Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Przed wejściem na pasy patrz w lewo patrz w prawo


Dzisiaj, tj. 10 sierpnia br., pod szczególnym, policyjnym nadzorem będą przejścia dla pieszych. Działania prowadzone są systematycznie. Policjanci kontrolują zachowanie pieszych, ale także kierujących względem pieszych uczestników ruchu drogowego. Na terenie miasta Mława pojawiło się przejście dla pieszych z napisem – „PATRZ W LEWO” i „PATRZ W PRAWO”. Wszystko po to, by ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych na przejściach dla pieszych.

KSP Mława nabór

Wzmożone kontrole prowadzone będą między innymi w rejonach pasaży handlowych, kościołów, przystanków autobusowych – a więc wszędzie tam, gdzie odbywa się nasilony ruch pieszych. Policjanci zapowiadają kary dla pieszych, którzy łamiąc przepisy narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. To samo w przypadku kierowców, którzy wyprzedzają przed przejściem dla pieszych, nie ustępują pierwszeństwa pieszemu lub parkują w pobliżu przejścia dla pieszych.

Na jednym z bardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych, Mława, ul. Reymonta,  pojawiły się napisy przypominające pieszym, wchodzącym na jezdnię, by najpierw spojrzeć: „PATRZ W LEWO” i „PATRZ W PRAWO”, upewnić się, że można bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Inicjatywa takiego przedsięwzięcia została zrealizowana we współpracy Komendy Powiatowej Policji w Mławie z Urzędem Miasta w Mławie.

Działania „BEZPIECZNE PRZEJŚCIE” prowadzone przez mławską Policję potrwają do końca dnia.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

12 - liczba komentarzy w artykule "Przed wejściem na pasy patrz w lewo patrz w prawo"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Adam
Gość
Nie wiem jak w innych miastach, ale w Mławie temat ” wbiegania ” na pasy jest mi bardzo dobrze znany. Bardzo często zdarza się, że osoba wchodząca a raczej wbiegajaca na przejście nawet nie spojrzy czy nie nadjezdza samochód. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich pieszych, lecz znaczna część z nich myśli – ” wchodzę na pasy, mam pierwszeństwo, a to że wchodzę na nie 5 m przed nadjezdzajacym samochodem z prędkością 50 km/h nie ma znaczenia. On MUSI się zatrzymać ” Niestety drodzy piesi – samochód nie stanie nagle w miejscu. Więcej rozwagi drodzy piesi, bo w pewnym momencie… Czytaj więcej »
Wojtek
Gość

Powiem tak. Jako kulturalny kierowca zawsze zatrzymuję się i przepuszczam. Bywa jednak, że piesi snują się pasami bez końca, a człowiek siedzi i podziwia jak paradują w zwolnionym tempie i nie mam tu bynajmniej na myśli np. osób starszych czy schorowanych. „Wolno nam? wolno”. Jako pieszy też miałem przygody. Bądźmy dla siebie wzajemnie bardziej wyrozumiali.

zwykly czlowiek
Gość

No tak..piesi sa tymi świętymi krowami, bo wejdą na pasy, po 10 min stania przy przejściu… Bezczelni, w końcu to kierowcom pada na głowę, wieje, albo jest zimno…albo jak juz sie znajdzie łaskawa osoba, co sie zatrzyma, to drugi kierowca, może akurat nie mieć czasu i przejechać akurat 20 cm od Twojej stopy. No normalnie powinniśmy nauczyć sie latać i nie przechodzić, tylko przelatywać przez przejścia, wtedy kierowcy by byli szczęśliwi…ludzie sami zachowujcie sie przyzwoicie i pozniej oczekujcie tego od innych (pisze to z punktu widzenia kierowcy, pieszego, ale także rowerzysty)

Bezimienna
Gość
Nigdy nie stoję przed przejściem dla pieszych 10 minut, nawet 3 minut – tak, że bez przesady „zwykły człowieku”. Dodam, że nie jestem 18-letnią laską, tylko kobietą przy tuszy po 60-tce, żeby nie było wątpliwości, iż kierowcy zatrzymują mi się przed przejściem, bo mają na co popatrzeć. Piszę z punktu widzenia pieszego. Tak, „zwykły człowieku” zdarzają się kierowcy beż jakiejkolwiek kultury – „zwykłe chamy”, ale tych „zwykłych chamów” jest więcej wśród pieszych, a trzeba dodać, że kierowca w samochodzie ma pewną ochronę jaką są blach auta, a pieszy jest można powiedzieć goły, niczym nie chroniony, a więc kto powinien zachowywać… Czytaj więcej »
Jarząbek
Gość

Takie oznaczenia na pasach powinny pojawić się szczególnie w okolicach hali targowe, chociaż takich miejsc jest więcej: Sienkiewicza (3 przejścia, wjazd na pasaż OKM, Żeromskiego – oj długo by wymieniać)j, bo tam szczególnie piesi sobie pozwalają, tam przydałby się bat na pieszych, mimo że sam do nich należę :)., ale nie zachowuję się w ten sposób, czyli nie włażę na ulicę jak święta krowa.
Jest wielu chamskich kierowców, ale o wielu więcej jest chamskich pieszych.

oburzony
Gość
To się chwali. Wreszcie ktoś zwraca uwagę na zachowania pieszych ! Przypomnę, że to pieszy ma obowiązek upewnienia się czy nic nie jedzie i nie zmusi kierowcy do gwałtownego hamowania. Pieszy ma pierwszeństwo na pasach tylko i wyłącznie jeżeli nic nie jedzie i wtedy wchodzi na pasy. Kodeks drogowy nie zmienił się aż tak bardzo jak niektórzy myślą. Niestety instruktorzy jazdy trochę inaczej podchodzą do tematu i później widać efekty: jazda pod prąd, zablokowane skrzyżowania, korki. Proszę wymienić ilu instruktorów uczy kursantów najpierw kodeksu drogowego i zasad panujących na drodze , potem plac manewrowy a na końcu jazda na drodze… Czytaj więcej »
wpDiscuz