Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kapela Praska. Rozbawili i wzruszyli i do łez


Ogromną rzeszę słuchaczy przyciągnął niedzielny koncert Kapeli Praskiej, która już po raz drugi odwiedza Mławę i gra na estradzie w parku.


– To wielka przyjemność jest przyjechać do was. My już drugi raz widzimy te piękne uśmiechy. I dziękujemy za to bardzo – mówił Czesław Jakubik – kierownik kapeli, dedykując Mławie najpiękniejsze tango – Tango Milonga. Tylko niewielka zachęta wystarczyła, żeby ta melodia poderwała do tańca kilka par tancerzy z publiczności.

Kapela spełniła też życzenia naszej publiczności z poprzedniego koncertu. Zagrała piosenki „Warszawo ma” i „Polskie kwiaty”. Niemal do łez wzruszyła słuchaczy wiązanką melodii powstańczych okraszonych kilkoma słowami komentarza i wspomnień związanych z powstańczą walką stolicy. Kapela praska corocznie w sierpniu pod stojącym na Podwalu Pomnikiem  Małego Powstańca gra właśnie te melodie, które wzbudzają serca wszystkich Polaków. Wiele osób śpiewało razem z kapelą powstańcze piosenki, a brawa kapela otrzymała na stojąco. Jednak nie było tylko nostalgicznie. Kapela zagrała też stare warszawskie piosenki, przy których niejedno towarzystwo bawiło się w knajpkach stolicy. Proste słowa i melodie wpadające w ucho sprawiły, że słuchacze dali się porwać czarowi, klaskali, a przynajmniej potupywali nogą do taktu.

Kapela Praska zagrała w składzie:

Czesław Jakubik Kierownik Kapel, akordeon, śpiew

Paweł Popławski  – skrzypce, śpiew

Ryszard Dolanowski  – gitara, banjo, śpiew

Zbigniew Pogorzelski  – instrumenty perkusyjne, śpiew

Marek Grużewski  – kontrabas

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianin
mławianin
5 lata temu

A patronat nad imprezą objął osobiście Przewodniczący Rady Powiatu, i Skarbnik Miasta w jednej osobie, i zaszczycił swą obecnością PAN Henryk Antczak, Panie Przewodniczący może wreszcie spowoduje Pan aby chociaż troszeczkę rozbudowano i zabudowano zaplecze tej skromnej estrady, mamy nadzieje że znajdzie Pan środki, wszak rządzi Pan i w mieście i w powiecie—a więc czekamy.???

mławianin
mławianin
5 lata temu

Jestem pełen podziwu dla tańczącej pary, zdjęcie nr.16, życzę Państwu aby tak tańczącą i śpiewającą dotrwali Państwo w takiej werwie do setki, a te białe włosy dodają Państwu uroku,i są miaro uciekającego i mijającego czasu.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x