Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Charakterystycznie ustawiona w Głużku kapliczka zmieni lokalizację


W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Głużek (gm. Wiśniewo) i Rumoka (gm. Lipowiec Kościelny). W ich trakcie przebudowane zostaną na nowo dwa mosty – na rzece Seracz i Rowie Pienieckim i odcinki dróg dojazdowych do tych mostów. W samym Głużku trwa budowa kanalizacji deszczowej, jezdnia będzie zmodernizowana i powstaną chodniki. W trakcie robót przestawiona zostanie też kapliczka, obecnie ustawiona centralnie na skrzyżowaniu dróg w środku miejscowości. Drogowcy przestawią ją bliżej krawędzi jednej z dróg.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Przebudowa dwóch mostów w miejscowości Głużek wraz z dojazdami o łącznej długości prawie dwóch kilometrów, to zadanie inwestycyjne, na które powiat mławski uzyskał dotację w wysokości prawie 1,7 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Całość zadania kosztować będzie 3.358.070,14 zł, a generalnym wykonawcą jest firma STRABAG Sp. z o.o z Pruszkowa.

Roboty będą polegały na całkowitej przebudowie mostów i przepustów poprzecznych, wykonaniu robót rozbiórkowych, robót ziemnych, wykonaniu konstrukcji poszerzenia jezdni i wzmocnienia istniejącej nawierzchni, wykonaniu zjazdów, nawierzchni chodników, poboczy, oznakowania poziomego i pionowego oraz uzupełnienia kanalizacji deszczowej w miejscowości Głużek. Wykonane zostanie oznakowanie pionowe i poziome. Wszystkie prace związane z ta inwestycją powinny zakończyć się najpóźniej w listopadzie tego roku.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

1500
rondo

Powinno być tam rondo, ale to za duży koszt więc………

Tink more

Duży koszt? – uważam, że bezpieczeństwo (czytaj: życie ludzkie) nie ma ceny, za duży koszt to może nieść wyłożenie szaletu miejskiego złoconymi płytkami, ale jak się robi remont drogi to trzeba to robić z głową i tak, żeby zarówno kierowcy jak i piesi czuli się jak najbardziej bezpiecznie

Tink more

Moim zdaniem, to tam powinno znaleźć się prawdziwe rondo – tak przy okazji tej przebudowy, bo faktycznie, jeśli figurka zniknie ze środka, to strach pomyśleć o tym co będzie się działo na tym skrzyżowaniu.
Panie starosto przemyśl Pan to, bo za dwa lata i tak trzeba będzie tam zrobić rondo…

kierowca

też uważam, że tam powinno być rondo!

rumoka

mam pytanie czy dzieki temu remontowi beda mogly jezdzic tiry w strone rumoki?

zwyczaj

kapliczki często stawiono na rozdrożach

Anonimowo

Kapliczka na środku drogi – super pomysł 😀

Anomimka

To było nasze rondo jak przenioso figurkę to masakra będzie