Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dożynki w Dzierzgowie


W niedzielę 27 sierpnia gminno- parafialne święto dziękczynienia za tegoroczne plony rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Dzierzgowie. Po niej, oficjalna część uroczystości miała miejsce na boisku szkolnym przy dzierzgowskim gimnazjum.


Gości i wszystkich uczestników dożynek z ustawionej tam i pięknie udekorowanej sceny witał wójt Rafał Kuciński. Po nim głos zabierali zaproszeni goście, wśród których była również poseł Anna Cicholska. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przyniesione tu i zaprezentowane wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców poszczególnych miejscowości. Niespodziankę dla wójta przygotowali też mieszkańcy jego rodzinnej miejscowości – Szumska. Ofiarowali mu ogromny tort.

Tegoroczne dożynki  w gminie Dzierzgowo różniły się od ubiegłorocznych, znacznie skromniejszych. W namiotach gastronomicznych na mieszkańców czekał bezpłatny poczęstunek m.in. kiełbaski, chleb ze smalcem i ogórkiem, pyszny bugaj. Koło łowieckie częstowało wędlinami z dziczyzny. Skosztować można było też różnych nalewek. Zbierane były datki na wsparcie leczenia chorego Krystiana. Dużo atrakcji czekało na najmłodszych mieszkańców gminy. Pokazy, gry i zabawy na scenie poprowadził animator. Na szkolnym placu stanęły dmuchane zamki, trampolina i wodne kule. Dla tej nieco starszej publiczności w godzinnym koncercie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Arka” kierowana przez Tomasza Pawlaka. Z ogromnym aplauzem spotkał się towarzyszący orkiestrze występ mażoretek, zarówno tych trochę starszych jak i tych najmłodszych. Organizatorzy zadbali również o stronę muzyczną. Do tańca zagrać miał zespół „Navigo”, a świąteczny dzień zakończyć miał Teatr Ognia „Widmo” z Glinojecka.

JK

« 1 z 5 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mika
Mika
4 lata temu

przepiękne wieńce dożynkowe (wszystkie bez wyjątku), gratuluję wykonawcom.

Lolek
Lolek
4 lata temu

a ja się zastanawiam czy ten gość z balotów „puszcza oko” zamierzenie czy przypadkiem za sprawą wiatru 😀 tak czy inaczej podoba mi się w tej konwencji

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Lolek

….przypadkiem puszczał oko -za sprawą deszczu … poprawialiśmy ale nie dało rady

Lolek
Lolek
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

czyli pogoda dołożyła swoje, ale wyszło z humorem 😉 dziękuję za odpowiedź, moja ciekawość została zaspokojona 🙂

mławianka
mławianka
4 lata temu

Lubię oglądać fotorelacje z dożynkowych uroczystości. W Dzierzgowie widać, że ktoś włożył serce w przygotowanie dekoracji. Świetnie wygląda scena w kukurydzy i fantastyczny rower. Jestem pod wrażeniem 🙂 Pozdrawiam!

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  mławianka

Dziękujemy ! Dla takich komentarzy było warto – to cieszy! Pozdrawiam!

OOOO
OOOO
4 lata temu
Reply to  mławianka

Rower z pedałami.

Obs.
Obs.
4 lata temu

Jakieś smutne to.

Obserwator
Obserwator
4 lata temu
Reply to  Obs.

Widać że nie byleś Obs. bo było BARDZO WESOŁO !!!

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Przepiękne zdjęcia DZIĘKUJEMY !!!!

kwiatek
kwiatek
4 lata temu

Rower „zbożowo-kwiatowy” bardzo ładny sierpniowy i klimatyczny. Gratuluję pomysłu 🙂

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x