Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Fury i bryki naszych radnych


fot. ilustracyjne; źródło: Wikimedia Commons


Jeśli chodzi o fury i bryki  stojące w garażach, radni miejscy w większości  nie są bardzo ekstrawaganccy. Sześcioro z nich nie posiada żadnego auta, lub posiada takie, którego wartość jest niższa niż 10 tys. zł. Na biegunie przeciwnym, największym pasjonatem motoryzacji wydaje się być radny Janusz Wiśniewski – właściciel  Mazdy 6 oraz motocykla Suzuki Intruder.

Wygodę podróżowania cenią sobie też przewodniczący rady Leszek Ośliźlok – właściciel trzyletniego Hyundaia ix35 i burmistrz Sławomir Kowalewski  z siedmioletnim Volvo S80. Niewiele w tyle pozostają  radni: Joanna Tańska –  właścicielka Nissana Qashqai, Monika Brzozowska z Audi A6, Dariusz Dużmański z Toyotą Camry, czy Arkadiusz Dłubisz z VW Jettą.

Corocznym obowiązkiem radnych wszystkich szczebli samorządu, ale również wójtów, burmistrzów, prezydentów  i marszałków jest złożenie i opublikowanie oświadczenia, w którym ujawniają swój majątek, zarówno osobisty jak i będący współwłasnością. Takie oświadczenia składają też urzędnicy wydający decyzje administracyjne. Oprócz uzyskanego w danym roku wynagrodzenia z różnych tytułów i posiadanych nieruchomości, w oświadczeniu  podać należy też składniki mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. zł. W przypadku pojazdów powinno się podać  markę, model i rok produkcji.

Jak już wspomnieliśmy radny Janusz Wiśniewski pozostaje właścicielem Mazdy 6 z roku 2012, wartej według oświadczenia 85 tys. i motocykla Suzuki Intruder wartego 18 tys. zł. Taki stan posiadania (choć o wyższej wtedy wartości) wykazywał na koniec poprzedniej kadencji (w roku 2014) i taki sam wykazał za rok 2016.

Stan posiadania w porównaniu do końca ubiegłej kadencji zmienili burmistrz Sławomir Kowalewski, który  posiadane Volvo S80 z roku 2000 wymienił na taki sam model, ale z roku 2010. Drugim jego autem niezmiennie pozostaje Ford Focus z 2011 roku. Radny Michał Pol również zamienił posiadanego VW Golfa z roku 2002 na model z roku 2009. Radna Joanna Tańska zamieniła Seata Ibizę z 2001 r. na Nissana Qashqai z 2008 r., a radnemu Ryszardowi Prusinowskiemu przybyła Toyota Avensis z rocznika 2009.

Sześcioro radnych: Waldemar Borowski, Henryk Kacprzak, Halina Pszczółkowska, Elżbieta Rzodkiewicz, Jacek Sych i Jarosław Zadrożny nie wykazują w swoim stanie posiadania żadnego pojazdu o wartości powyżej 10 tys. zł.

Poniżej w tabeli pełne zestawienie aut posiadanych przez radnych, zgodnie z wpisami do ostatnio złożonych oświadczeń majątkowych.  Jak widać, radni mają różne gusta jeżeli chodzi o ulubione marki pojazdów oraz wartości posiadanych czterech kółek. Tylko dla przypomnienia, radni miejscy  z tytułu sprawowania mandatu radnego otrzymują ok. 23 tys. zł. rocznie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kryśka
Kryśka
4 lata temu

Ale bezdomni nie mają kredytów. A nasi notable w setkach tysięcy złotych. Ciekawe, gdzie ukryli fortuny. Przecież przez dziesiątki lat ich zarobki sięgnęły już milionów.

Ello
Ello
4 lata temu

Gdzie informacja o domach i mieszkaniach? Samochody mają dziś nawet bezdomni…

Meluztna
Meluztna
4 lata temu
Reply to  Ello

W Płocku

brumbrum
brumbrum
4 lata temu

Dyrektor wydziału KOMUNIKACJI w starostwie – posiadany pojazd – NIE DOTYCZY 🙂

mławianin
mławianin
4 lata temu
Reply to  brumbrum

Dyrektor nie musi mieć samochodu, ma tyle w Mławie pojazdów, że gdzie kolwiek zadzwoni, ma pojazd na wyciągnięcie ręki.

WLK
WLK
3 lata temu
Reply to  brumbrum

Może jakby miał auto i chciał je zarejestrować w mławskim wydziale komunikacji, to przekonałby się o zawiłości tego procesu. A tak to chłop nie wie o tym problemie i nie nie rozumie narzekań interesantów.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x