Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Uwaga kierowcy! Będą zmiany w organizacji ruchu


Zakończono przygotowania do zmiany organizacji ruchu na ulicy 18 Stycznia i odcinku ulicy Narutowicza. Już ustawione zostało nowe oznakowanie. Na razie nowe znaki jeszcze nie obowiązują, przysłonięte więc są czarną folią. Kierowcy często jeżdżący tymi ulicami, wkrótce muszą zmienić nawyki jazdy.

KSP Mława nabór

Nowe rozwiązania wprowadzają na wspomnianych ulicach ruch jednokierunkowy. Ulicą 18 Stycznia będzie można pojechać w kierunku cmentarza. Na ulicy Narutowicza ruch jednokierunkowy (w stronę Starego Rynku) będzie obowiązywał od skrzyżowania z ulicą Targową. Ruch jednokierunkowy wprowadzony będzie również na ulicy Wąskiej. Wjechać w nią będzie można od ulicy 18 Stycznia. Nowe oznakowanie zostało również ustawione na wszystkich skrzyżowaniach łączących z ulicami, na których zmieniona będzie organizacja ruchu. W niektórych miejscach po ustawieniu nowego oznakowania kierowcy, zwłaszcza spoza Mławy będą musieli naprawdę wysilić percepcję, żeby zdążyć odnotowywać kolejne znaki.

Ruch jednokierunkowy na pewno poprawi bezpieczeństwo kierowców, zwłaszcza na ulicy 18 Stycznia. Do dziś bowiem, przejazd tą ulicą zawsze pozostaje utrudniony, a wyjazd np. z ulicy Pl. 1 Maja w stronę Starego Rynku w godzinach pracy jest często dość karkołomny. Widoczność  i przejazd ograniczają parkujące na tej ulicy pojazdy.

Dodatkowo w sierpniu br. miasto planuje wyremontować około 300 mb. ulicy 18 Stycznia i położyć tam nową nawierzchnię asfaltową.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

10 - liczba komentarzy w artykule "Uwaga kierowcy! Będą zmiany w organizacji ruchu"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kasia
Gość

Wyjazd z Narutowicza będzie tragiczny .częściej korzystałam z wyjazdu przez 18 stycznia a teraz co,wpiąć się w ruch będzie bardzo trudno,kto to wymyśla?Jakie to ułatwienie ? Chyba chodzi o parkingi dla mławskich pracowników z MOPS-u, sanepidu ……

ela
Gość

tragedia,bardo nie podoba mi się ten pomysł.a karetki i straż jak dojadą na na 7,?

Mario
Gość

A czy ktoś pomyślał (mam na myśli decydentów) o korkach, które się będą tworzyć na ul. Narutowicza, przy próbie dostania się w kierunku rynku? Wcześniej można było je minąć przez „Zielony Rynek” i 18 Stycznia a teraz ???? Tylko pogratulować głupoty.

Marian
Gość

zorganizuj pikietę pod ratuszem.

Gall Anonim
Gość

Czyżbyś zapomniał o przychodni dla dzieci? Kierowcy bardzo często parkują po obu stronach ulicy na 18 stycznia a 2 samochody jakos muszą się wyminąć. A co z dziećmi? Co będzie gdy jakieś dziecko wybiegnie między samochodami na jezdnię? Owszem, rodzice są po to by je pilnować ale życie pokazuje różne sytuacje. A nawet gdyby nie było tam przychodni to jest obok plac zabaw dla dzieci. Jedyne rozwiązanie to droga jednokierunkowa albo zakaz parkowania po obu stronach jezdni. Ty jeśli masz problemy z komunikacją to zawsze możesz zamienić d***wóz na własne nóżki albo pojechać Browarną do Warszawskiej.

Pasażer
Gość

A co z autobusami MKM? Jak będzie teraz jeździć linia A? No i przydałyby się tablice pod zakazem wjazdu, że ‚nie dotyczy rowerów’.

Gall Anonim
Gość

Oczywiście. Niech któryś kierowca zgarnie rowerzystę ze sobą. Zwłaszcza takiego który nie potrafi jechać po linii prostej a slalomem, jak to nie jeden po Mławie w ten sposób jeździ, albo dziecko.

Milo
Gość

Bardzo się cieszę bo jestem mieszkanką ul.18 Stycznia.

wpDiscuz