Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Od 1 września Grażyna Czupryn pełnić będzie obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie


Wójt gminy Dzierzgowo Rafał Kuciński postanowił od 1 września br. powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie Grażynie Czupryn. Obecna dyrektor szkoły Marzena Nowicka złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy i przestaje być jednocześnie dyrektorem i nauczycielem w tej placówce z dniem 31 sierpnia 2017.

– Obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie zgodnie z przysługującym uprawnieniem powierzyłem pani Grażynie Czupryn. Pełniąca obowiązki posiada kwalifikacje pedagogiczne. Obecnie jest pracownikiem biblioteki. Powierzenie funkcji następuje na maksymalny okres, czyli 10 miesięcy. Potem planujemy wyłonić dyrektora placówki w drodze konkursu – informuje wójt Rafał Kuciński.

Odchodząca z dniem 31 sierpnia obecna dyrektor szkoły podstawowej nie podała przyczyn swojej decyzji. Wiadomo jest jednak, że relacje pomiędzy radnymi a dyrektor Marzeną Nowicką nie układały się dobrze. Radni, zwłaszcza z komisji rewizyjnej, wielokrotnie na sesjach rady gminy wyrażali zastrzeżenia co do sposobu kierowania jej placówką. W grudniu 2016 roku na ręce Zdzisława Morawskiego, będącego wówczas osoba pełniącą obowiązki wójta wpłynął wniosek o odwołanie Marzeny Nowickiej z funkcji dyrektora. W tym roku pojawił się  wobec niej kolejny zarzut, tym razem stosowania mobbingu wobec jednej z nauczycielek. W tej sprawie toczyło się postępowanie sprawdzające w mławskiej prokuraturze. Również sama Marzena Nowicka złożyła wniosek o ściganie z oskarżenia prywatnego osób ją zniesławiających, w tym radnych gminy Dzierzgowo.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Od 1 września Grażyna Czupryn pełnić będzie obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
P.k
Gość

Gratulacje Pani Grażyno !

Gienio
Gość

test

wpDiscuz