Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Domżalski i Szwęch niepokonani. Przewaga coraz większa


Nikt nie potrafi zatrzymać duetu z Mławy Pawła Domżalskiego i Tomasza Szwęcha w rozgrywkach Grand Prix o puchar wójta gminy Szreńsk. Triumfowali w drugim z rzędu turnieju, co sprawia, że wypracowali sobie już czterdzieści punktów przewagi nad drugą w klasyfikacji ekipą.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Mławianie zgarnęli po raz kolejny komplet punktów, ale sukces nie przyszedł tak łatwo, jak na inaugurację. Wówczas nie stracili seta, a w ostatnią sobotę lipca ta sztuka udał się tylko w meczach grupowych. Zarówno Kamila i Damiana Lewandowskich, jak i Jakuba Geszczyńskiego i Roberta Stryjewskiego odprawili bez straty seta.

Kłopoty zaczęły się w półfinale. Konkurenci, czyli Piotr Kuźniarski i Adam Rzeczkowski, nie zamierzali łatwo oddać broni. W pierwszej partii triumfowali 21:18. Natomiast w drugiej mieli w górze nawet meczbola.

Jednak liderzy potrafili wyjść cało z opresji. Przy stanie 27:27 wykazali się większą odpornością psychiczną. Najpierw Szwęch popisał się skutecznym zagraniem, potem jeden ze szreńszczan pomylił się w ataku.  To był decydujący moment pojedynku – w tie-breaku dominowali już gracze z Mławy.

W finale Szwęch i Domżalski zmierzyli się ponownie z duetem braci  Lewandowskich. Decydujący pojedynek miał zupełnie inny przebieg niż grupowa konfrontacja. Dwa sety nie wyłoniły zwycięzcy. Potrzebna była do tego trzecia odsłona, wygrana przez liderów 15:11.

Na trzecim miejscu zawody ukończyli Mateusz Kucman i Paweł Fijałkowski. W tzw. małym finale okazali się lepsi od Rzeczkowskiego i Kuźniarskiego. Potrzebowali na to zaledwie dwóch setów.

Decydujące zawody Grand Prix odbędą się w sobotę 12 sierpnia.

Klasyfikacja generalna po dwóch turniejach: 1. Tomasz Szwęch/Paweł Domżalski 200 pkt., 2. Damian Lewandowski/Kamil Lewandowski 160, 3. Mateusz Kucman/Paweł Fijałkowski 160, 4. Piotr Kuźniarski/Adam Rzeczkowski 160, 5. Robert Stryjewski/Jakub Geszczyński 120, 6. Cezary Augustynowicz/Adam Grądzki 50,  7. Paweł Rutecki/Łukasz Cieślak 50, 8. Krystian Kalinowski/Damian Kawczyński.

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500