Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Dożynki w Lipowcu Kościelnym – fotorelacja


Dożynkowe świętowanie w gminie Lipowiec Kościelny rozpoczęło się w niedzielę 27 sierpnia mszą św. w kościele parafialnym. Bezpośrednio po mszy dożynkowy korowód, który poprowadziła orkiestra dęta z Gruduska, przemaszerował na boisko szkolne, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości.

KSP Mława nabór

Starostowie dożynek zgodnie z tradycją przekazali na ręce wójta Jarosława Goschorskiego symboliczny bochen chleba upieczonego z zebranych w tym roku zbóż, aby dzielił go sprawiedliwie wśród mieszkańców. Ciężka praca rolników została doceniona również przez władze centralne. Kilku rolników z gminy Lipowiec Kościelny otrzymało z rąk wójta Goschorskiego honorową odznakę „Zasłużony dla rolnictwa” nadaną przez Ministra Rolnictwa.

Zanim do tańca zaprosił mieszkańców zespół „Green”, następnie góralska kapela „Zbóje”, a po niej gwiazda wieczoru – zespół „Power Play”, na scenie wystąpił m.in. zespół artystyczny „Lipowiacy” oraz seniorki z koła „Gorące serca”. Jak zawsze organizatorzy przewidzieli animowane konkursy i zabawy dla najmłodszych wraz z rodzinami oraz dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Dla tych nieco starszych czekała strefa gastronomiczna z kiełbaskami i piwem.

RK

« 1 z 5 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Dożynki w Lipowcu Kościelnym – fotorelacja"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Obserwator
Gość

Dekoracja sceny lepiej nie komentować! Ogladajac zdjecia z dożynek w Dzierzgowie aż sie oko raduje !

wpDiscuz