Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Dublet Grędzińskiego. Najlepszy w Stężycy i Brodnicy


Cztery wyścigi w ciągu kilkunastu dni to bilans występów mławskiego kolarza Bartosza Grędzińskiego w końcówce sierpnia. Ilość przerodziła się w jakość, za każdym razem reprezentant Kross Staff Team stawał na podium.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Wszystko zaczęło się w Stężycy – zmagania na dystansie Max, choć na długości aż 48 kilometrów, potoczyły się od początku po myśli naszego zawodnika. Wspólnie z Kamilem Kuszmiderem uciekł reszcie stawki, po czym rozstrzygnął kwestię wygranej na finiszu.

Potem przeniósł się do Suszu, gdzie rozegrano ósmą już edycję maratonu kolarskiego. Wspólnie z Grędzińskim na starcie odcinka o nazwie Giga stanął inny kolarz z Mławy, Michał Różański. Nasz duet nie jechał zbyt długo. Po zaledwie jedenastu kilometrach drugi z naszych kolarzy musiał zrezygnować z batalii. Nie wytrzymał sprzęt, zerwał się łańcuch. Bartosz pojechał dalej, kończąc batalię na drugiej pozycji. Natomiast krótszy odcinek Max pokonał Łukasz Różański. Szósty w klasyfikacji generalnej, w swojej kategorii M20-29 lat był drugi.

Aktywny okres  zakończył się w ostatni weekend sierpnia. Najpierw Grędziński zjawił się w Nieporęcie, gdzie rozegrano kolejną eliminację cyklu Poland Bike Marathon (zawody w jego ramach odbyły się także w Stężycy). Wspólnie z Pawłem Rudzińskim pokonali trasę Max (na Mini walczył Janusz Jastrzębowski), kończąc zawody odpowiednio na siódmym i dwudziestym trzecim miejscu. W swojej grupie wiekowej M2  Grędziński uplasował się na drugim stopniu podium.

Natomiast w niedzielę 27 sierpnia mławski specjalista od jazdy po trudnym terenie zameldował się w Brodnicy. W zawodach w ramach Mazovia MTB Marathon „zdemolował” konkurentów walczących na odcinku Giga. Drugiego w generalnym zestawieniu przeciwnika wyprzedził o blisko  cztery minuty.

Na tej imprezie walczyli także inni mławianie. Łukasz Rykowski był sto pierwszy na Fit, natomiast Hadrian Gruszewski finiszował na czternastym miejscu na najkrótszym odcinku Hobby.

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500