Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Radzanów wyeliminował ubiegłorocznego finalistę


Słoneczne ogrody Mława

Za nami już dwie rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Do jednej z największych niespodzianek doszło w Radzanowie. Miejscowa Wkra podejmowała swoją imienniczkę z Żuromina.

Goście to ubiegłoroczni finaliści – w decydującym pojedynku przegrali 2:3 z MKS-em Przasnysz. W pierwszej rundzie pauzowali, za to w rywalizacji z ekipą z powiatu mławskiego występowali w roli murowanego faworyta.

Dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale gospodarze nie odpuszczali. Za każdym razem doprowadzali do wyrównania – Marka Koczota pokonali Daniel Ziółkowski i Zbigniew Kalinowski. Remis w regulaminowym czasie oznaczał konieczność rozegrania konkursu rzutów karnych. Lepiej z nerwami poradzili sobie  podopieczni Adama Wąsowskiego. Z jedenastu metrów nie pomylili się Ziółkowski, Kalinowski oraz Michał Jarzynka.

Do kolejnej rundy przebiły się także zespoły ze Szydłowa, Strzegowa i Dzierzgowa. Pierwszy miał wolny los, natomiast w przypadku dwóch pozostałych, rywale odpowiednio z Nasielska i Wieczfnianki Kościelnej oddali pojedynki walkowerem.

Walczyli za to szreńszczanie – na swoim boisku podejmowali Wkrę Bieżuń. Po pierwszej połowie nawet prowadzili, ale konkurenci nie zamierzali łatwo oddać pola. Ostatecznie przedstawiciel okręgówki triumfowali 7:2. Bramki dla Żaka strzelili Mateusz Barański i Kamil Dwużnik. W szeregach gości cztery trafienia zanotował wychowanek Mławianki Piotr Melchinkiewicz.

Trzecia runda zostanie rozegrana w środę 6 września. GKS Strzegowo powalczy z Soną Nowe Miasto, Tamka zagra przeciwko Koronie Szydłowo, a Wkra Radzanów podejmie na swoim boisku konkurentów z Bieżunia.

II runda

Wkra Radzanów – Wkra Żuromin 2:2 karne 3:2

Żak Szreńsk – Wkra Bieżuń 2:7

Tamka Dzierzgowo – Wieczfnianka Wieczfnia 3:0 – walkower

GKS Strzegowo – Żbik Nasielsk 3:0 – walkower

Korona Szydłowo – wolny los

I runda

Gladiator Słoszewo – Żak Szreńsk 2:3

Tamka Dzierzgowo – Boruta Kuczbork 4:0

Wkra Radzanów – PAF Płońsk 4:4 karne 5:4

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500