Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Nie zwlekaj z wymianą dowodu


Burmistrz Miasta Mława przypomina o konieczności wymiany dowodów osobistych co 10 lat. Wiele z nich straci ważność w drugiej połowie tego roku – aby uniknąć wówczas długich kolejek w urzędzie, warto odwiedzić ratusz wcześniej.

KSP Mława nabór

Przewidywany na najbliższe miesiące „boom” na wymianę dowodów osobistych jest spowodowany tym, że wkrótce stracą ważność dokumenty osób, które przed dziesięciu laty masowo wymieniały stare dowody książeczkowe na nowe – plastykowe (te pierwsze ostatecznie wycofano z obiegu w marcu 2008 r.). Stąd też w drugiej połowie 2017 r. spodziewamy się w Wydziale Spraw Obywatelskich dużych kolejek (niestety wciąż wiele osób preferuje załatwianie ważnych spraw w ostatniej chwili lub jest do tego zmuszonych różnymi okolicznościami).

Aby uniknąć kolejek, warto już dziś sprawdzić datę ważności dowodu osobistego i w przypadku zbliżającego się końca terminu złożyć wniosek o wydanie nowego dokumentu. Formularz można pobrać z internetowego Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Mława www.mlawa.pl (Poradnik interesanta / Sprawy obywatelskie / Wydawanie dowodów osobistych) lub wziąć z pokoju nr 10 ratusza i wypełniony tamże złożyć. Termin wydania nowego dokumentu to 30 dni od daty złożenia wniosku, zwykle jednak czas oczekiwania jest krótszy (ok. 2-3 tyg.).

Nie zwlekajmy z wymianą dowodów osobistych na ostatnią chwilę. Bez ważnego dokumentu możemy mieć problemy z załatwieniem wielu spraw, zwłaszcza urzędowych.

KN / UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz