Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Turystyczny prysznic dla bezdomnych u Grupy Zalewski


Pierwszych dwóch bezdomnych z Mławy skorzystało z prysznica i z kąpieli, a to wszystko za sprawą wolontariuszek z Grupy Zalewski. Wolontariuszki wieczorem dotarły do osób bezdomnych wraz z zakupioną w czerwcu kabiną turystyczną i prysznicem turystycznym .

Kabina jest bardzo łatwa w montażu, wysoka na 2 m. po rozłożeniu i jest kompatybilna z przenośnym prysznicem. Całość zakupu kabiny z prysznicem wyniosła 191 zł i w całości została sfinansowana przez Grupę Zalewski. Zakup kabiny został wymuszony trudną sytuacją bezdomnych w Mławie , którzy w większości chcą dbać o utrzymanie higieny osobistej, ale zostali pozbawieni tej podstawowej, ale bardzo ważnej formy pomocy i wsparcia. W Mławie od dwóch lat nie funkcjonuje łaźnia dla osób bezdomnych, która mieściła się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie przy ulicy Narutowicza 6, ale po decyzji pani dyrektor ośrodka została zlikwidowana. Pomieszczenie po łaźni zaadaptowane zostało na biuro dla pracowników MOPS-u. Mimo licznych akcji prowadzonych przez Grupę Zalewski, gdzie między innymi w ciągu miesiąca zebrano 490 podpisów mieszkańców miasta pod apelem ponownego otwarcia łaźni, sytuacja pozostała bez zmian, a a sama pani dyrektor twierdzi do dziś, że jakakolwiek łaźnia dla osób bezdomnych w Mławie jest sprzeczna z ustawą o pomocy społecznej i stwarza warunki do życia na ulicy. Przenośny prysznic będzie wraz z wolontariuszami docierać do osób bezdomnych, a Grupa Zalewski planuje kolejny zakup przenośnych kabin prysznicowych.

Poniżej filmik z akcji:

źródło: Agnieszka Grochowiak Grupa Zalewski patrolszuka@wp.pl

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz