Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

I Otwarty Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stupsk


W kilku słowach o wczorajszym turnieju… ponad 100 zawodników z powiatu mławskiego, 320 minut rywalizacji, 16 meczy, 27 strzelonych bramek i zapewne kilka litrów potu pozostawionego na boisku sportowym w Wyszynach Kościelnych – tak w liczbach przedstawia się bilans dzisiejszej imprezy sportowej, jednak liczby nie są w stanie nawet w niewielkim stopniu skutecznie odwzorować atmosfery i emocji, które towarzyszyły wszystkim podczas zawodów.

KSP Mława nabór

Rozgrywki rozpoczęliśmy meczami grupowymi z których to grup do półfinału awansowały po dwie drużyny z największą liczbą zdobytych punktów – grupa A: Strzałkowo i Wola Szydłowska; grupa B: Niegocin i Konopki.

W pierwszym półfinale zespół ze Strzałkowa pokonał drużynę z Konopek 2:1. Dzięki skuteczności Oskara Świeckiego , który dwukrotnie trafiał do bramki Damiana Ankiewicza oraz dobrej grze ofensywnej Strzałkowo awansowało do finału. Konopki zaś po przegranym spotkaniu straciły ducha walki i zrezygnowały z dalszej gry w turnieju.

Drugi półfinał pomiędzy Wolą Szydłowską, a gośćmi z Niegocina zakończył się bezbramkowym remisem, a o awansie zadecydowały rzuty karne w których skuteczniejsi byli zawodnicy Niegocina.
W finale Niegocin pokonał Strzałowo 1:0 i zdobył Puchar Wójta Gminy Stupsk.

Dekoracji najlepszych drużyn dokonał Radny Gminy Stupsk – Piotr Siemianowski. Poza klasyfikacją drużynową w turnieju wybrany został najlepszy bramkarz – Michał Derlatka (Wola Szydłowska) oraz król strzelców – Juszczyk Adrian (Niegocin).
Nad prawidłowym przebiegiem meczy, zgodnym z przepisami PZPN czuwali sędziowie: Jakub Weselak i Piotr Falencki, którym dziękujemy za dobrze wykonaną pracę.

W organizację turnieju bardzo mocno włączyli się mieszkańcy Wyszyn Kościelnych z Sołtysem – Leszkiem Beneckim oraz Pioterem Siemianowskim na czele. Serdecznie dziękujemy za pomoc , w dużym stopniu to dzięki wam mogliśmy zorganizować ten turniej na tak wysokim poziomie.

źródło: Mariusz Olszewski

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz