Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Szydłowo też ugościło pielgrzymów z Warmii


2 sierpnia XXXIV Warmińska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę przechodziła przez powiat mławski. Ponad pięciuset pątników tej pielgrzymki w ośmiu grupach wyruszyło 30 lipca spod katedry św. Jakuba w Olsztynie, by 12 sierpnia dojść do Jasnogórskiego Sanktuarium. W dniu wczorajszym pielgrzymów gościło nie tylko Szydłowo. Odpoczywali oni również w Wieczfni Kościelnej, a Pogorzel i Grzybowo przygotowały dla nich obiad.

KSP Mława nabór

Popołudniowy odpoczynek tradycyjnie już wypadł w Szydłowie, gdzie miejscowi parafianie serdecznie i gościnnie zaopiekowali się pielgrzymami.  Spod kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Szydłowie pątnicy wyruszyli do Stupska, gdzie przygotowano dla nich nocleg.

W sierpniu na polskich drogach można napotkać wiele pielgrzymek zmierzających do  Częstochowy. Dziś także z Mławy wyszła grupa Miedziana, by 6 sierpnia spod płockiej katedry wyruszyć z 36 Pieszą Pielgrzymką Diecezji Płockiej i dotrzeć do Częstochowy 14 sierpnia.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Szydłowo też ugościło pielgrzymów z Warmii"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Astra
Gość

Pogorzel, nie Pogorzele. Wieczfnia też przygotowała ciepły, duży posiłek. Nikt głodny nie odszedł …

wpDiscuz