Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Księdza Piotra B. sądzić będzie sąd w Lipnie


Sprawę księdza Piotra B. oskarżonego o dopuszczenie się innych czynności seksualnych wobec dwóch nieletnich w tym czasie dziewcząt prowadzić będzie Sąd Rejonowy w Lipnie. Tym samym Sąd Okręgowy w Płocku przychylił się do wniosku mławskiego sądu, który wniósł  o przekazanie sprawy właśnie do Lipna, uzasadniając, że to na terenie działania SR w Lipnie zamieszkuje większość świadków.


W czerwcu br. Prokuratura Rejonowa w Płońsku zakończyła prowadzone od  prawie roku postępowanie przeciwko byłemu proboszczowi parafii Szreńsk, ks. Piotrowi B. Postępowanie zakończyło się skierowaniem aktu oskarżenia, który wpłynął do Sądu Rejonowego w Mławie 29 czerwca 2017 r. Według płońskiej prokuratury oskarżony pełniąc funkcję proboszcza dopuścił się innych czynności seksualnych wobec dwóch wówczas nieletnich dziewcząt. Pierwszy przypadek miał mieć miejsce w 2003 roku i następnie w latach 2008 – 2011 w Skępem. Wobec drugiej nieletniej, podczas pobytu w parafii Szreńsk w okresie od  sierpnia 2015 do maja 2016 r. Oskarżony nie zaprzecza bliskiej znajomości z nieletnimi, nie przyznaje się jednak do zarzucanych czynów. Ksiądz Piotr B. nadal przebywa w areszcie. Obrońca oskarżonego zaskarżył postanowienie o przedłużeniu tymczasowego aresztowania do 11 września br., ale Sąd Okręgowy w Płocku postanowienie utrzymał w mocy.

W dniu 7.07.2017r. odbyło się w SR w Mławie  posiedzenie w przedmiocie wystąpienia  w trybie art.36k.p.k. do SO w Płocku o przekazania spawy do SR w Lipnie , z uwagi na to, że  większość osób podlegających wezwaniu na rozprawę zamieszkuje na terenie właściwości SR w Lipnie.  W dniu 27.07.2017r. sprawa wraz z wnioskiem Sądu Rejonowego została przekazana do Sądu Okręgowego w Płocku i zarejestrowana pod sygn. akt V Ko 97/17. W dniu  4 sierpnia 2017r. Sąd Okręgowy w Płocku przekazał sprawę do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Lipnie –informuje SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Płocku.

Na razie nie wiadomo, kiedy sprawa trafi na wokandę sądu w Lipnie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Paola
Paola
4 lata temu

kiedy proces wielebnego?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

No tak, tak czyżby przyjaźń zamieniła się nagle w nienawiść- kobiety tak mają , jak sadzi ,że jest tą jedną, jedyną to jest ok , gorzej jeżeli pojawi się inna :):) wtedy wykończą faceta obie.

kto
kto
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

to po co się brał i za jedną i za drugą a jeszcze dodatkowo za dziecko?!

kto
kto
4 lata temu

Boja się procesu na terenie powiatu mławskiego dlatego przenoszą. Tam będzie prawie anonimowy a tu go wszyscy znali! Wstyd!

dawna parafianka
dawna parafianka
4 lata temu

Tak, w Lipnie, bo tam się ma znajomości i dawne układy zadziałały!. Żadnej większej kary nie otrzyma. Jak widać sądownictwo dalej ,,super” działa.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x