Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dożynki w Lipowcu Kościelnym – fotorelacja


Dożynkowe świętowanie w gminie Lipowiec Kościelny rozpoczęło się w niedzielę 27 sierpnia mszą św. w kościele parafialnym. Bezpośrednio po mszy dożynkowy korowód, który poprowadziła orkiestra dęta z Gruduska, przemaszerował na boisko szkolne, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości.


Starostowie dożynek zgodnie z tradycją przekazali na ręce wójta Jarosława Goschorskiego symboliczny bochen chleba upieczonego z zebranych w tym roku zbóż, aby dzielił go sprawiedliwie wśród mieszkańców. Ciężka praca rolników została doceniona również przez władze centralne. Kilku rolników z gminy Lipowiec Kościelny otrzymało z rąk wójta Goschorskiego honorową odznakę „Zasłużony dla rolnictwa” nadaną przez Ministra Rolnictwa.

Zanim do tańca zaprosił mieszkańców zespół „Green”, następnie góralska kapela „Zbóje”, a po niej gwiazda wieczoru – zespół „Power Play”, na scenie wystąpił m.in. zespół artystyczny „Lipowiacy” oraz seniorki z koła „Gorące serca”. Jak zawsze organizatorzy przewidzieli animowane konkursy i zabawy dla najmłodszych wraz z rodzinami oraz dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Dla tych nieco starszych czekała strefa gastronomiczna z kiełbaskami i piwem.

RK

« 1 z 5 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
4 lata temu

Dekoracja sceny lepiej nie komentować! Ogladajac zdjecia z dożynek w Dzierzgowie aż sie oko raduje !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x