Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Patriotycznie i po wojskowemu. Koncert w parku


Wielu mieszkańców naszego miasta przyszło posłuchać koncertu pieśni patriotyczno – żołnierskich w wykonaniu Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert ten stanowił niejako uzupełnienie odbywających się w Mławie rekonstrukcji nalotu bombowego i bitwy pod Mławą.  

KSP Mława nabór

Ponad czterdziestu muzyków i soliści z trudem pomieścili  się na estradzie w mławskim parku. Publiczność również nie zawiodła. Pomimo niepewnej pogody, trudno było o siedzące miejsce w ustawionych ławkach, a wiele osób stało po prostu obok nich.

Ta orkiestra prezentuje się przed mławską publicznością już po raz drugi, ale za każdym razem jest przyjmowana bardzo ciepło. Muzycy zagrali w większości dobrze znane publiczności piosenki z różnych okresów historii Polski. Koncert rozpoczął Marsz Pierwszej Brygady, od 2007 roku stanowiący Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego. Potem kolejno ze sceny popłynęły pieśni z okresu II wojny światowej, Powstania Warszawskiego, czy pieśni śpiewane przez Żołnierzy Wyklętych. Usłyszeliśmy też współczesne pieśni patriotyczne jak choćby „Póki Polska żyje w nas póty nie zginie”  Włodzimierza Korcza.

Pieśni żołnierskie i patriotyczne to nie jedyny repertuar orkiestry. Na naszej scenie zdążyli zagrać jedynie melodię z westernu „Siedmiu wspaniałych”. Zespołowi nie udało się zakończyć koncertu kolejnymi melodiami z klasyki muzyki rozrywkowej. Takie plany pokrzyżowała pogoda.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Patriotycznie i po wojskowemu. Koncert w parku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
gece
Gość

szkoda,ze nie ma zdjecia jak pan burmistrz dziekuje i wrecza kwiaty

wpDiscuz