Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Od 1 września Grażyna Czupryn pełnić będzie obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie


Wójt gminy Dzierzgowo Rafał Kuciński postanowił od 1 września br. powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie Grażynie Czupryn. Obecna dyrektor szkoły Marzena Nowicka złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy i przestaje być jednocześnie dyrektorem i nauczycielem w tej placówce z dniem 31 sierpnia 2017.


– Obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie zgodnie z przysługującym uprawnieniem powierzyłem pani Grażynie Czupryn. Pełniąca obowiązki posiada kwalifikacje pedagogiczne. Obecnie jest pracownikiem biblioteki. Powierzenie funkcji następuje na maksymalny okres, czyli 10 miesięcy. Potem planujemy wyłonić dyrektora placówki w drodze konkursu – informuje wójt Rafał Kuciński.

Odchodząca z dniem 31 sierpnia obecna dyrektor szkoły podstawowej nie podała przyczyn swojej decyzji. Wiadomo jest jednak, że relacje pomiędzy radnymi a dyrektor Marzeną Nowicką nie układały się dobrze. Radni, zwłaszcza z komisji rewizyjnej, wielokrotnie na sesjach rady gminy wyrażali zastrzeżenia co do sposobu kierowania jej placówką. W grudniu 2016 roku na ręce Zdzisława Morawskiego, będącego wówczas osoba pełniącą obowiązki wójta wpłynął wniosek o odwołanie Marzeny Nowickiej z funkcji dyrektora. W tym roku pojawił się  wobec niej kolejny zarzut, tym razem stosowania mobbingu wobec jednej z nauczycielek. W tej sprawie toczyło się postępowanie sprawdzające w mławskiej prokuraturze. Również sama Marzena Nowicka złożyła wniosek o ściganie z oskarżenia prywatnego osób ją zniesławiających, w tym radnych gminy Dzierzgowo.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
P.k
P.k
5 lata temu

Gratulacje Pani Grażyno !

Gienio
Gienio
5 lata temu

test

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x