Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Charakterystycznie ustawiona w Głużku kapliczka zmieni lokalizację


W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Głużek (gm. Wiśniewo) i Rumoka (gm. Lipowiec Kościelny). W ich trakcie przebudowane zostaną na nowo dwa mosty – na rzece Seracz i Rowie Pienieckim i odcinki dróg dojazdowych do tych mostów. W samym Głużku trwa budowa kanalizacji deszczowej, jezdnia będzie zmodernizowana i powstaną chodniki. W trakcie robót przestawiona zostanie też kapliczka, obecnie ustawiona centralnie na skrzyżowaniu dróg w środku miejscowości. Drogowcy przestawią ją bliżej krawędzi jednej z dróg.


Przebudowa dwóch mostów w miejscowości Głużek wraz z dojazdami o łącznej długości prawie dwóch kilometrów, to zadanie inwestycyjne, na które powiat mławski uzyskał dotację w wysokości prawie 1,7 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Całość zadania kosztować będzie 3.358.070,14 zł, a generalnym wykonawcą jest firma STRABAG Sp. z o.o z Pruszkowa.

Roboty będą polegały na całkowitej przebudowie mostów i przepustów poprzecznych, wykonaniu robót rozbiórkowych, robót ziemnych, wykonaniu konstrukcji poszerzenia jezdni i wzmocnienia istniejącej nawierzchni, wykonaniu zjazdów, nawierzchni chodników, poboczy, oznakowania poziomego i pionowego oraz uzupełnienia kanalizacji deszczowej w miejscowości Głużek. Wykonane zostanie oznakowanie pionowe i poziome. Wszystkie prace związane z ta inwestycją powinny zakończyć się najpóźniej w listopadzie tego roku.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
rondo
rondo
5 lata temu

Powinno być tam rondo, ale to za duży koszt więc………

Tink more
Tink more
5 lata temu
Reply to  rondo

Duży koszt? – uważam, że bezpieczeństwo (czytaj: życie ludzkie) nie ma ceny, za duży koszt to może nieść wyłożenie szaletu miejskiego złoconymi płytkami, ale jak się robi remont drogi to trzeba to robić z głową i tak, żeby zarówno kierowcy jak i piesi czuli się jak najbardziej bezpiecznie

Tink more
Tink more
5 lata temu

Moim zdaniem, to tam powinno znaleźć się prawdziwe rondo – tak przy okazji tej przebudowy, bo faktycznie, jeśli figurka zniknie ze środka, to strach pomyśleć o tym co będzie się działo na tym skrzyżowaniu.
Panie starosto przemyśl Pan to, bo za dwa lata i tak trzeba będzie tam zrobić rondo…

kierowca
kierowca
5 lata temu
Reply to  Tink more

też uważam, że tam powinno być rondo!

rumoka
rumoka
5 lata temu

mam pytanie czy dzieki temu remontowi beda mogly jezdzic tiry w strone rumoki?

zwyczaj
zwyczaj
5 lata temu

kapliczki często stawiono na rozdrożach

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Kapliczka na środku drogi – super pomysł 😀

Anomimka
Anomimka
5 lata temu
Reply to  Anonimowo

To było nasze rondo jak przenioso figurkę to masakra będzie

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x