Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wyrzucając resztki jedzenia dokarmiasz szczury


fot. Pixabay


Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski apeluje do mieszkańców o niewyrzucanie na otwarty teren oraz do kanalizacji sanitarnej resztek jedzenia. Pokarm przyciąga szczury, które pojawiają się na osiedlach i stanowią zagrożenie dla przechodniów.

Wyrzucanie na otwarty teren resztek jedzenia (np. gdy ktoś chce się go pozbyć bądź dokarmiać psy lub ptaki) skutkuje pojawianiem się w mieście szczurów. Podobny efekt daje wylewanie do kanalizacji, zwłaszcza przez mieszkańców bloków, pozostałości po posiłkach. Szczury stanowią poważne zagrożenie – zwierzę może rzucić na człowieka i go ugryźć, a w konsekwencji spowodować niebezpieczną infekcję. Wystarczy zmienić swoje nawyki, by wyeliminować tego typu sytuacje.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Mława” (Uchwała nr XIX/239/2016 Rady Miasta Mława z 28 czerwca 2016 r.), miejsca gromadzenia odpadów komunalnych, studzienki przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych oraz budynki inwentarskie, w których przebywają zwierzęta gospodarskie, podlegają obowiązkowi przeprowadzenia raz w roku deratyzacji. Właściciele i zarządcy nieruchomości powinni się z niego wywiązać do 31 października.

KN/UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x