Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Już niedługo będzie można „śmigać” z Konopek wprost do „siódemki”


W końcówce lipca rozpoczęły się prace związane z gruntowną przebudową drogi powiatowej na odcinku Konopki – Dąbek i dalej, aż do wjazdu na drogę krajową nr 7. Roboty drogowe potrwają aż do sierpnia przyszłego roku. Cała inwestycja szacowana jest na kwotę ok. 15 mln zł, ale starostwo na ten cel uzyskało ponad 9 mln. zł dofinansowania ze środków unijnych. Ponad milion zł dołożyły do tego zadania gminy Stupsk i Wiśniewo, przez teren których biegnie wspomniana droga.

KSP Mława nabór

Istniejąca droga była już w bardzo złym stanie technicznym. Teraz w ramach przebudowy poszerzony zostanie pas jezdni i zwiększona nośność jej nawierzchni. Wzdłuż drogi powstanie też ciąg pieszo – rowerowy. W samych Konopkach przebudowany będzie m.in. most na rzece Dunajczyk. W ramach inwestycji przebudowane będzie kilka skrzyżowań, a droga na całym odcinku zyska nowe oznakowanie pionowe i poziome. W sumie przebudowa obejmie prawie dziesięciokilometrowy odcinek tej drogi.

Realizacja pierwszego etapu tej inwestycji rozpoczęła się od Konopek. Wycięto drzewa kolidujące z inwestycją. Przebudowywana jest kanalizacja deszczowa i istnierjąca sieć wodociągowa w Konopkach. Trwają przygotowania do przebudowy mostu na rzece Dunajczyk. Wykonawcą robót jest firma STRABAG z Pruszkowa, która zobowiązała się wykonać ponad 5 km przebudowy drogi – czyli pierwszy etap inwestycji, za kwotę 8,24 mln zł. Podczas robót drogowych przejazd tą drogą jest bardzo utrudniony.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Już niedługo będzie można „śmigać” z Konopek wprost do „siódemki”"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mieszkaniec
Gość

I będzie kocioł fajnie że będą nowe chodniki lecz trasa do e7 będzie o wiele bardziej rochliwa no ale coś za coś oby kierowcy byli rozsądni i brali pod uwagę szkole w morawach

wpDiscuz