Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szkoda, że nie można przesłać państwu zdjęcia smrodu


Smród okresowo pojawiający się i unoszący z rowu odwadniającego biegnącego wzdłuż ulicy Batorego to kolejny, nie rozwiązany dotychczas problem Zatorza. Powtarzający się, nieprzyjemny i uciążliwy. Podobnie zresztą jak wielokrotnie podnoszona sprawa braku przejścia przez tory  w ciągu ulicy Kościuszki i działalności sortowni węgla. Tak widzą to mieszkańcy ulicy Batorego i sąsiednich ulic.


– Wracając wczoraj wieczorem z pracy około godz. 23 w okolicy domu poczułem przeokropny odór, smród, fetor, bo nie wiem już, jak to nazwać! Znowu zakłady z tak zwanego „przedtorza” raczą nas ściekami! A jak potocznie wiadomo o 23 straż miejska ani żadne inne służby już nie pracują, więc nawet nie ma gdzie tego zgłosić! Miasto już kiedyś tłumaczyło się, że oni nie mogą sprawdzić, kto odprowadza takie ścieki do kolektora, bo sami nie wiedzą, która rura do kogo należy! Szkoda, że nie można przesłać państwu zdjęcia smrodu, bo choć troszkę poczulibyście się jak my! Mogę przesłać jedynie fotografię  jak w słoiku wygląda woda opadowa, bo ponoć ten rów służy do odprowadzania wód opadowych z terenu miasta! A wczoraj (28 sierpnia) o ile dobrze kojarzę nie padało! – pisze do redakcji jeden z czytelników.

Rzeczywiście, o tej sprawie mieszkańcy kilka razy mówili na zebraniu Osiedla Wólka. Za każdym razem sprawa trafiała do urzędu miasta, ale jak wnioskować można z relacji oburzonego czytelnika, problem rozwiązany nie został. Do tej pory nie udało się ustalić ani jakie ścieki wpuszczane są do otwartego rowu, ani kto je tam wpuszcza.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Technika
Technika
6 lata temu

No szkoda, że nie można przesłać smrodu (podobno specjaliści pracują nad przesyłaniem zapachów na odległość) Na pewno byłoby się czym zawąchnąć a zapachowy artykuł poruszyłby niejedne nozdrza. Strach też pomyśleć, co zawiera ciecz zamknięta w słoiku. Trochę wygląda jak woda po kiszonych ogórach, więc lepiej, żeby się ktoś się nie pomylił i nie łyknął – nabawiłby się zapewne konkretnego „kaca”. WSPÓŁCZUJĘ MIESZKAŃCOM

szambon
szambon
6 lata temu

aż się w końcu jakaś fekalna bakteria przedostanie do wody pitnej i będzie dopiero akcja. w Działdowie mieszkańcy przeszli już swoje. ale co tam trzeba się sparzyć na własnym podwórku :/

Ale kompot
Ale kompot
6 lata temu

Panie Waclawie Jarzabek: to nie ludzie – to wilki!!! A co do Ciechanowa, mógłby Pan skierować swoje ,,tak jakby np.” w kierunku dajmy na to Przasnysza. Jeszcze ktoś sobie pomyśli, że te dwie w/w miejscowości mają jakieś wątki do siebie.

Do Jarząbka
Do Jarząbka
6 lata temu

szczerze, to niech nie wylewają ścieków do rowu i nie zanieczyszcazają wód gruntowych, bo nie dośc, ze im śmierdzi, to jeszcze nas wszystkich potrują, jak w Działdowie. Co za ludzie tam mieszkają!

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu
Reply to  Do Jarząbka

A miasto nie może sobie poradzić z tymi co odprowadzają ścieki do rowu? Tak trudno ich wykryć? Z artykułu raczej wynika, że robi to jakiś przedsiębiorca, a więc chyba to nie jest takie trudne do wykrycia i ukarania kogoś, kto prowadzi działalność gospodarczą – wystarczy chcieć. Co prawda mieszkańcy mogliby się też w czynny sposób przyczynić do likwidacji nielegalnej kanalizacji, ostatecznie im to najbardziej przeszkadza, ale Twoje zdanie „Co za ludzie tam mieszkają!” moim skromnym zdaniem, uwłacza mieszkańcom, bo syf robią jednostki (i na dodatek może nie są mieszkańcami Zatorza), a Ty wrzucasz wszystkich do jednego wora – nie uważasz, żer to złe?
to tak jakby np. ktoś z Mławy ukradł komuś z Ciechanowa rower i w Ciechanowie zaczęli by mówić, że w Mławie mieszkają sami złodzieje.

Zarazka
Zarazka
6 lata temu
Reply to  Do Jarząbka

Masz rację, trzeba nazwać rzeczy po imieniu. W Ciechanowie wybuchła afera na całą Polskę, bo bakterie w wodzie. W szpitalu zmarła przez tę bakterię kobieta.

Zaiste
Zaiste
6 lata temu
Reply to  Zarazka

Och, Expres Reporterów się oglądało i trzeba się pochwalić

Owszem
Owszem
6 lata temu
Reply to  Zaiste

Się oglądało. Lepsze to niż wyglaszanie monologów. Ale charyzma godna pochwały.

Zaiste
Zaiste
6 lata temu
Reply to  Owszem

Zaiste? – właśnie wygłaszasz monolog 😀

Owszem
Owszem
6 lata temu
Reply to  Zaiste

Trzeba być prawdziwym emotikonem, żeby używać tak oryginalnych argumentów. Uśmiech jak z obrazka.

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu

Tak szczerze, to bardzo współczuję mieszkańcom ciągłych problemów jakie mają, na które ratusz się wypina i jest na nie głuchy i ślepy, a naczelny wódz miasta na dodatek bezradny jak ten radny bezradny.
Widać gołym okiem, że ta cześć jest dla miasta prawdziwym zatorzem

Pracownik węzła cementowego
Pracownik węzła cementowego
6 lata temu

Mieszkańcy zatorza powinni zebrać się w nocy, zawalić ten rów kamieniami kilka worków cementu i zaraz znajdzie się winowajca.

olek
olek
6 lata temu

podobny problem jest na ul.moniuszki, a po większym deszczu to „coś” wylewa się na okolice

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu

Ja, Jarząbek, mam konkretną propozycję:
Wystawić Zatorze na licytację (może znajdzie …. co kupi), a miasto Mława problemu się pozbędzie. Zatorze generuje non stop problemy, a to coś tam i kopci i nawet czarny (unikatowy) śnieg im przeszkadza, a to śmierdzą im ścieki płynące rowem, no przecież do tego jest ten rów, a to z kolei nie mogą się przedostać normalnie, po ludzku do naszego miasta, a po co oni nam tutaj? Chcą i naszej pięknej Mławie robić zadymę i robić jakieś problemy?

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x