Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Prezentacja projektów do Budżetu Obywatelskiego 2017 w MDK. Wólka stawia na tężnie solankowe


Do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy złożyli łącznie sześć projektów. Z tych sześciu jedynie cztery przeszły ostateczną weryfikację. Po dzisiejszym spotkaniu w Miejskim Domu Kultury, na którym miały być prezentowane, okazuje się, że na placu boju pozostaną jedynie trzy. Wólka bowiem, podobnie jak w roku ubiegłym wycofuje jeden z dwóch złożonych projektów, aby zwiększyć szansę tego, z budową tężni solankowej.

KSP Mława nabór

Projekt „Modernizacja kortów tenisowych na stadionie miejskim w Mławie przy ul. Kopernika 38” złożyli Marcin Breński i Janusz Dębski. W jego ramach istniejące dziś na terenie MOSIR Mława korty, miałyby zyskać nową akrylowo – tartanową nawierzchnię. Powstałyby też ścianki do nauki gry w tenisa dla początkujących. Użytkować obiekt mogliby wszyscy pasjonaci tego sportu, niezależnie od wieku. Wnioskodawcy wyszacowali koszt projektu na 300 tys. zł.

Projekt pod nazwą „Mławskie Mini Tężnie Solankowe – w obronie naszego zdrowia” złożył Kamil Przybyszewski. Jego istotą jest budowa dwóch małych tężni solankowych. Według wstępnych założeń jedna byłaby zlokalizowana na przejętej od PKP działce na ulicy Dworcowej. Druga mogłaby stanąć w okolicach Placu 1-go Maja. Ostateczna lokalizacja obiektów ustalona będzie po uzgodnieniach z Mazowieckim Konserwatorem Zabytków. Tężnia to obiekt o drewnianej konstrukcji wypełniony wiązkami gałązek tarniny, na które z spływa solanka. Oprócz budowy dwóch takich obiektów, zaplanowane jest również zagospodarowanie terenu . Całkowity koszt zaplanowano na 253 tys. zł.

Projekt „ Młyn – Twoje eko miejsce z młodzieńczych lat (zagospodarowanie terenu wraz z budową nawierzchni i skweru przy ul. Mickiewicza). Projekt złożyła Marta Obrębska. Na spotkaniu promocyjnym poinformowała, że wycofuje go, by wesprzeć wcześniejszy projekt Wólki – tężnie solankowe.

Pomysł budowy 3 miejsc rekreacji i wypoczynku w śródmieściu oraz toalety miejskiej złożyła grupa osób, którą reprezentuje radny Jerzy Rakowski oraz Jacek Kwiatkowski. Projekt nosi nazwę:  „Śródmiejskie wyspy rekreacji i odpoczynku – ścieżki zdrowia wraz z toaletą parkową”. Planowana jest tu budowa placów z urządzeniami do ćwiczeń na powietrzu przy ul. Płockiej, u zbiegu ulic Płocka i Zduńska i pomiędzy blokami przy ul. Chrobrego. Powstać też ma kontenerowa toaleta w parku miejskim. Dobór obiektów rekreacyjnych ma zachęcać do spaceru pomiędzy poszczególnymi „wyspami”. Kompleks ma też pełnić rolę integrującą społecznie – na każdej wyspie znajdzie się strefa odpoczynku z ławkami. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to 300 tys. zł.

Już od wczoraj, mieszkańcy Mławy mogą głosować na jeden wybrany projekt. Głosowanie potrwa do 15 września. Głosować może każdy mieszkaniec Miasta Mława, który ukończył 16 lat. W przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat, wymagany jest podpis opiekuna prawnego. Wypełniający zgłoszenie musi podać swoje imię i nazwisko oraz nr PESEL.

Formularze do głosowania można pobrać z kancelarii ratusza bądź ze strony internetowej urzędu miasta. Link tutaj.

Wypełnione trzeba wrzucić do urny ustawionej w holu na parterze urzędu.

Przez prawidłowo oddany głos rozumie się wybór jednego projektu z listy dostępnej na formularzu zgłoszeniowym poprzez postawienie znaku „X” w odpowiednim polu w kolumnie „Wybieram”, wpisanie czytelnie swojego imienia i nazwiska oraz numeru PESEL oraz podpisanie zawartego w formularzu oświadczenia.

Tak wypełniony formularz prosimy wrzucić do urny umieszczonej w holu wejściowym na parterze Urzędu Miasta Mława. Liczenie oddanych głosów potrwa do 10 października, a 11 będzie wiadomo, który z projektów uzyskał największe poparcie mieszkańców Mławy.

JK

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

18 - liczba komentarzy w artykule "Prezentacja projektów do Budżetu Obywatelskiego 2017 w MDK. Wólka stawia na tężnie solankowe"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
spidy
Gość

Na przyszłość- Karty indywidualne kumulują stosy papierów na stole komisji i komplikują zbieranie głosów „zbiorowych”, karty wielopozycyjne oszczędzają papier a mogą zawierać dokładnie tą samą treść i wiele osób może się na nich wpisać – prostsze liczenie głosów na ten sam projekt. Głosowanie internetowe pewnie zwiększyłoby ilość głosów, tylko jak policzyć rzetelnie coś „wirtualnego” gdy skład komisji sugeruje wyraźnie preferencje?

Wólczanin
Gość

Modernizacja kortów tenisowych jest konieczna, wszak to XXI. Stadion zatrzymał się w poprzedniej epoce.

anton
Gość

Modernizacja kortów może być z nadwyżki budżetowej UM, a nie ze środków budżetu obywatelskiego, to obowiązek władz miejskich.

Ktoś
Gość

Jestem z Wólki i nie popieram wniosku pana Przybyszewskiego. Pisanie że Wolka stawia na teżnie jest przesadzone.

Zosia
Gość

ja również nie poprieram jakieś pomysły z kosmosu

spidy
Gość

Pomysł nie jest z kosmosu a z Ciechocinka, a do tego rozwiązane zostało sprawdzone w działaniu przez pokolenia Polaków i zagranicznych kuracjuszy.Jeśli można zadbać o zdrowie przez profilaktykę w tej formie to ja jestem ZA. Korty?-słusznie ale bezpośrednio z budżetu. Szalet?-jeśli już to nie w tej lokalizacji.100metrów dalej jest już jeden miejski s..cz do którego strach zajrzeć, więc może ratusz wyasygnuje jakieś pieniążki na remont z prawdziwego zdarzenia.Jest w parku inne miejsce gdzie przydałby się taki przybytek. To teren przyszłego „pałacu” ślubów. Teren miejski, urzędowy, przy obiekcie sportowym(kort i skatepark) a i prąd i instalacja sanitarna już jest.

Expert
Gość

Karty, urny, szkoda że nie trzeba dołączyć jakiegoś zaświadczenia. Czy w Ratuszu nie słyszeli o internecie ? Gdyby głosowanie było online, jak w każdym cywilizowanym mieście, głosów było by 10 razy więcej.

ROMAN RADZKI
Gość
DrodzyMlawianie na czele z Panem Burmistrzem,gospodarzem naszego coraz piekniejszego miasta MLAWY.Nie neguje i nie dyskredytuje zadnego projektu obywatelskiego ,uwazam iz kazdy z nich zasluguje na uwage (szczegolnie budowa tezni solankowych bylaby mi najblizsza do zaakceptowaia) ,jednakze JA widze pilniejsza potrzebe do wykonania w miescie ,a mianowicie :wykonanie elewacji na budynku biblioteki miejskiej jak i muzeum, zeby wreszcie owe upiorki przestaly straszyc w samym centrum miasta,chluby to one Nam nie przynosza i to od wielu lat ,bodajze od ostatniego remontu tj: roku,gdzie po dojsciu dowladzy sil reformatorskich nagle zabrako funduszy wlasnie na dokonczenie w/w tmatu,jak tezrozpoczeta budowe predszkola na ulicy BAGNO… Czytaj więcej »
Jarząbek
Gość
Panie Romanie, Tesco powstało na OKM, a nie na Bagnie i na pewno nie na fundamentach przedszkola. Owszem budynek biblioteki pilnie wymaga remontu, miasto ma nadwyżkę budżetową, a więc zamiast naokoło remontować ratusz mogłoby wyremontować budynek muzeum i biblioteki, bo faktycznie jest strasznie zaniedbany, a trzeba przyznać, że to centrum.. Obok niego przechodzą wszystkie delegacje (te zagraniczne także) w stronę parku – to po prostu wstyd dla miasta. Powinien Pan jeszcze zwrócić uwagę na kamienicę „pod cycami” naprzeciwko ratusza – ta to dopiero straszy. Tam nawet strach przechodzić pod nią, mimo podpór jakie się znalazły. O jej wyglądzie jako wizytówki… Czytaj więcej »
spidy
Gość

popieram pomysł tężni, bo tych jeszcze w mieście nie ma, a w innych już bywają i są doceniane, zwłaszcza że naprawdę są dla wszystkich chętnych.Pomysł nowych szaletów też jest godny poparcia,ale to obowiązek władz lokalnych zadbać o potrzeby sanitarne mieszkańców. Modernizacja kortów przy stadionie?Hmmm, sport elitarny, hermetyczne środowisko. Owszem, tylko chyba dla „wąskiej grupy odbiorców” i do tego na zapisy w zeszycie oczekujących…

wpDiscuz