Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
meblolux

Na wiaduktach rośnie bujna zieleń


Nie ma takiego wiaduktu w Mławie ani w jej okolicach, gdzie nie rosłaby dość bujna zieleń. Różnie wygląda jedynie intensywność jej wzrostu. Nie koszona, wyrasta na skarpach i poboczach, ale trawy, chwasty a nawet drzewka to również powszechny widok na ciągach pieszych.

Słoneczne ogrody Mława

Takie fakty świadczą na pewno o dwóch rzeczach. Po pierwsze, drogowcy zajęci są cały rok łataniem dziur w jezdniach, nie mają więc czasu zajmować się chwastami. Po drugie jednak, ruch pieszy na tych obiektach jest raczej sporadyczny, bo w innym przypadku chwasty byłyby wydeptane.

Tak więc nie ma rady, piesi nie ułatwią życia odpowiednim służbom i nie usuną zielska z chodników. Obowiązek utrzymania zarówno jezdni jak i ciągów pieszych należy do zarządców drogi. A swoistą ciekawostką na terenie naszego powiatu jest wiadukt w Konopkach, który choć wybudowany i gotowy, nadal pozostaje nie oddany do użytku. I choć jeżdżą po nim pojazdy, to pozostaje wyjątkowo zaniedbany.

Na zdjęciach wiadukt w Konopkach.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

1500
Jarząbek

Drogowcy to są raczej zajęci myśleniem… 😀
Cały czas myślą co mają w pierwszej kolejności robić:
czy malować pasy i parkingi dla niepełnosprawnych,
czy łatać dziury w asfalcie,
czy naprawić stare zdezelowane chodniki i ewentualnie robić nowe tam gdzie ich od dawna nie ma
czy też zająć się porządkami czyli trawą i chwastami na poboczach, chodnikach, skarpach itp itd.
No nie nadążają biedaki, oj nie nadążają

Kolo

zwłaszcza gdy ich zima zaskoczy

Anonimowo

Zapraszam wszystkich rolników wraz z inwentarzem na główne ulice Mlawy. Pastwisko na ul. Żwirki, Piłsudskiego czynne codziennie w godz. 8-17.

Bolek Lolek.

Trawa ? Tu to jest trawka zapraszam do Dunaja na boisko ktore gmina buduje 3rok.Tam to jest trawa a raczej busz bo nie dosc ze trawa po niebo to jeszcze gory usypane z piachu przesianego 2lata temu za co szanowny Pan Wójt zaplacil bo mialo byc boisko na wysokim pozimnie. Poziom jest wysoki nawet bardzo tylko boiska brak

Gość

Pomyslodawcy usytuowania i wielkości boiska powini się wytłumaczyć ze swojej wizji.

Pioter

Proponuje zobaczyć co rośnie na Mławskich rondach

Pokreciliscie wszystko

To jest teren PKP – co do tego drogowcom? Po drugie to wiadukt nadal nie jest otwarty (tak mi się wydaje)

cojapaczę

Nie przeczytałeś chyba tekstu do końca.

kanapki

Można by na nim krowy paść.

rolnik

i kozy 🙂 zapewne można to przypisać promocji miasta, ślycznie

robol

Konopki to nie miasto.

Matka

Miasto czy nie ale wiadukt jest i na dodatek jeszcze zamkniety. Stawiaja glupawe napisy ze mieszkancom jezdzic wolno a policja jak widzi to gania bo zamkniety. Ktos bez wyobrazni projektowal ten wiadukt waski krety tylko pogratulowac pomyslu ……

radio wozy

nie wiem czy gania, ale na pewno korzysta i jeździ jak wszyscy, bo sam widzialem…..