Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

W sparingach na plus. Derby na inaugurację


Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Równo ze zmaganiami czwartoligowców sezon rozpoczną także piłkarze ligi okręgowej. Na pierwszy plan w terminarzu pierwszej kolejki wysuwają się derby powiatu mławskiego. W Szydłowie miejscowa Korona zmierzy się z GKS-em Strzegowo.

Obie ekipy przystąpią do rywalizacji w najsilniejszych składach. W żadnej nie doszło do rewolucji . Szydłowianie zachowali kadrę, stało się to również udziałem ekipy prowadzonej przez Pawła Taranowskiego. Na odejście do Mławianki zdecydował się jedynie Patryk Lubański – autor dwóch goli i kilku asyst z poprzedniego sezonu.

W meczach kontrolnych zespoły nie uniknęły porażek. Korona poległa z Glinojecku z tamtejszym Kryształem, natomiast strzegowianie musieli uznać wyższość na swoim boisku Konopianki Konopki.

Za to ostatnie sprawdziany okazały się udane dla naszych ekip. Piłkarze z Szydłowa byli lepsi od beniaminka z ligi okręgowej. Pokonali Mazowsze Jednorożec 4:3 – na listę strzelców wpisali się Piotr Karpiński, Kacper Małecki, Mateusz Kowalski oraz Kamil Bartkowski. Natomiast reprezentanci GKS-u okazali się lepsi od rezerw Wkry II Żuromin (4:2) i Tamki Dzierzgowo (5:2). Cztery trafienia w tych starciach zanotował Maciej Warecki, trzy Kamil Kruszewski oraz dwa Miłosz Besser.

Wieczfnianka podejmie na swoim terenie konkurentów z Tęczy Ojrzeń. Faworytem nie będzie, szeregi zespołu kierowanego przez Rafała Markiewicz opuścił Piotr Melchinkiewicz. To niezwykle bramkostrzelny napastnik. W ostatnich dwóch sezonach zdobył w sumie aż dwadzieścia siedem goli. Teraz przechodzi do Wkry Bieżuń, dla której zdołał zdobyć już w meczach kontrolnych pięć bramek. Kto wypełni po nim lukę, trudno na obecną chwilę orzec. Może to być Marcin Dziubiński, autor dwóch trafień w sparingu z Tamką Dzierzgowo.

 Wyniki sparingów

Korona Szydłowo – Mazowsze Jednorożec 4:3

GKS Strzegowo – Wkra II Żuromin 4:2

GKS Strzegowo – Tamka Dzierzgowo 5:2

Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna – Tamka Dzierzgowo 2:2

 I kolejka: sobota 12 sierpnia: Żbik Nasielsk – Wkra Sochocin (godz. 11), Nadnarwianka Pułtusk – Orzyc Chorzele (godz. 11), Wkra Żuromin – Sona Nowe Miasto (godz. 11), Ostrovia Ostrów Mazowiecka – KS Troszyn (godz. 14), Wieczfnianka Wieczfnia – Tęcza Ojrzeń (godz. 16), Wkra Bieżuń – Makowianka Maków Mazowiecki (godz. 15), Korona Szydłowo – GKS Strzegowo (godz. 11), niedziela 13 sierpnia: Mazowsze Jednorożec – Iskra Krasne (godz. 13)

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500