Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Turystyczny prysznic dla bezdomnych u Grupy Zalewski


Pierwszych dwóch bezdomnych z Mławy skorzystało z prysznica i z kąpieli, a to wszystko za sprawą wolontariuszek z Grupy Zalewski. Wolontariuszki wieczorem dotarły do osób bezdomnych wraz z zakupioną w czerwcu kabiną turystyczną i prysznicem turystycznym .


Kabina jest bardzo łatwa w montażu, wysoka na 2 m. po rozłożeniu i jest kompatybilna z przenośnym prysznicem. Całość zakupu kabiny z prysznicem wyniosła 191 zł i w całości została sfinansowana przez Grupę Zalewski. Zakup kabiny został wymuszony trudną sytuacją bezdomnych w Mławie , którzy w większości chcą dbać o utrzymanie higieny osobistej, ale zostali pozbawieni tej podstawowej, ale bardzo ważnej formy pomocy i wsparcia. W Mławie od dwóch lat nie funkcjonuje łaźnia dla osób bezdomnych, która mieściła się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie przy ulicy Narutowicza 6, ale po decyzji pani dyrektor ośrodka została zlikwidowana. Pomieszczenie po łaźni zaadaptowane zostało na biuro dla pracowników MOPS-u. Mimo licznych akcji prowadzonych przez Grupę Zalewski, gdzie między innymi w ciągu miesiąca zebrano 490 podpisów mieszkańców miasta pod apelem ponownego otwarcia łaźni, sytuacja pozostała bez zmian, a a sama pani dyrektor twierdzi do dziś, że jakakolwiek łaźnia dla osób bezdomnych w Mławie jest sprzeczna z ustawą o pomocy społecznej i stwarza warunki do życia na ulicy. Przenośny prysznic będzie wraz z wolontariuszami docierać do osób bezdomnych, a Grupa Zalewski planuje kolejny zakup przenośnych kabin prysznicowych.

Poniżej filmik z akcji:

źródło: Agnieszka Grochowiak Grupa Zalewski [email protected]

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
1 rok temu

Szacunek! Mam nadzieję .że sytuacja od tamtego czasu zmieniła się na lepsze ze strony MopsU

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

szacunek!Mam nadzieję ,że sytuacja poprawiła się od tamtego czasu ze strony MOPsu

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x