Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga! Trwa sezon żniwny


Wraz z sierpniem rozpoczął się sezon żniw. W związku z tym policja apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas wykonywania prac polowych.


Bezpieczeństwo w rolnictwie to temat, który odżywa przy okazji każdego wypadku przy pracy. Sporo zagrożeń niosą za sobą nie tylko prace na polu, ale też transport czy składowanie plonów. Najczęstszą przyczyną wypadków podczas prac polowych jest pośpiech, nieodpowiednie przygotowanie i wyposażenie maszyn rolniczych oraz pozwolenie, aby dzieci pomagały w pracy.

Przypominamy, że kombajn to pojazd ponadnormatywny i w przypadku przejazdu drogą publiczną należy heder zdjąć, aby nie stwarzał zagrożenia bezpieczeństwa dla innych użytkowników drogi. Nie przewoźmy nikogo na załadowanych wozach i przyczepach. W stanie nietrzeźwym nie podejmujmy żadnej pracy. Nie pozwalaj, by inni to czynili.

Policja apeluje również do kierowców samochodów o ostrożność i wyrozumiałość. Pamiętajmy, że sierpień jest miesiącem wzmożonej pracy na polach, w związku z tym po drogach poruszają się maszyny rolnicze.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

mł. asp Aneta Prusik

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x