Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szydłowo też ugościło pielgrzymów z Warmii


2 sierpnia XXXIV Warmińska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę przechodziła przez powiat mławski. Ponad pięciuset pątników tej pielgrzymki w ośmiu grupach wyruszyło 30 lipca spod katedry św. Jakuba w Olsztynie, by 12 sierpnia dojść do Jasnogórskiego Sanktuarium. W dniu wczorajszym pielgrzymów gościło nie tylko Szydłowo. Odpoczywali oni również w Wieczfni Kościelnej, a Pogorzel i Grzybowo przygotowały dla nich obiad.


Popołudniowy odpoczynek tradycyjnie już wypadł w Szydłowie, gdzie miejscowi parafianie serdecznie i gościnnie zaopiekowali się pielgrzymami.  Spod kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Szydłowie pątnicy wyruszyli do Stupska, gdzie przygotowano dla nich nocleg.

W sierpniu na polskich drogach można napotkać wiele pielgrzymek zmierzających do  Częstochowy. Dziś także z Mławy wyszła grupa Miedziana, by 6 sierpnia spod płockiej katedry wyruszyć z 36 Pieszą Pielgrzymką Diecezji Płockiej i dotrzeć do Częstochowy 14 sierpnia.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Astra
Astra
6 lata temu

Pogorzel, nie Pogorzele. Wieczfnia też przygotowała ciepły, duży posiłek. Nikt głodny nie odszedł …

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x