Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dublet Grędzińskiego. Najlepszy w Stężycy i Brodnicy


Cztery wyścigi w ciągu kilkunastu dni to bilans występów mławskiego kolarza Bartosza Grędzińskiego w końcówce sierpnia. Ilość przerodziła się w jakość, za każdym razem reprezentant Kross Staff Team stawał na podium.


Wszystko zaczęło się w Stężycy – zmagania na dystansie Max, choć na długości aż 48 kilometrów, potoczyły się od początku po myśli naszego zawodnika. Wspólnie z Kamilem Kuszmiderem uciekł reszcie stawki, po czym rozstrzygnął kwestię wygranej na finiszu.

Potem przeniósł się do Suszu, gdzie rozegrano ósmą już edycję maratonu kolarskiego. Wspólnie z Grędzińskim na starcie odcinka o nazwie Giga stanął inny kolarz z Mławy, Michał Różański. Nasz duet nie jechał zbyt długo. Po zaledwie jedenastu kilometrach drugi z naszych kolarzy musiał zrezygnować z batalii. Nie wytrzymał sprzęt, zerwał się łańcuch. Bartosz pojechał dalej, kończąc batalię na drugiej pozycji. Natomiast krótszy odcinek Max pokonał Łukasz Różański. Szósty w klasyfikacji generalnej, w swojej kategorii M20-29 lat był drugi.

Aktywny okres  zakończył się w ostatni weekend sierpnia. Najpierw Grędziński zjawił się w Nieporęcie, gdzie rozegrano kolejną eliminację cyklu Poland Bike Marathon (zawody w jego ramach odbyły się także w Stężycy). Wspólnie z Pawłem Rudzińskim pokonali trasę Max (na Mini walczył Janusz Jastrzębowski), kończąc zawody odpowiednio na siódmym i dwudziestym trzecim miejscu. W swojej grupie wiekowej M2  Grędziński uplasował się na drugim stopniu podium.

Natomiast w niedzielę 27 sierpnia mławski specjalista od jazdy po trudnym terenie zameldował się w Brodnicy. W zawodach w ramach Mazovia MTB Marathon „zdemolował” konkurentów walczących na odcinku Giga. Drugiego w generalnym zestawieniu przeciwnika wyprzedził o blisko  cztery minuty.

Na tej imprezie walczyli także inni mławianie. Łukasz Rykowski był sto pierwszy na Fit, natomiast Hadrian Gruszewski finiszował na czternastym miejscu na najkrótszym odcinku Hobby.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x