Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dyrektor Marzena Nowicka odchodzi ze szkoły w Dzierzgowie


Obecna dyrektor szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie Marzena Nowicka z dniem 31 sierpnia br. przestaje być dyrektorem i nauczycielem w tej szkole. Rozwiązanie stosunku pracy nastąpi z końcem roku szkolnego za porozumieniem stron. Wniosek o rozwiązanie stosunku pracy w takim trybie dyrektor Marzena Nowicka złożyła do wójta Gminy Dzierzgowo Rafała Kucińskiego w lipcu br.  


Rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron z dyrektor Marzeną Nowicką następuje na podstawie złożonego do mnie na piśmie wniosku. Pani dyrektor złożyła wniosek w lipcu, a rozwiązanie stosunku pracy zgodnie z przepisami Karty Nauczyciela nastąpi 31 sierpnia br., z końcem roku szkolnego. W złożonym wniosku nie są podane powody odejścia – informuje wójt Rafał Kuciński.

Wójt Rafał Kuciński nie komentuje ani przyczyn, ani sposobu odejścia z Dzierzgowa dotychczasowej, wieloletniej dyrektor szkoły. Nie jest jednak tajemnicą, że radni Rady Gminy Dzierzgowo mieli zastrzeżenia co do jej sposobu kierowania placówką.

Takie zastrzeżenia wyrażał w imieniu komisji rewizyjnej, która kontrolowała szkołę jej przewodniczący, radny Krzysztof Czerwiński. Wyniki kontroli przeprowadzonej przez komisję rewizyjną a potem (na wniosek radnych) przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty stały się przyczyną złożenia w grudniu 2016 roku wniosku o odwołanie Marzeny Nowickiej z funkcji dyrektora. Pod tym wnioskiem, który złożony został na ręce Zdzisława Morawskiego, będącego wówczas osoba pełniącą obowiązki wójta, podpisali się wszyscy radni. Dyrektor Nowicka nie zgadzała się z zarzutami sformułowanymi przez komisję rewizyjną, a zalecenia pokontrolne kuratorium – jak twierdzi – zrealizowała.

W tym roku pojawił się  wobec niej kolejny zarzut, tym razem stosowania mobbingu wobec jednej z nauczycielek. 21 maja br. wójt Rafał Kuciński skierował wniosek do mławskiej prokuratury o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego ten zarzut. Postępowanie do tej pory nie zostało jeszcze zakończone.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
A KU KU
A KU KU
6 lata temu

Po tych wpisach widać kto i kogo naprawdę mobbingował. Adresy IP są łatwe do ustalenia. Mam nadzieję, że Prokuratura skorzysta z tego materiału dowodowego.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lata temu

Brawo, brawo. Ciekawe kto teraz będzie na tyle głupi, że zgodzi się objąć to stanowisko.

tadek
tadek
6 lata temu

Wreszcie!!!

Gość......
Gość......
6 lata temu

No i w końcu .Mi nie jest żal Nowickiej bo przez tyle lat manipulowała ludźmi tylko niech szpiegów ze sobą zabierze….

A KU KU
A KU KU
6 lata temu
Reply to  Gość......

A chyba największy szpieg to ty.

Ha ha ha
Ha ha ha
6 lata temu
Reply to  Gość......

Najpierw zabierz swoje kreciary.

ela
ela
6 lata temu

Wreszcie osoba która była dyrektorem pokazała odrobinę honoru.
Mam nadzieje ze ta szkoła będzie już normalna a nie tak jak do tej pory.
Brawo to chyba dla wójta, ze skończył te to ……..

Ktoś
Ktoś
6 lata temu
Reply to  ela

Wójt to se może skończyć, hahahaha

OOOO
OOOO
6 lata temu

Brawo Pani Marzenko!!!

Bont
Bont
6 lata temu
Reply to  OOOO

Dobre 🙂 raczej Wstyd Pani Marzenko!!!

....
....
6 lata temu
Reply to  OOOO

Bravo!!!!niech szukają sobie nowej ofiary. ..!!!powodzenia w życiu! !Teraz wszystko się pani ułoży. ..:)

Postronna
Postronna
6 lata temu
Reply to  OOOO

Gratuluje, ze tyle czasu miała Pani sile walczyć z systemem. Teraz będzie nowa ofiara. Ja juz nawet wiem kto Z całego serca życzę Pani sukcesów w zyciu zawodowym bo jest Pani wspaniałym człowiekiem i pedagogiem. Głowa do góry

Ciekawa
Ciekawa
6 lata temu

Ciekawa jestem kto teraz zostanie dyrektorem? Patrząc na to wszystko co sie dzieję w przeciągu lat w tej szkole, odnosze wrażenie że nie będzie lepiej. Szkoła obsadzona osobami z rodziny, przyjaciółki….. żenujące że osoby po odpowiednich studiach nie mogą starać się o zatrudnienie, tylko dlatego że pierwszeństwo ma córka nauczycielski. Z zaciekawieniem będę obserwować dalsze losy tej placówki.

Mieszkanka
Mieszkanka
6 lata temu
Reply to  Ciekawa

U nas w gminie to norma, wszędzie można się doszukać „drzew genealogicznych”. Ludzie po studiach muszą wyjeżdżać i pracować na obczyźnie…

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x