Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

MiGi przelecą nad polem bitwy!


fot.: http://www.defence24.com

KSP Mława nabór

W czwartek, 17 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne obchodów 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą połączonych w tym roku ze świętem 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Kolejne atrakcje, jakich jeszcze w Mławie nie było przed nami. Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych wyraził zgodę na przeprowadzenie w Mławie po działaniach rekonstrukcyjnych dynamicznego pokazu sprzętu. Po zakończeniu bitwy około godz. 15.50 zobaczymy w akcji czołg PT41 Twardy, Leopard, BRDM, BWP 1 i inne.

Z okazji jubileuszowej dziesiątej Rekonstrukcji Bitwy pod Mława nad polem bitwy przelecą dwa samoloty odrzutowe MiG 29.

MiG 29 to myśliwiec frontowy odrzutowy o konstrukcji metalowej. Jest jednym z pierwszych radzieckich samolotów taktycznych, w których zastosowano turboodrzutowe silniki dwuprzepływowe. Obecnie w służbie pozostaje 35 egzemplarzy MiG-a 29.

Na Pikniku Militarnym zarówno w piątek, jak i w sobotę zobaczymy AHS Kraba z Węgorzewa, czołg 2A5 Leopard z jednostki z Wesołej, czołg PT-91 Twardy z Braniewa, Skorpion 3, Bartoszyce wystawią BWP – 1, BRDM – 1 Szakal, sekcję strzelców wyborowych, drużynę zmechanizowaną.

Atrakcją w piątek, 25 sierpnia będzie pokaz musztry paradnej przygotowany przez Pododdział Reprezentacyjny Wojska Polskiego. Musztrę zobaczymy bezpośrednio po zakończeniu oficjalnych uroczystości przed defiladą.

Nie może Ciebie zabraknąć na jubileuszowych obchodach bitewnych. Zapraszamy!

www.bitwa1939.mlawa.pl

źródło: UMM

Zobacz także…

Program tegorocznej rekonstrukcji Bitwy Pod Mławą

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "MiGi przelecą nad polem bitwy!"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mławianin
Gość

A z lecących MIGÓW Mławę będzie podziwiał ANTONI.

wpDiscuz