Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Płońsk. Oszuści nakłonili seniorkę do zaciągnięcia wysokiego kredytu


fot. pixabay

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Dzięki czujności pracowników banku  70-letnia płońszczanka uniknęła kłopotów. Wzięła 30 tys. zł. kredytu by pomóc osobom podającym się z policjantów zwalczających nieuczciwych bankowców. Na szczęście oszuści nie zdołali odebrać pieniędzy.

Płońscy policjanci po raz kolejny apelują do mieszkańców pow. płońskiego o więcej rozwagi i ostrożności w kontaktach z obcymi osobami. Oszuści wykorzystują różne metody i przedstawiają różne historie by wyłudzić, głównie od seniorów, pieniądze.

Wczoraj do 70-letniej płońszczanki zadzwoniła kobieta podająca się z funkcjonariusza CBŚP w Warszawie. Przekonywała seniorkę, że jej dane zostały przechwycone i mogą być wykorzystane przez nieuczciwych pracowników banku  do zaciągnięcia kredytu. Poprosiła seniorkę o współpracę przy ujęciu oszustów, a następnie wypytała o oszczędności. Nakłoniła również swoja rozmówczynię do podania  numeru telefonu komórkowego. Rozmowę z seniorką prowadziła fałszywa policjantka na zmianę z mężczyzna podającym się za prokuratora. Starsza kobieta zgodziła się na pomoc w zorganizowaniu zasadzki na oszustów i zaciągnięcie kredytu w wysokości 30 tys. zł. w banku, w którym posiada konto.

Na szczęście w czasie załatwiania formalności pracownice banku zaczęły coś podejrzewać i gdy 70-latka podjęła pieniądze, zawiadomiły policję, a same poszły za starszą panią.  Na polecenia swoich rozmówców, którzy nie przerywali kontaktu telefonicznego, seniorka zostawiła kopertę z pieniędzmi w koszu na śmieci na pobliskim osiedlu i odeszła. Dzięki czujności i szybkiej reakcji bankowców oraz Policji, oszuści nie zdołali przejąć pieniędzy.

Źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500