Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na wiaduktach rośnie bujna zieleń


Nie ma takiego wiaduktu w Mławie ani w jej okolicach, gdzie nie rosłaby dość bujna zieleń. Różnie wygląda jedynie intensywność jej wzrostu. Nie koszona, wyrasta na skarpach i poboczach, ale trawy, chwasty a nawet drzewka to również powszechny widok na ciągach pieszych.

Takie fakty świadczą na pewno o dwóch rzeczach. Po pierwsze, drogowcy zajęci są cały rok łataniem dziur w jezdniach, nie mają więc czasu zajmować się chwastami. Po drugie jednak, ruch pieszy na tych obiektach jest raczej sporadyczny, bo w innym przypadku chwasty byłyby wydeptane.

Tak więc nie ma rady, piesi nie ułatwią życia odpowiednim służbom i nie usuną zielska z chodników. Obowiązek utrzymania zarówno jezdni jak i ciągów pieszych należy do zarządców drogi. A swoistą ciekawostką na terenie naszego powiatu jest wiadukt w Konopkach, który choć wybudowany i gotowy, nadal pozostaje nie oddany do użytku. I choć jeżdżą po nim pojazdy, to pozostaje wyjątkowo zaniedbany.

Na zdjęciach wiadukt w Konopkach.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

avatar
1500
Jarząbek
Gość
Jarząbek

Drogowcy to są raczej zajęci myśleniem… 😀
Cały czas myślą co mają w pierwszej kolejności robić:
czy malować pasy i parkingi dla niepełnosprawnych,
czy łatać dziury w asfalcie,
czy naprawić stare zdezelowane chodniki i ewentualnie robić nowe tam gdzie ich od dawna nie ma
czy też zająć się porządkami czyli trawą i chwastami na poboczach, chodnikach, skarpach itp itd.
No nie nadążają biedaki, oj nie nadążają

Kolo
Gość
Kolo

zwłaszcza gdy ich zima zaskoczy

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zapraszam wszystkich rolników wraz z inwentarzem na główne ulice Mlawy. Pastwisko na ul. Żwirki, Piłsudskiego czynne codziennie w godz. 8-17.

Bolek Lolek.
Gość
Bolek Lolek.

Trawa ? Tu to jest trawka zapraszam do Dunaja na boisko ktore gmina buduje 3rok.Tam to jest trawa a raczej busz bo nie dosc ze trawa po niebo to jeszcze gory usypane z piachu przesianego 2lata temu za co szanowny Pan Wójt zaplacil bo mialo byc boisko na wysokim pozimnie. Poziom jest wysoki nawet bardzo tylko boiska brak

Gość
Gość
Gość

Pomyslodawcy usytuowania i wielkości boiska powini się wytłumaczyć ze swojej wizji.

Pioter
Gość
Pioter

Proponuje zobaczyć co rośnie na Mławskich rondach

Pokreciliscie wszystko
Gość
Pokreciliscie wszystko

To jest teren PKP – co do tego drogowcom? Po drugie to wiadukt nadal nie jest otwarty (tak mi się wydaje)

cojapaczę
Gość
cojapaczę

Nie przeczytałeś chyba tekstu do końca.

kanapki
Gość
kanapki

Można by na nim krowy paść.

rolnik
Gość
rolnik

i kozy 🙂 zapewne można to przypisać promocji miasta, ślycznie

robol
Gość
robol

Konopki to nie miasto.

Matka
Gość
Matka

Miasto czy nie ale wiadukt jest i na dodatek jeszcze zamkniety. Stawiaja glupawe napisy ze mieszkancom jezdzic wolno a policja jak widzi to gania bo zamkniety. Ktos bez wyobrazni projektowal ten wiadukt waski krety tylko pogratulowac pomyslu ……

radio wozy
Gość
radio wozy

nie wiem czy gania, ale na pewno korzysta i jeździ jak wszyscy, bo sam widzialem…..