Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Poczernin. Na krajowej „siódemce” pusta cysterna „stanęła dęba”


Niecodzienna sytuacja miała miejsce wczoraj rano na drodze krajowej nr 7, na wysokości miejscowości Poczernin pow. płoński. Kierowca ciągnika siodłowego, ciągnącego dwie cysterny w tym jedną pustą, zahamował przed czerwonym światłem na skrzyżowaniu. Prawdopodobnie gwałtowność manewru oraz nierównomierne rozmieszczenie ładunku spowodowało, że pusta cysterna „stanęła dęba”. Do akcji ratunkowej strażacy sprowadzili specjalną grupę z Warszawy wyposażoną w ciężki dźwig, który powoli opuścił cysternę na koła. Ponad dwie godziny droga była nieprzejezdna, policja zorganizowała objazdy.


31 lipca tuż po godz. 7:00 na krajowej 7-ce w miejscowości Poczernin na skrzyżowaniu świetlnym doszło do nietypowego zdarzenia. Prawdopodobnie w czasie hamowania jedna z dwóch cystern z paliwem doczepiona do ciągnika siodłowego uniosła się pozostając w górze. Na miejsce skierowane zostały policja i straż pożarna. Przez około 2,5 godziny były utrudnienia w ruchu na 7-ce. Pojazdy ciężarowe kierowane były na objazdy krajową 10-tką i 50-tką a auta osobowe na objazd lokalna drogą. Strażacy z Płońska wezwali na miejsce specjalistyczny dźwig z Warszawy, który powoli opuścił uszkodzoną naczepę na jezdnię. Została ona zholowana na parking. Na szczęście nie doszło do wycieku i nikt nie odniósł żadnych obrażeń w tym zdarzeniu.

           źródło i fot. mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x