Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Domżalski i Szwęch niepokonani. Przewaga coraz większa


Nikt nie potrafi zatrzymać duetu z Mławy Pawła Domżalskiego i Tomasza Szwęcha w rozgrywkach Grand Prix o puchar wójta gminy Szreńsk. Triumfowali w drugim z rzędu turnieju, co sprawia, że wypracowali sobie już czterdzieści punktów przewagi nad drugą w klasyfikacji ekipą.


Mławianie zgarnęli po raz kolejny komplet punktów, ale sukces nie przyszedł tak łatwo, jak na inaugurację. Wówczas nie stracili seta, a w ostatnią sobotę lipca ta sztuka udał się tylko w meczach grupowych. Zarówno Kamila i Damiana Lewandowskich, jak i Jakuba Geszczyńskiego i Roberta Stryjewskiego odprawili bez straty seta.

Kłopoty zaczęły się w półfinale. Konkurenci, czyli Piotr Kuźniarski i Adam Rzeczkowski, nie zamierzali łatwo oddać broni. W pierwszej partii triumfowali 21:18. Natomiast w drugiej mieli w górze nawet meczbola.

Jednak liderzy potrafili wyjść cało z opresji. Przy stanie 27:27 wykazali się większą odpornością psychiczną. Najpierw Szwęch popisał się skutecznym zagraniem, potem jeden ze szreńszczan pomylił się w ataku.  To był decydujący moment pojedynku – w tie-breaku dominowali już gracze z Mławy.

W finale Szwęch i Domżalski zmierzyli się ponownie z duetem braci  Lewandowskich. Decydujący pojedynek miał zupełnie inny przebieg niż grupowa konfrontacja. Dwa sety nie wyłoniły zwycięzcy. Potrzebna była do tego trzecia odsłona, wygrana przez liderów 15:11.

Na trzecim miejscu zawody ukończyli Mateusz Kucman i Paweł Fijałkowski. W tzw. małym finale okazali się lepsi od Rzeczkowskiego i Kuźniarskiego. Potrzebowali na to zaledwie dwóch setów.

Decydujące zawody Grand Prix odbędą się w sobotę 12 sierpnia.

Klasyfikacja generalna po dwóch turniejach: 1. Tomasz Szwęch/Paweł Domżalski 200 pkt., 2. Damian Lewandowski/Kamil Lewandowski 160, 3. Mateusz Kucman/Paweł Fijałkowski 160, 4. Piotr Kuźniarski/Adam Rzeczkowski 160, 5. Robert Stryjewski/Jakub Geszczyński 120, 6. Cezary Augustynowicz/Adam Grądzki 50,  7. Paweł Rutecki/Łukasz Cieślak 50, 8. Krystian Kalinowski/Damian Kawczyński.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x