Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

MiGi przelecą nad polem bitwy!


fot.: http://www.defence24.com


W czwartek, 17 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne obchodów 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą połączonych w tym roku ze świętem 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Kolejne atrakcje, jakich jeszcze w Mławie nie było przed nami. Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych wyraził zgodę na przeprowadzenie w Mławie po działaniach rekonstrukcyjnych dynamicznego pokazu sprzętu. Po zakończeniu bitwy około godz. 15.50 zobaczymy w akcji czołg PT41 Twardy, Leopard, BRDM, BWP 1 i inne.

Z okazji jubileuszowej dziesiątej Rekonstrukcji Bitwy pod Mława nad polem bitwy przelecą dwa samoloty odrzutowe MiG 29.

MiG 29 to myśliwiec frontowy odrzutowy o konstrukcji metalowej. Jest jednym z pierwszych radzieckich samolotów taktycznych, w których zastosowano turboodrzutowe silniki dwuprzepływowe. Obecnie w służbie pozostaje 35 egzemplarzy MiG-a 29.

Na Pikniku Militarnym zarówno w piątek, jak i w sobotę zobaczymy AHS Kraba z Węgorzewa, czołg 2A5 Leopard z jednostki z Wesołej, czołg PT-91 Twardy z Braniewa, Skorpion 3, Bartoszyce wystawią BWP – 1, BRDM – 1 Szakal, sekcję strzelców wyborowych, drużynę zmechanizowaną.

Atrakcją w piątek, 25 sierpnia będzie pokaz musztry paradnej przygotowany przez Pododdział Reprezentacyjny Wojska Polskiego. Musztrę zobaczymy bezpośrednio po zakończeniu oficjalnych uroczystości przed defiladą.

Nie może Ciebie zabraknąć na jubileuszowych obchodach bitewnych. Zapraszamy!

www.bitwa1939.mlawa.pl

źródło: UMM

Zobacz także…

Program tegorocznej rekonstrukcji Bitwy Pod Mławą

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianin
mławianin
4 lata temu

A z lecących MIGÓW Mławę będzie podziwiał ANTONI.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x