Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Wypięknieje w Dwukołach. Krajewo nadal czeka


Otoczenie siedziby pobliskiego Nadleśnictwa Dwukoły zyska nowe, piękniejsze oblicze.  Nadleśnictwo pozyskało ponad 230 tys. dofinansowania na realizację projektu: „Zagospodarowania terenu przy siedzibie   Nadleśnictwa Dwukoły na cele edukacyjne, turystyczno – rekreacyjne, w oparciu o  lokalne walory przyrodnicze”. Może w następnym projekcie wypięknieje otoczenie popularnego wśród mławian jeziorka Krajewo?

KSP Mława nabór

31 lipca Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły Jaromir Skrzypecki podpisali umowę na realizację wspomnianego projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całość iwestycji kosztować ma 291 633,77 zł a dofinansowanie wyniesie 236 223,35 zł. W ramach zagospodarowania terenu przy siedzibie nadleśnictwa odnowiony zostanie istniejący staw. Oczyszczone będzie dno, rozbudowany istniejący pomost,  wyremontowana  zastawka, wyprofilowane  i wzmocnione skarpy. Pojawi się nowe ogrodzenie, altana i podest obserwacyjny. Powstanie ścieżka edukacyjna, będą siedziska i stoły,  stojaki  na rowery, ławki, witacz, tablice informacyjne, a nawet rzeźba leśnika.  Jako że jest to teren leśny, nie zapomniano o jego naturalnych mieszkańcach. Będą budki lęgowe, imaginarium dla ptaków, pomost pływający dla ptaków, ścieżka ,,bosa stopa” i hotel dla owadów.

Mławianie mogą mieć jedynie nadzieję, że przy następnym projekcie być może Nadleśnictwo pomyśli również o urokliwym jeziorku na Krajewie. To popularne wśród mieszkańców naszego miasta miejsce rekreacji, wypoczynku a nawet kąpieli.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Wypięknieje w Dwukołach. Krajewo nadal czeka"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
ela
Gość

Zależy co kto uważa za piękne i jak daleko zaszłaby „rewitalizacja”, Krajewko samo w sobie jest malownicze, a jego naturalne otoczenie dodaje uroku.

wpDiscuz