Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Od jeden bufet za mało. Czołówka odjechała


Olsztyn był areną ogólnopolskich zmagań w ramach Mazovia MTB Marathon. Kolarze mieli do wyboru aż cztery dystanse. Do rywalizacji przystąpiło blisko tysiąc zawodników. Wśród nich pojawiło się pięcioro amatorów jazdy w trudnym terenie z Mławy.


Bartosz Grędziński wybrał najdłuższy odcinek o nazwie Giga. To nie był pierwszy występ w cyklu – w Piasecznie, Legionowie i Józefowie okazał się najlepszy. Natomiast zmagania w Ciechanowie przyniosły czwarte miejsce.

Czwartego podium nie było, na starcie pojawili się dwaj zawodnicy z kategorii Elita. Od startu narzucili zabójcze – jak się okazało – tempo.

– Jechaliśmy sporą grupą i każdy chciał być z przodu. Było nerwowo i ciasno. Na ostatniej rundzie Paweł i Artur odjechali mocno do przodu zostawiając nas w kilkuosobowej grupie. Mimo prób pogoni ich odjazd był na tyle mocny, że szybko straciliśmy ich z oczu. Na dodatek okazało się, że przy tak silnym upale trzy bufety to zdecydowanie za mało. W końcówce odcięło mi totalnie prąd. Wróciłem do równowagi dopiero po dwóch godzinach – podkreśla nasz reprezentant.

Ostatecznie ukończył zawody na siódmej pozycji. Na pocieszenie w swojej kategorii wiekowej GM2 zdołał przebić się na najniższy stopień podium.

Na Mega rywalizował Janusz Jastrzębowski – sto czterdziesty ósmy w klasyfikacji generalnej. Na Fit wybrał się Łukasz Rykowski. Nie zdołał się przebić do pierwszej „setki”. Ostatecznie musiał się zadowolić 111. lokatą. Natomiast na najkrótszy dystans Hobby wybrało się rodzeństwo Gruszewskich. Hadrian był trzynasty w rywalizacji chłopców, a Zuzanna osiemnasta wśród dziewcząt.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x