Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Szkoda, że nie można przesłać państwu zdjęcia smrodu


Smród okresowo pojawiający się i unoszący z rowu odwadniającego biegnącego wzdłuż ulicy Batorego to kolejny, nie rozwiązany dotychczas problem Zatorza. Powtarzający się, nieprzyjemny i uciążliwy. Podobnie zresztą jak wielokrotnie podnoszona sprawa braku przejścia przez tory  w ciągu ulicy Kościuszki i działalności sortowni węgla. Tak widzą to mieszkańcy ulicy Batorego i sąsiednich ulic.

KSP Mława nabór

– Wracając wczoraj wieczorem z pracy około godz. 23 w okolicy domu poczułem przeokropny odór, smród, fetor, bo nie wiem już, jak to nazwać! Znowu zakłady z tak zwanego „przedtorza” raczą nas ściekami! A jak potocznie wiadomo o 23 straż miejska ani żadne inne służby już nie pracują, więc nawet nie ma gdzie tego zgłosić! Miasto już kiedyś tłumaczyło się, że oni nie mogą sprawdzić, kto odprowadza takie ścieki do kolektora, bo sami nie wiedzą, która rura do kogo należy! Szkoda, że nie można przesłać państwu zdjęcia smrodu, bo choć troszkę poczulibyście się jak my! Mogę przesłać jedynie fotografię  jak w słoiku wygląda woda opadowa, bo ponoć ten rów służy do odprowadzania wód opadowych z terenu miasta! A wczoraj (28 sierpnia) o ile dobrze kojarzę nie padało! – pisze do redakcji jeden z czytelników.

Rzeczywiście, o tej sprawie mieszkańcy kilka razy mówili na zebraniu Osiedla Wólka. Za każdym razem sprawa trafiała do urzędu miasta, ale jak wnioskować można z relacji oburzonego czytelnika, problem rozwiązany nie został. Do tej pory nie udało się ustalić ani jakie ścieki wpuszczane są do otwartego rowu, ani kto je tam wpuszcza.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

14 - liczba komentarzy w artykule "Szkoda, że nie można przesłać państwu zdjęcia smrodu"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Technika
Gość

No szkoda, że nie można przesłać smrodu (podobno specjaliści pracują nad przesyłaniem zapachów na odległość) Na pewno byłoby się czym zawąchnąć a zapachowy artykuł poruszyłby niejedne nozdrza. Strach też pomyśleć, co zawiera ciecz zamknięta w słoiku. Trochę wygląda jak woda po kiszonych ogórach, więc lepiej, żeby się ktoś się nie pomylił i nie łyknął – nabawiłby się zapewne konkretnego „kaca”. WSPÓŁCZUJĘ MIESZKAŃCOM

szambon
Gość

aż się w końcu jakaś fekalna bakteria przedostanie do wody pitnej i będzie dopiero akcja. w Działdowie mieszkańcy przeszli już swoje. ale co tam trzeba się sparzyć na własnym podwórku :/

Ale kompot
Gość

Panie Waclawie Jarzabek: to nie ludzie – to wilki!!! A co do Ciechanowa, mógłby Pan skierować swoje ,,tak jakby np.” w kierunku dajmy na to Przasnysza. Jeszcze ktoś sobie pomyśli, że te dwie w/w miejscowości mają jakieś wątki do siebie.

Do Jarząbka
Gość

szczerze, to niech nie wylewają ścieków do rowu i nie zanieczyszcazają wód gruntowych, bo nie dośc, ze im śmierdzi, to jeszcze nas wszystkich potrują, jak w Działdowie. Co za ludzie tam mieszkają!

Zarazka
Gość

Masz rację, trzeba nazwać rzeczy po imieniu. W Ciechanowie wybuchła afera na całą Polskę, bo bakterie w wodzie. W szpitalu zmarła przez tę bakterię kobieta.

Zaiste
Gość

Och, Expres Reporterów się oglądało i trzeba się pochwalić

Owszem
Gość

Się oglądało. Lepsze to niż wyglaszanie monologów. Ale charyzma godna pochwały.

Zaiste
Gość

Zaiste? – właśnie wygłaszasz monolog 😀

Owszem
Gość

Trzeba być prawdziwym emotikonem, żeby używać tak oryginalnych argumentów. Uśmiech jak z obrazka.

Jarząbek
Gość
A miasto nie może sobie poradzić z tymi co odprowadzają ścieki do rowu? Tak trudno ich wykryć? Z artykułu raczej wynika, że robi to jakiś przedsiębiorca, a więc chyba to nie jest takie trudne do wykrycia i ukarania kogoś, kto prowadzi działalność gospodarczą – wystarczy chcieć. Co prawda mieszkańcy mogliby się też w czynny sposób przyczynić do likwidacji nielegalnej kanalizacji, ostatecznie im to najbardziej przeszkadza, ale Twoje zdanie „Co za ludzie tam mieszkają!” moim skromnym zdaniem, uwłacza mieszkańcom, bo syf robią jednostki (i na dodatek może nie są mieszkańcami Zatorza), a Ty wrzucasz wszystkich do jednego wora – nie uważasz,… Czytaj więcej »
Jarząbek
Gość

Tak szczerze, to bardzo współczuję mieszkańcom ciągłych problemów jakie mają, na które ratusz się wypina i jest na nie głuchy i ślepy, a naczelny wódz miasta na dodatek bezradny jak ten radny bezradny.
Widać gołym okiem, że ta cześć jest dla miasta prawdziwym zatorzem

wpDiscuz