Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Charakterystycznie ustawiona w Głużku kapliczka zmieni lokalizację


W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Głużek (gm. Wiśniewo) i Rumoka (gm. Lipowiec Kościelny). W ich trakcie przebudowane zostaną na nowo dwa mosty – na rzece Seracz i Rowie Pienieckim i odcinki dróg dojazdowych do tych mostów. W samym Głużku trwa budowa kanalizacji deszczowej, jezdnia będzie zmodernizowana i powstaną chodniki. W trakcie robót przestawiona zostanie też kapliczka, obecnie ustawiona centralnie na skrzyżowaniu dróg w środku miejscowości. Drogowcy przestawią ją bliżej krawędzi jednej z dróg.

KSP Mława nabór

Przebudowa dwóch mostów w miejscowości Głużek wraz z dojazdami o łącznej długości prawie dwóch kilometrów, to zadanie inwestycyjne, na które powiat mławski uzyskał dotację w wysokości prawie 1,7 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Całość zadania kosztować będzie 3.358.070,14 zł, a generalnym wykonawcą jest firma STRABAG Sp. z o.o z Pruszkowa.

Roboty będą polegały na całkowitej przebudowie mostów i przepustów poprzecznych, wykonaniu robót rozbiórkowych, robót ziemnych, wykonaniu konstrukcji poszerzenia jezdni i wzmocnienia istniejącej nawierzchni, wykonaniu zjazdów, nawierzchni chodników, poboczy, oznakowania poziomego i pionowego oraz uzupełnienia kanalizacji deszczowej w miejscowości Głużek. Wykonane zostanie oznakowanie pionowe i poziome. Wszystkie prace związane z ta inwestycją powinny zakończyć się najpóźniej w listopadzie tego roku.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "Charakterystycznie ustawiona w Głużku kapliczka zmieni lokalizację"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
rondo
Gość

Powinno być tam rondo, ale to za duży koszt więc………

Tink more
Gość

Duży koszt? – uważam, że bezpieczeństwo (czytaj: życie ludzkie) nie ma ceny, za duży koszt to może nieść wyłożenie szaletu miejskiego złoconymi płytkami, ale jak się robi remont drogi to trzeba to robić z głową i tak, żeby zarówno kierowcy jak i piesi czuli się jak najbardziej bezpiecznie

Tink more
Gość

Moim zdaniem, to tam powinno znaleźć się prawdziwe rondo – tak przy okazji tej przebudowy, bo faktycznie, jeśli figurka zniknie ze środka, to strach pomyśleć o tym co będzie się działo na tym skrzyżowaniu.
Panie starosto przemyśl Pan to, bo za dwa lata i tak trzeba będzie tam zrobić rondo…

kierowca
Gość

też uważam, że tam powinno być rondo!

rumoka
Gość

mam pytanie czy dzieki temu remontowi beda mogly jezdzic tiry w strone rumoki?

zwyczaj
Gość

kapliczki często stawiono na rozdrożach

Anonimowo
Gość

Kapliczka na środku drogi – super pomysł 😀

Anomimka
Gość

To było nasze rondo jak przenioso figurkę to masakra będzie

wpDiscuz