Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dyrektor Marzena Nowicka odchodzi ze szkoły w Dzierzgowie


Obecna dyrektor szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie Marzena Nowicka z dniem 31 sierpnia br. przestaje być dyrektorem i nauczycielem w tej szkole. Rozwiązanie stosunku pracy nastąpi z końcem roku szkolnego za porozumieniem stron. Wniosek o rozwiązanie stosunku pracy w takim trybie dyrektor Marzena Nowicka złożyła do wójta Gminy Dzierzgowo Rafała Kucińskiego w lipcu br.  

Rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron z dyrektor Marzeną Nowicką następuje na podstawie złożonego do mnie na piśmie wniosku. Pani dyrektor złożyła wniosek w lipcu, a rozwiązanie stosunku pracy zgodnie z przepisami Karty Nauczyciela nastąpi 31 sierpnia br., z końcem roku szkolnego. W złożonym wniosku nie są podane powody odejścia – informuje wójt Rafał Kuciński.

Wójt Rafał Kuciński nie komentuje ani przyczyn, ani sposobu odejścia z Dzierzgowa dotychczasowej, wieloletniej dyrektor szkoły. Nie jest jednak tajemnicą, że radni Rady Gminy Dzierzgowo mieli zastrzeżenia co do jej sposobu kierowania placówką.

Takie zastrzeżenia wyrażał w imieniu komisji rewizyjnej, która kontrolowała szkołę jej przewodniczący, radny Krzysztof Czerwiński. Wyniki kontroli przeprowadzonej przez komisję rewizyjną a potem (na wniosek radnych) przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty stały się przyczyną złożenia w grudniu 2016 roku wniosku o odwołanie Marzeny Nowickiej z funkcji dyrektora. Pod tym wnioskiem, który złożony został na ręce Zdzisława Morawskiego, będącego wówczas osoba pełniącą obowiązki wójta, podpisali się wszyscy radni. Dyrektor Nowicka nie zgadzała się z zarzutami sformułowanymi przez komisję rewizyjną, a zalecenia pokontrolne kuratorium – jak twierdzi – zrealizowała.

W tym roku pojawił się  wobec niej kolejny zarzut, tym razem stosowania mobbingu wobec jednej z nauczycielek. 21 maja br. wójt Rafał Kuciński skierował wniosek do mławskiej prokuratury o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego ten zarzut. Postępowanie do tej pory nie zostało jeszcze zakończone.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

14
KOMENTARZE

avatar
1500
A KU KU
Gość
A KU KU

Po tych wpisach widać kto i kogo naprawdę mobbingował. Adresy IP są łatwe do ustalenia. Mam nadzieję, że Prokuratura skorzysta z tego materiału dowodowego.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Brawo, brawo. Ciekawe kto teraz będzie na tyle głupi, że zgodzi się objąć to stanowisko.

tadek
Gość
tadek

Wreszcie!!!

Gość......
Gość
Gość......

No i w końcu .Mi nie jest żal Nowickiej bo przez tyle lat manipulowała ludźmi tylko niech szpiegów ze sobą zabierze….

A KU KU
Gość
A KU KU

A chyba największy szpieg to ty.

Ha ha ha
Gość
Ha ha ha

Najpierw zabierz swoje kreciary.

ela
Gość
ela

Wreszcie osoba która była dyrektorem pokazała odrobinę honoru.
Mam nadzieje ze ta szkoła będzie już normalna a nie tak jak do tej pory.
Brawo to chyba dla wójta, ze skończył te to ……..

Ktoś
Gość
Ktoś

Wójt to se może skończyć, hahahaha

OOOO
Gość
OOOO

Brawo Pani Marzenko!!!

Bont
Gość
Bont

Dobre 🙂 raczej Wstyd Pani Marzenko!!!

....
Gość
....

Bravo!!!!niech szukają sobie nowej ofiary. ..!!!powodzenia w życiu! !Teraz wszystko się pani ułoży. ..:)

Postronna
Gość
Postronna

Gratuluje, ze tyle czasu miała Pani sile walczyć z systemem. Teraz będzie nowa ofiara. Ja juz nawet wiem kto Z całego serca życzę Pani sukcesów w zyciu zawodowym bo jest Pani wspaniałym człowiekiem i pedagogiem. Głowa do góry

Ciekawa
Gość
Ciekawa

Ciekawa jestem kto teraz zostanie dyrektorem? Patrząc na to wszystko co sie dzieję w przeciągu lat w tej szkole, odnosze wrażenie że nie będzie lepiej. Szkoła obsadzona osobami z rodziny, przyjaciółki….. żenujące że osoby po odpowiednich studiach nie mogą starać się o zatrudnienie, tylko dlatego że pierwszeństwo ma córka nauczycielski. Z zaciekawieniem będę obserwować dalsze losy tej placówki.

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

U nas w gminie to norma, wszędzie można się doszukać „drzew genealogicznych”. Ludzie po studiach muszą wyjeżdżać i pracować na obczyźnie…