Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie zwlekaj z wymianą dowodu


Burmistrz Miasta Mława przypomina o konieczności wymiany dowodów osobistych co 10 lat. Wiele z nich straci ważność w drugiej połowie tego roku – aby uniknąć wówczas długich kolejek w urzędzie, warto odwiedzić ratusz wcześniej.


Przewidywany na najbliższe miesiące „boom” na wymianę dowodów osobistych jest spowodowany tym, że wkrótce stracą ważność dokumenty osób, które przed dziesięciu laty masowo wymieniały stare dowody książeczkowe na nowe – plastykowe (te pierwsze ostatecznie wycofano z obiegu w marcu 2008 r.). Stąd też w drugiej połowie 2017 r. spodziewamy się w Wydziale Spraw Obywatelskich dużych kolejek (niestety wciąż wiele osób preferuje załatwianie ważnych spraw w ostatniej chwili lub jest do tego zmuszonych różnymi okolicznościami).

Aby uniknąć kolejek, warto już dziś sprawdzić datę ważności dowodu osobistego i w przypadku zbliżającego się końca terminu złożyć wniosek o wydanie nowego dokumentu. Formularz można pobrać z internetowego Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Mława www.mlawa.pl (Poradnik interesanta / Sprawy obywatelskie / Wydawanie dowodów osobistych) lub wziąć z pokoju nr 10 ratusza i wypełniony tamże złożyć. Termin wydania nowego dokumentu to 30 dni od daty złożenia wniosku, zwykle jednak czas oczekiwania jest krótszy (ok. 2-3 tyg.).

Nie zwlekajmy z wymianą dowodów osobistych na ostatnią chwilę. Bez ważnego dokumentu możemy mieć problemy z załatwieniem wielu spraw, zwłaszcza urzędowych.

KN / UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x