Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Policyjne działania”Smog”


fot. ilustracyjne; Pixabay


„Smog” – to działania, kontrolno–prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2017 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci będą eliminować z ruchu drogowego pojazdy niesprawne technicznie.

Dzisiaj na terenie całego kraju i również na terenie pow. mławskiego, od wczesnych godzin rannych policjanci z wydziału ruchu drogowego będą prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. Stróże prawa będą sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel RP
Obywatel RP
4 lata temu

To prawda autobusy poruszające się po Mławie nie emitują spalin tylko kopcą.
MKM czy AUTOBUSY MOBILIS, CZY Fabisiak jeźdzące na miejscu to stare auta wycofane z niemieckigo rynku nie spełniające źadnych norm, a tu w Mławie wszystko przechodzi. Żaden djagnosta nie mierzy emisji spalin bo ma z tego interes, jak nie podbije dowodu rejestracyjnego to więcej przewoźnik nie przyjedzie.

Bleble
Bleble
4 lata temu

Nareszcie ktoś slusznie zauwazyl ze to nie kominy zatruwaja ale samochody. Jade wlasnie za takim co kopci ale policji nie widać.

oburzony podatnik
oburzony podatnik
4 lata temu

Najpierw niech dadza na nowe samochody a dopiero niech sie bawia w takie cos. Dobrze ze kurniki i wysypisko smieci w kosinach nie zatruwa ppwietrza tylko samochody. A na zdjeciu ppkazano zdjecie rozbieganego silnika diesela. Nasuwa sie pytanie co autor ma na mysli. Przeciez noe kazdy diesel musi tak kopcic…

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Ludziom się już w głowach przewraca – konsumenckie społeczeństwo, tylko niech dadzą i dadzą, a zapracować to nie łaska? niedługo i na masło będziesz chciał kasę, bo strasznie podrożało, chleb też podrożeje, a więc i na chleb „niech dadzą”.
Bardzo dobrze, że w końcu wzięto się za kontrole tych złomów sprowadzanych z zachodu, może tym sposobem policja wyeliminuje trucicieli. Co innego jest smród z kurników, a co innego smród spalin, w których jest masa trujących związków chemicznych i trujących pyłów.

oburzony
oburzony
4 lata temu

Powinni zacząć od autobusów.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x