Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Aż 40 ujawnionych nieprawidłowości – finał policyjnej lustracji dróg w okolicach szkół


Mławscy policjanci przeprowadzili szczegółowy przegląd dróg w rejonach placówek oświatowych w Mławie i na terenie powiatu. Sprawdzane zostały urządzenia i oznakowania służące bezpieczeństwu ruchu drogowego, w tym przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych. Policjanci ujawnili 40 nieprawidłowości.


Kontroli poddano drogi w okolicach zespołów placówek oświatowych, szkół podstawowych, przedszkoli oraz  szkół ponadgimnazjalnych. W sumie policjanci przeprowadzili 49 takich kontroli.  Lustracja zakończyła się w środę 23 sierpnia. Najczęściej wskazywane przez policjantów uchybienia, to brak widocznego  oznakowania poziomego, brak znaku A-17 (dzieci), brak znaku D-6 (przejście dla pieszych), brak tablic ostrzegających T-27 (tzw. Agatka), brak barierek ochronnych odgradzających chodnik od jezdni przy wyjściu z terenu placówki.  W trosce o bezpieczeństwo policjanci skierowali 20 wniosków do zarządców. Na tym nie koniec kontroli, policjanci sprawdzać będą także, czy wskazane uchybienia zostały usunięte. Od 1 września, podczas działań „Bezpieczna droga do szkoły”, wzmożone patrole policji pełnić będą służbę w okolicach szkół, sprawdzać będą także autobusy przewożące dzieci do szkoły.  Drogówka skontroluje także, w jaki sposób rodzice dowożą dzieci do szkół, czy używane są foteliki/ siedziska oraz pasy bezpieczeństwa.  Policjanci odwiedzą także dzieci w szkole, podczas zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów dzieci – pamiętajmy, że prowadząc dziecko do szkoły uczymy je jednocześnie zachowania i poruszania się po drodze. Jeżeli przejdziemy przez jezdnię w niedozwolonym miejscu lub na czerwonym świetle, wejdziemy tuż przed nadjeżdżający pojazd, wymuszając nagłe hamowanie – dziecko z pewnością powtórzy nasz błąd.

źródło: Anna Pawłowska/KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jardk
jardk
6 lata temu

pasy przy szkołach dla pieszych te czerwone po deszczu bardzo śliskie

czytelnik
czytelnik
6 lata temu

Niech lepiej zrobią parking dla uczniów przy ‚Ekonomiku’ a nie stawiają zakazy zatrzymywania się na jedynej ulicy (ul.Browarna), na której uczniowie mogą zostawić swój samochód.

oburzony
oburzony
6 lata temu

Kto z urzędu poniesie konsekwencje za te uchybienia ? Czy też może odznaczenie i premię !?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x