie
Miejsce: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie
Zajęcia na basenie (płatne 10 zł na semestr).
W zachowaniu sprawności i pogody ducha, a również w pokonywaniu dolegliwości spowodowanych wieloma chorobami, pomaga…pływanie!…nie musi być wyczynowe, każde! nawet spacery w wodzie…

Zajęcia komputerowe
Instruktor: Andrzej Mielcarek
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Kołłątaja ul. Warszawska 52
Zajęcia komputerowe mają  na celu naukę sprawnego wykorzystania najważniejszego narzędzia obecnych czasów – komputera. Każdy uczestnik zajęć pracuje przy swoim stanowisku komputerowym. Poziom zajęć dostosowany jest do umiejętności uczestników. Uczestnicy poznają podstawy obsługi komputera, programowania i wykorzystania aplikacji użytkowych. Doskonalą także umiejętności, które już posiadają, nabywają nowe kompetencje oraz istotne informacje związane m.in. z bezpieczeństwem w sieci, obsługi portali społecznościowych oraz popularnych komunikatorów.

Wykłady z literatury
Wykładowca: dr Daniel Bartosiewicz
Wykłady z literatury obejmują analizę i interpretację wybranych tekstów kultury, czyli dzieł literackich, filmowych, teatralnych, malarskich i muzycznych. Wykłady odbywają się co 2 tygodnie w Miejskim Domu Kultury w Mławie.

Wykłady z historii
Wykładowca: dr Leszek Zygner – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.
Słuchacze na wykładach zapoznają się z historią Mazowsza i, dziejami Mławy i Ziemi Zawkrzeńskiej. Wykłady odbywają się co tydzień w Miejskim domu Kultury w Mławie.

Wykłady z medycyny
Wykładowca: dr Marek Jakubiak
Celem wykładów jest promowanie zdrowego stylu życia, wzbogacanie wiedzy o zdrowiu i „odpowiedzialności” za zdrowie własne i innych. Wykłady z medycyny odbywają się raz w miesiącu, w Miejskim Domu Kultury w Mławie.

Wizaż i Stylizacja
Instruktor: Anna Borowska
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Mławie
Kurs wizażu i stylizacji (płatne 5 zł na semestr) został przygotowany z myślą o Paniach, które chcą poznać podstawy makijażu, kolorystyki i stylizacji sylwetki.

Ćwiczenia z elementami tańca
Instruktor: Anna Chocholska
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Mławie
Zajęcia poprawiają ogólną sprawność i wydolność organizmu, możliwości ruchowe stawów i mięśni, koordynację i równowagę, powodują wzrost odporności uczestników, dają wiele radości oraz samozadowolenia, przywracają pozytywne nastawienie. Efekty ćwiczeń obserwujemy już po pierwszych zajęciach.

Brydż
Instruktor: Henryk Sławuta
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Mławie
Cotygodniowa partyjka brydża przy swingowej muzyczce….zapraszamy!!!!! Spotkania sekcji są nieodpłatne, przeznaczone dla dorosłych mieszkańców Mławy.

Nowości!!!!
Zajęcia w formie bloków tematycznych:
Historia sztuki (historia architektury, historia malarstwa, muzyki). Zajęcia będą odbywać się, co 2 tygodnie.

Historia powszechna. Zajęcia będą odbywać się, co 2 tygodnie

Nauki społeczne. Zajęcia będą odbywać się, co 2 tygodnie. Wykłady na tematy dotyczące kultury i nauk społecznych.

Kawiarenka obywatelska spotkania raz w miesiącu, na które serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliskie są sprawy miasta i mieszkańców.

źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
kasa

Część środków dopłaca miasto. Z moich obserwacji wynika, że niektórzy seniorzy skorzystają z basenu w ciągu semestru 2 maks 3 razy, bo to i choroby i sprawy losowe. Per saldo wychodzi na to,że wychodzi na „0”.I może za jakiś czas Pani/Pan/ też będzie emerytem.

Jarząbek

Jeżeli miasto dopłaca członkom uniwersytetu III wieku, to powinno dopłacać wszystkim seniorom, a uważam, że dzieciom tym bardziej. Dlaczego są grupy uprzywilejowana??
Jesteś na UTW, to masz basen za free, a nie jesteś, to płacz i płać, tak??
Wszystko do czego dopłaca miasto idzie z pieniędzy wszystkich mławian, miasto jako takie nie ma własnych pieniędzy, są to nasze pieniądze.

czytelniczka

no tak, basen dla seniorów 10zł na semestr a jak chcesz puścić dziecko by wspomagać jego rozwój fizyczny to 6,40 lub 7,50 za godzinę. I gdzie tu sprawiedliwy dostęp… dzieci płacą by taka grupa wchodziła praktycznie za free!!!