Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Kapela Praska. Rozbawili i wzruszyli i do łez


Ogromną rzeszę słuchaczy przyciągnął niedzielny koncert Kapeli Praskiej, która już po raz drugi odwiedza Mławę i gra na estradzie w parku.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

– To wielka przyjemność jest przyjechać do was. My już drugi raz widzimy te piękne uśmiechy. I dziękujemy za to bardzo – mówił Czesław Jakubik – kierownik kapeli, dedykując Mławie najpiękniejsze tango – Tango Milonga. Tylko niewielka zachęta wystarczyła, żeby ta melodia poderwała do tańca kilka par tancerzy z publiczności.

Kapela spełniła też życzenia naszej publiczności z poprzedniego koncertu. Zagrała piosenki „Warszawo ma” i „Polskie kwiaty”. Niemal do łez wzruszyła słuchaczy wiązanką melodii powstańczych okraszonych kilkoma słowami komentarza i wspomnień związanych z powstańczą walką stolicy. Kapela praska corocznie w sierpniu pod stojącym na Podwalu Pomnikiem  Małego Powstańca gra właśnie te melodie, które wzbudzają serca wszystkich Polaków. Wiele osób śpiewało razem z kapelą powstańcze piosenki, a brawa kapela otrzymała na stojąco. Jednak nie było tylko nostalgicznie. Kapela zagrała też stare warszawskie piosenki, przy których niejedno towarzystwo bawiło się w knajpkach stolicy. Proste słowa i melodie wpadające w ucho sprawiły, że słuchacze dali się porwać czarowi, klaskali, a przynajmniej potupywali nogą do taktu.

Kapela Praska zagrała w składzie:

Czesław Jakubik Kierownik Kapel, akordeon, śpiew

Paweł Popławski  – skrzypce, śpiew

Ryszard Dolanowski  – gitara, banjo, śpiew

Zbigniew Pogorzelski  – instrumenty perkusyjne, śpiew

Marek Grużewski  – kontrabas

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
mławianin

A patronat nad imprezą objął osobiście Przewodniczący Rady Powiatu, i Skarbnik Miasta w jednej osobie, i zaszczycił swą obecnością PAN Henryk Antczak, Panie Przewodniczący może wreszcie spowoduje Pan aby chociaż troszeczkę rozbudowano i zabudowano zaplecze tej skromnej estrady, mamy nadzieje że znajdzie Pan środki, wszak rządzi Pan i w mieście i w powiecie—a więc czekamy.???

mławianin

Jestem pełen podziwu dla tańczącej pary, zdjęcie nr.16, życzę Państwu aby tak tańczącą i śpiewającą dotrwali Państwo w takiej werwie do setki, a te białe włosy dodają Państwu uroku,i są miaro uciekającego i mijającego czasu.