Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bitwa tuż, tuż. Będzie bezpłatny dojazd, będą także utrudnienia w ruchu.


Serdecznie zapraszamy na obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Bitwy pod Mławą, które odbędą się w dniach 25 – 27 sierpnia. W piątek, 25 sierpnia – piknik militarny, uroczysty Apel z okazji Święta 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, inscenizacja nalotu bombowego na Mławę. W sobotę, 26 sierpnia – X Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą, pokaz dynamiczny współczesnego sprzętu wojskowego wraz z przelotem statków powietrznych MIG 29, koncert zespołu Forteca. W niedzielę, 27 sierpnia – koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.


Zobacz szczegółowy program… TUTAJ

W związku z uroczystościami nastąpią utrudniania w ruchu drogowym w centrum. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej komunikacji.

W związku z uroczystościami nastąpią utrudnienia w ruchu, zamknięte dla ruchu kołowego będą następujące ulice:

24 sierpnia (czwartek) – Stary Rynek od strony MDK – od godz. 8.00;

25 sierpnia (piątek) – Stary Rynek (wokół rynku), ulice: Chrobrego, 3 Maja, Spichrzowa, cześć ulicy Płockiej (od Spichrzowej do Szewskiej), 18 Stycznia (do Placu 1 Maja) – do godz. 22.00.

Dzięki uprzejmości PKS w Mławie na uroczystości bitewne będą kursowały bezpłatne autobusy.

25 sierpnia (piątek) – na uroczystości w Centrum Miasta: autobusy z Wólki (przystanek przy Kościele) – Dworzec PKS – o godz. 10.00 oraz 16.00.

26 sierpnia (sobota) – na pole bitwy w Uniszkach Zawadzkich: od godziny 10.00 sprzed Miejskiego Domu Kultury oraz Wólki (przystanek przy Kościele).

Komunikacja będzie dostępna w zależności od potrzeb.

Ostatni kurs przed rekonstrukcją planowany jest na godzinę 14.30.

Powrotne autokary będą kursować od zakończenia uroczystości zarówno jednego dnia i drugiego do rozwiezienia wszystkich chętnych.

www.bitwa1939.mlawa.pl

źródło: UM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x