Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Patriotycznie i po wojskowemu. Koncert w parku


Wielu mieszkańców naszego miasta przyszło posłuchać koncertu pieśni patriotyczno – żołnierskich w wykonaniu Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert ten stanowił niejako uzupełnienie odbywających się w Mławie rekonstrukcji nalotu bombowego i bitwy pod Mławą.  


Ponad czterdziestu muzyków i soliści z trudem pomieścili  się na estradzie w mławskim parku. Publiczność również nie zawiodła. Pomimo niepewnej pogody, trudno było o siedzące miejsce w ustawionych ławkach, a wiele osób stało po prostu obok nich.

Ta orkiestra prezentuje się przed mławską publicznością już po raz drugi, ale za każdym razem jest przyjmowana bardzo ciepło. Muzycy zagrali w większości dobrze znane publiczności piosenki z różnych okresów historii Polski. Koncert rozpoczął Marsz Pierwszej Brygady, od 2007 roku stanowiący Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego. Potem kolejno ze sceny popłynęły pieśni z okresu II wojny światowej, Powstania Warszawskiego, czy pieśni śpiewane przez Żołnierzy Wyklętych. Usłyszeliśmy też współczesne pieśni patriotyczne jak choćby „Póki Polska żyje w nas póty nie zginie”  Włodzimierza Korcza.

Pieśni żołnierskie i patriotyczne to nie jedyny repertuar orkiestry. Na naszej scenie zdążyli zagrać jedynie melodię z westernu „Siedmiu wspaniałych”. Zespołowi nie udało się zakończyć koncertu kolejnymi melodiami z klasyki muzyki rozrywkowej. Takie plany pokrzyżowała pogoda.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gece
gece
6 lata temu

szkoda,ze nie ma zdjecia jak pan burmistrz dziekuje i wrecza kwiaty

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x