Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wzruszający koncert Cantare


Msza św. i złożenie na cmentarzu parafialnym kwiatów pod pomnikiem żołnierzy poległych w wojnie polsko – bolszewickiej w 1920 roku oraz koncert Mławskiej Orkiestry Dętej i Zespołu Artystycznego Seniorów „Cantare” zatytułowany „Gdy piosenka szła do wojska, to śpiewała cała Polska” – złożyły się na obchodzone 15. sierpnia Święto Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej w Mławie.


Część artystyczna rozpoczęła się na estradzie w mławskim parku o godzinie 16 – tej. Mławska Orkiestra Dęta pod batutą Mirosława Cieślaka zagrała wiązankę melodii żołnierskich. Po nich na scenie wystąpił Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare” kierowany przez Edytę Suszek.

Przy okazji tego koncertu po raz pierwszy z zespołem wystąpili soliści: Michał Gogolewski, Agata Grzegorczyk, Eliza Krzykowska, Anna Ronkiewicz i Damian Wasiak. W ich interpretacji publiczność mogła wysłuchać dziesięciu najpiękniejszych pieśni skomponowanych i śpiewanych w różnych okresach historii Polski.  Artyści zaśpiewali m.in.  „Gdzie są chłopcy z tamtych lat”, „Wrócą chłopcy z wojny”, czy „Czerwone maki na Monte Casino”. Wiele godzin przygotowań i prób do koncertu przyniosło efekt. Publiczność śpiewała piosenki razem z zespołem, a na zakończenie nagrodziła artystów oklaskami na stojąco.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
przychilna zespołowi
przychilna zespołowi
5 lata temu

Niezwykła korzystna przemiana w repertuarze zespołu Cantare. Co to znaczy dobre kierowanie pracą, świeżym spojrzeniem na całość działalności artystycznej i upartość w dążeniu do liczących się dla publiki wyników.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Na co chcesz zwrócić uwagę? – bo… chyba nie na swoją nieznajomość języka polskiego

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x