Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Woda w Działdowie jest skażona. W wodociągu znaleziono bakterie grupy coli


fot. Pixabay


Woda w Działdowie nie nadaje się do spożycia i do kąpieli. W działdowskim wodociągu odkryto bowiem bakterie z grupy coli i enterokoki, czyli paciorkowce kałowe. Wodociąg zaopatruje w wodę 8 miejscowości – Działdowo, Pierławki, Wysoka, Księży Dwór, Prusinowo, Komorniki, Rudolfowo, Malinowo – w sumie około 30 tyś osób. Gmina Miasto Działdowo i Gmina Działdowo przygotowują punkty dystrybucji wody z beczkowozów. 

Komunikat Burmistrza Miasta Działdowo:

W związku z wykryciem w wodociągu bakterii z grupy coli i enterokoków informujemy mieszkańców miasta Działdowa oraz miejscowości Pierławki, Wysoka, Księży Dwór, Prusinowo, Komorniki, Rudlofowo i Malinowo o czasowym braku przydatności wody do spożycia w wodociągu publicznym. Bakterie stwierdzono w próbce wody pobranej w studni wodomierzowej sprzedaży hurtowej przy ul. Księżodoworskiej. Aktualnie zostało pobranych 13 próbek wody  w różnych częściach miasta i przyległych miejscowościach w celu potwierdzenia bądź wyeliminowania zanieczyszczenia mikrobiologicznego.  Do czasu wyjaśnienia sytuacji zaleca się nie używanie wody do celów spożywczych i higienicznych. Gmina Miasto Działdowo i Gmina Działdowo przygotowują punkty dystrybucji wody z beczkowozów. W mieście Działdowo po godz. 15.00 uruchamia się następujące punkty poboru wody:

1) w szpitalu przy ul. Leśnej 1, w garażu od strony lądowiska,

2) w szpitalu przy ul. Leśnej 1, przy kotłowni szpitalnej (kran zewnętrzny),

3) w mleczarni (Mlekovita), wjazd od strony ronda za sklepem Neonet (kran zewnętrzny).

Więcej informacji:

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego: 23/ 697-05-30

Zakład Wodociągów: 23 697-35-17

Urząd Miasta Działdowo: 23/ 697-04-20

Urząd Gminy Działdowo: 23/ 697-07-00

źródło: UM Działdowo

UWAGA: Z informacji uzyskanej od Powiatowego Lekarza Weterynarii woda również nie nadaje się do użytku dla zwierząt (zarówno do picia jak i mycia i czyszczenia maszyn do obsługi zwierząt – np. dojarek itp.).

red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
4 lata temu

Ktos nasral??

fee
fee
4 lata temu

straszne 🙁

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x