Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prezentacja projektów do Budżetu Obywatelskiego 2017 w MDK. Wólka stawia na tężnie solankowe


Do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy złożyli łącznie sześć projektów. Z tych sześciu jedynie cztery przeszły ostateczną weryfikację. Po dzisiejszym spotkaniu w Miejskim Domu Kultury, na którym miały być prezentowane, okazuje się, że na placu boju pozostaną jedynie trzy. Wólka bowiem, podobnie jak w roku ubiegłym wycofuje jeden z dwóch złożonych projektów, aby zwiększyć szansę tego, z budową tężni solankowej.


Projekt „Modernizacja kortów tenisowych na stadionie miejskim w Mławie przy ul. Kopernika 38” złożyli Marcin Breński i Janusz Dębski. W jego ramach istniejące dziś na terenie MOSIR Mława korty, miałyby zyskać nową akrylowo – tartanową nawierzchnię. Powstałyby też ścianki do nauki gry w tenisa dla początkujących. Użytkować obiekt mogliby wszyscy pasjonaci tego sportu, niezależnie od wieku. Wnioskodawcy wyszacowali koszt projektu na 300 tys. zł.

Projekt pod nazwą „Mławskie Mini Tężnie Solankowe – w obronie naszego zdrowia” złożył Kamil Przybyszewski. Jego istotą jest budowa dwóch małych tężni solankowych. Według wstępnych założeń jedna byłaby zlokalizowana na przejętej od PKP działce na ulicy Dworcowej. Druga mogłaby stanąć w okolicach Placu 1-go Maja. Ostateczna lokalizacja obiektów ustalona będzie po uzgodnieniach z Mazowieckim Konserwatorem Zabytków. Tężnia to obiekt o drewnianej konstrukcji wypełniony wiązkami gałązek tarniny, na które z spływa solanka. Oprócz budowy dwóch takich obiektów, zaplanowane jest również zagospodarowanie terenu . Całkowity koszt zaplanowano na 253 tys. zł.

Projekt „ Młyn – Twoje eko miejsce z młodzieńczych lat (zagospodarowanie terenu wraz z budową nawierzchni i skweru przy ul. Mickiewicza). Projekt złożyła Marta Obrębska. Na spotkaniu promocyjnym poinformowała, że wycofuje go, by wesprzeć wcześniejszy projekt Wólki – tężnie solankowe.

Pomysł budowy 3 miejsc rekreacji i wypoczynku w śródmieściu oraz toalety miejskiej złożyła grupa osób, którą reprezentuje radny Jerzy Rakowski oraz Jacek Kwiatkowski. Projekt nosi nazwę:  „Śródmiejskie wyspy rekreacji i odpoczynku – ścieżki zdrowia wraz z toaletą parkową”. Planowana jest tu budowa placów z urządzeniami do ćwiczeń na powietrzu przy ul. Płockiej, u zbiegu ulic Płocka i Zduńska i pomiędzy blokami przy ul. Chrobrego. Powstać też ma kontenerowa toaleta w parku miejskim. Dobór obiektów rekreacyjnych ma zachęcać do spaceru pomiędzy poszczególnymi „wyspami”. Kompleks ma też pełnić rolę integrującą społecznie – na każdej wyspie znajdzie się strefa odpoczynku z ławkami. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to 300 tys. zł.

Już od wczoraj, mieszkańcy Mławy mogą głosować na jeden wybrany projekt. Głosowanie potrwa do 15 września. Głosować może każdy mieszkaniec Miasta Mława, który ukończył 16 lat. W przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat, wymagany jest podpis opiekuna prawnego. Wypełniający zgłoszenie musi podać swoje imię i nazwisko oraz nr PESEL.

Formularze do głosowania można pobrać z kancelarii ratusza bądź ze strony internetowej urzędu miasta. Link tutaj.

Wypełnione trzeba wrzucić do urny ustawionej w holu na parterze urzędu.

Przez prawidłowo oddany głos rozumie się wybór jednego projektu z listy dostępnej na formularzu zgłoszeniowym poprzez postawienie znaku „X” w odpowiednim polu w kolumnie „Wybieram”, wpisanie czytelnie swojego imienia i nazwiska oraz numeru PESEL oraz podpisanie zawartego w formularzu oświadczenia.

Tak wypełniony formularz prosimy wrzucić do urny umieszczonej w holu wejściowym na parterze Urzędu Miasta Mława. Liczenie oddanych głosów potrwa do 10 października, a 11 będzie wiadomo, który z projektów uzyskał największe poparcie mieszkańców Mławy.

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
spidy
spidy
5 lata temu

Na przyszłość- Karty indywidualne kumulują stosy papierów na stole komisji i komplikują zbieranie głosów „zbiorowych”, karty wielopozycyjne oszczędzają papier a mogą zawierać dokładnie tą samą treść i wiele osób może się na nich wpisać – prostsze liczenie głosów na ten sam projekt. Głosowanie internetowe pewnie zwiększyłoby ilość głosów, tylko jak policzyć rzetelnie coś „wirtualnego” gdy skład komisji sugeruje wyraźnie preferencje?

Wólczanin
Wólczanin
5 lata temu

Modernizacja kortów tenisowych jest konieczna, wszak to XXI. Stadion zatrzymał się w poprzedniej epoce.

anton
anton
5 lata temu
Reply to  Wólczanin

Modernizacja kortów może być z nadwyżki budżetowej UM, a nie ze środków budżetu obywatelskiego, to obowiązek władz miejskich.

Ktoś
Ktoś
5 lata temu

Jestem z Wólki i nie popieram wniosku pana Przybyszewskiego. Pisanie że Wolka stawia na teżnie jest przesadzone.

Zosia
Zosia
5 lata temu
Reply to  Ktoś

ja również nie poprieram jakieś pomysły z kosmosu

spidy
spidy
5 lata temu
Reply to  Zosia

Pomysł nie jest z kosmosu a z Ciechocinka, a do tego rozwiązane zostało sprawdzone w działaniu przez pokolenia Polaków i zagranicznych kuracjuszy.Jeśli można zadbać o zdrowie przez profilaktykę w tej formie to ja jestem ZA. Korty?-słusznie ale bezpośrednio z budżetu. Szalet?-jeśli już to nie w tej lokalizacji.100metrów dalej jest już jeden miejski s..cz do którego strach zajrzeć, więc może ratusz wyasygnuje jakieś pieniążki na remont z prawdziwego zdarzenia.Jest w parku inne miejsce gdzie przydałby się taki przybytek. To teren przyszłego „pałacu” ślubów. Teren miejski, urzędowy, przy obiekcie sportowym(kort i skatepark) a i prąd i instalacja sanitarna już jest.

Expert
Expert
5 lata temu

Karty, urny, szkoda że nie trzeba dołączyć jakiegoś zaświadczenia. Czy w Ratuszu nie słyszeli o internecie ? Gdyby głosowanie było online, jak w każdym cywilizowanym mieście, głosów było by 10 razy więcej.

ROMAN RADZKI
ROMAN RADZKI
5 lata temu

DrodzyMlawianie na czele z Panem Burmistrzem,gospodarzem naszego coraz piekniejszego miasta MLAWY.Nie neguje i nie dyskredytuje zadnego projektu obywatelskiego ,uwazam iz kazdy z nich zasluguje na uwage (szczegolnie budowa tezni solankowych bylaby mi najblizsza do zaakceptowaia) ,jednakze JA widze pilniejsza potrzebe do wykonania w miescie ,a mianowicie :wykonanie elewacji na budynku biblioteki miejskiej jak i muzeum, zeby wreszcie owe upiorki przestaly straszyc w samym centrum miasta,chluby to one Nam nie przynosza i to od wielu lat ,bodajze od ostatniego remontu tj: roku,gdzie po dojsciu dowladzy sil reformatorskich nagle zabrako funduszy wlasnie na dokonczenie w/w tmatu,jak tezrozpoczeta budowe predszkola na ulicy BAGNO (na fundamentach,przedszola wybudowano TESCO,jak i hali sportowej gdzie po kilu latach wyburzono szkielet a na tym miejscu wybudowano bsen kryty.JAKO OBYWATEL MLAWY ,ktoremu bliskie sa problemy estetyki miasta APELUJE wiec do WLODARZY,aby baczniejprzyjrzeli sie owemu PROBLEMOWI- z powazaniem ROMAN RADZKI.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  ROMAN RADZKI

Panie Romanie, Tesco powstało na OKM, a nie na Bagnie i na pewno nie na fundamentach przedszkola.
Owszem budynek biblioteki pilnie wymaga remontu, miasto ma nadwyżkę budżetową, a więc zamiast naokoło remontować ratusz mogłoby wyremontować budynek muzeum i biblioteki, bo faktycznie jest strasznie zaniedbany, a trzeba przyznać, że to centrum.. Obok niego przechodzą wszystkie delegacje (te zagraniczne także) w stronę parku – to po prostu wstyd dla miasta.
Powinien Pan jeszcze zwrócić uwagę na kamienicę „pod cycami” naprzeciwko ratusza – ta to dopiero straszy. Tam nawet strach przechodzić pod nią, mimo podpór jakie się znalazły. O jej wyglądzie jako wizytówki Mławy nie wspominam.
Tyle, że to wszystko nie powinno być robione z budżetu obywatelskiego.
Moim zdaniem najrozsądniejszy projekt, to tężnie solankowe, które służyłyby wszystkim mieszkańcom.

spidy
spidy
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

popieram pomysł tężni, bo tych jeszcze w mieście nie ma, a w innych już bywają i są doceniane, zwłaszcza że naprawdę są dla wszystkich chętnych.Pomysł nowych szaletów też jest godny poparcia,ale to obowiązek władz lokalnych zadbać o potrzeby sanitarne mieszkańców. Modernizacja kortów przy stadionie?Hmmm, sport elitarny, hermetyczne środowisko. Owszem, tylko chyba dla „wąskiej grupy odbiorców” i do tego na zapisy w zeszycie oczekujących…

mławianin
mławianin
5 lata temu

Jest Nareszcie!!—projekt i jego incjator Janusz Dębski, projekt zrobiony pod samego siebie, aby lepiej mu się grało, uważam że Pan Janusz winien być kandydatem na MŁAWIANINA ROKU człowiek z incjatywą , już nie potrafię tu wymienić czym on w ogóle się zajmuje, łatwiej by było wymienić czym się nie zajmuje, a więc Panowie z Kapituły do dzieła, skoro mamy takie osobistości jak Kacprzak i Sławuta, to P. Dębski przerasta ich o głowę.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  mławianin

Jeżeli działa dla samego siebie, to z jakiej racji sugerujesz, że winien zostać mławianinem roku?
Panowie z Kapituły rozpatrują wnioski, ale ich nie składają.
Masz taki pomysł, to złóż wniosek, a być może panowie z Kapituły go zatwierdzą, a więc to Ty, mławianinie do dzieła.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Anonimowo

Szanowny Panie to dobrze że zrezygnował Pan z poprzedniego postu, bo przynajmniej nike przynosi Pan już wstydu rodzinie, ale w portalu nic nie ginie, dlatego składam wniosek, aby na portalu nie zamieszczać postów Anonimowo, a jedynie wrzucać je do kosza, po samym stylu pisania można stwierdzić że jest to PREZES STOWARZYSZENIA K.B…..K

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  mławianin

„PREZES STOWARZYSZENIA K.B…..K” zawsze podaje swoje nazwisko w nicku i lepiej się nie czepiaj go jaśnie mławianinie, bo wiadomo także po tym co piszesz pod jakim Ty nickiem występowałeś do tej pory.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

WYSTĘPOWAŁEM OD, zawsze pod czerwonym Jarząbkiem.

stała czytelniczka
stała czytelniczka
5 lata temu
Reply to  mławianin

Tak beznadziejne i pełne jadu komentarze pisze tylko jedna osoba: „z bliska”. Nie truj człowieku, bo wszyscy regularnie czytający codziennik poznają Twoje wpisy. Wiem, że zaraz zripostujesz mój wpis, tak jak to robiłeś do tej pory, ale chcę żebyś wiedział, że większość czytelników Cię rozpoznaje, czyś się zwał „z bliska”, czy inaczej i tak zachowasz się w każdej sytuacji bardzo przewidywalnie

humanista
humanista
5 lata temu

brawo (stała czytelniczko ) – to magisterek nie magister

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  mławianin

Widzę, że nie odróżniasz jarząbka od jarzębiny 😀 – ubawiłeś mnie tym razem. Kolego „z bliska” jarząbek to ptak
Strzeliłeś sobie tym wpisem w kolano.
Jaki teraz nick sobie wymyślisz?
Tylko jak zmienisz nick, zmień charakter swoich wpisów, bo naprawdę jesteś „przewidywalny”

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x