Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zmiany w „Wyspianum”


W 1999r. Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie – „Wyspianum” powołało do życia Społeczne Gimnazjum „Wyspianum”. Była to pierwsza szkoła niepubliczna w mieście. Po 18 latach istnienia w związku z reformą oświatową Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję o przekształceniu gimnazjum w Społeczną Szkołę Podstawową „Wyspianum”. W tym roku szkolnym uczniowie rozpoczną kształcenie w klasie czwartej i siódmej. Docelowo planowane jest tylko po jednej klasie w każdym roczniku, czyli w każdym roku będzie przyjmowanych do szkoły 16 -17 uczniów.


Szkoły, zarówno gimnazjum jak i szkoła podstawowa, są szkołami społecznymi tzn. wszystkie środki finansowe są przeznaczane na kształcenie i potrzeby uczniów, Zarząd Stowarzyszenia pracuje społecznie. Stowarzyszenie zapewniło szkołom własny budynek i jego wyposażenie. W szkole znajduje się 10 klas, w tym pracownia komputerowa.

Przez 18 lat prowadzenia działalności oświatowej wypracowano bardzo wysoki poziom nauczania w małych, przyjaznych uczniowi grupach. Nauka w małych klasach powoduje, że każdy może osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. W każdym roku uczniowie biorą udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając wysokie wyniki – można o nich przeczytać na stronie internetowej www.wyspianum.edu.pl, wyjeżdżają na wycieczki i biwaki.

Rodzice, chcąc zadbać o przyszłość swojego dziecka, powinni o tym pomyśleć wcześniej, a to co mogą mu zapewnić, to wykształcenie. Reforma oświatowa powoduje, że młody człowiek w klasie ósmej będzie zdawał egzamin ósmoklasisty, a jego wynik będzie decydował o przyjęciu do szkoły średniej i jego dalszym życiu.

NAJCENNIEJSZYM I NAJTRWALSZYM PODARUNKIEM, JAKI MOŻNA DAĆ DZIECKU, JEST WYKSZTAŁCENIE.


źródło: Wyspianum
Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]