Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będą dodatkowe pieniądze na wymianę pieców węglowych


Liczba mieszkańców Mławy, którzy chcieliby uzyskać dotację i wymienić piec węglowy na bardziej przyjazne środowisku źródła ogrzewania znacznie przekroczyła oczekiwania i plany ratusza. Początkowo bowiem w budżecie zaplanowano na ten cel kwotę 120 tys. zł, co wystarczało dla około 20 mieszkańców, a wniosków wpłynęło 74.


W tej sprawie na stronie urzędu miasta ukazało się oświadczenie burmistrza Sławomira Kowalewskigo, w którym czytamy m.in.

Wobec ogromnego zainteresowania mieszkańców programem dotacji do wymiany pieców na ekologiczne źródła ciepła (piece gazowe lub pompy ciepła), uprzejmie informuję, że wnioskuję do Radnych Miasta Mława, aby na najbliższej sesji – 22 sierpnia 2017 r. – zwiększyli pulę środków przeznaczonych na dofinansowanie, tak, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich mieszkańców, którzy dotychczas złożyli wnioski.

Po zatwierdzeniu przez radę miasta, całkowita tegoroczna kwota przeznaczona na wymianę pieców węglowych wzrośnie do 440 tys. zł. Taka decyzja na pewno ucieszy wszystkich tych, którzy ubiegali się o dotację, a niektórzy w kolejce pod drzwiami ratusza spędzili całą noc poprzedzającą termin składania wniosków. Pewną ciekawostką będzie też jak mławski rynek zareaguje na taki wzrost popytu na piece i usługi związane z ich wymianą.  

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x