Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jest gorąco i burzowo, pamiętajmy o kilku zasadach


fot. pixabay


Powiat mławski na szczęście na razie nie znalazł się w pasie gwałtownych zjawisk meteorologicznych. Według prognoz jednak kilka dni utrzymywać się będą wysokie temperatury z możliwością burz i gwałtownych opadów.

Wyższe temperatury powietrza sprzyjają różnym formom spędzania wolnego czasu. Nie można jednak zapominać, że mogą być przyczyną zagrożeń dla życia i zdrowia osób. Istnieje konieczność zwracania uwagi na osoby przebywające w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, osób starszych czy też osób znajdujących się pod wpływem alkoholu. Niekorzystne warunki pogodowe mogą przyczynić się do zasłabnięć, udarów słonecznych, jak również śmierci.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie apelują! Brak rozsądku, wyobraźni czy też spożycie alkoholu w połączeniu z upałami może skutkować zaistnieniem tragicznych wydarzeń w naszym życiu. Zwracajmy uwagę na osoby, które spożywają alkohol i będąc pod jego wpływem nie są w stanie uchronić się przed palącym słońcem. Pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem i nawet na chwilę nie pozostawiać dzieci, osób starszych ani zwierząt w szczelnie zamkniętych pojazdach, a także w miejscach, w których narażone byłyby one na bezpośrednie działanie słońca. Takim zachowaniem możemy narazić je na niebezpieczeństwo pogorszenia stanu zdrowia, a nawet na śmierć. Temperatura wewnątrz pojazdu może wielokrotnie przekroczyć temperaturę panującą na zewnątrz i łatwo wtedy dochodzi do przegrzania organizmu.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie w środę słupki będą wskazywać do 30 stopni. W kolejnych dniach wysoka temperatura będzie się utrzymywać, w czwartek termometry wskażą do 35 stopni. W piątek należy spodziewać się do 33 stopni. Prognozowane są także burze z gradem, podczas których przewiduje się intensywne opady deszczu. Porywy wiatru mogą osiągnąć do 80 km/h. Największe nasilenie zjawisk może wystąpić w północnej połowie województwa.

Apelujemy o to, byśmy nie byli obojętni na takie sytuacje! Widząc zagrożenie poinformujmy o tym niezwłocznie policję dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112. Nie bójmy się podjąć działania! To właśnie nasza szybka reakcja i zdecydowanie może uratować komuś życie.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik KPP Mława

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x