Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Bitwa tuż, tuż. Będzie bezpłatny dojazd, będą także utrudnienia w ruchu.


Serdecznie zapraszamy na obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Bitwy pod Mławą, które odbędą się w dniach 25 – 27 sierpnia. W piątek, 25 sierpnia – piknik militarny, uroczysty Apel z okazji Święta 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, inscenizacja nalotu bombowego na Mławę. W sobotę, 26 sierpnia – X Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą, pokaz dynamiczny współczesnego sprzętu wojskowego wraz z przelotem statków powietrznych MIG 29, koncert zespołu Forteca. W niedzielę, 27 sierpnia – koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Zobacz szczegółowy program… TUTAJ

W związku z uroczystościami nastąpią utrudniania w ruchu drogowym w centrum. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej komunikacji.

W związku z uroczystościami nastąpią utrudnienia w ruchu, zamknięte dla ruchu kołowego będą następujące ulice:

24 sierpnia (czwartek) – Stary Rynek od strony MDK – od godz. 8.00;

25 sierpnia (piątek) – Stary Rynek (wokół rynku), ulice: Chrobrego, 3 Maja, Spichrzowa, cześć ulicy Płockiej (od Spichrzowej do Szewskiej), 18 Stycznia (do Placu 1 Maja) – do godz. 22.00.

Dzięki uprzejmości PKS w Mławie na uroczystości bitewne będą kursowały bezpłatne autobusy.

25 sierpnia (piątek) – na uroczystości w Centrum Miasta: autobusy z Wólki (przystanek przy Kościele) – Dworzec PKS – o godz. 10.00 oraz 16.00.

26 sierpnia (sobota) – na pole bitwy w Uniszkach Zawadzkich: od godziny 10.00 sprzed Miejskiego Domu Kultury oraz Wólki (przystanek przy Kościele).

Komunikacja będzie dostępna w zależności od potrzeb.

Ostatni kurs przed rekonstrukcją planowany jest na godzinę 14.30.

Powrotne autokary będą kursować od zakończenia uroczystości zarówno jednego dnia i drugiego do rozwiezienia wszystkich chętnych.

www.bitwa1939.mlawa.pl

źródło: UM Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500