Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ratusz szuka chętnych do zamieszkania w Mławie. Wydał już na to 43 tys. zł


Akcję promocyjną prowadzoną przez mławski ratusz widać w Polsce. Duże przydrożne billboardy z dotychczas niemal nieznaną na naszym terenie piosenkarką Megitzą wiszą przy „zakopiance”, ale również przy krajowej „siódemce” np. pod Nidzicą. Plakaty pojawiły się także na ulicach Mławy, na startowej stronie internetowej ratusza oraz w specjalnej zakładce na tej stronie. Dotychczas miasto na kampanię wydało 43 tys. zł. Jaki jest jej cel?


Już od dłuższego czasu w Mławie systematycznie spada liczba mieszkańców. Ten fakt spowodował, że miasto rozpoczęło kampanię „Zamieszkaj w Mławie”, a w tym roku trwają działania promocyjne w ramach kampanii „Kierunek Mława”. Początkowo „twarzą” akcji „Kierunek Mława” była Małgorzata Babiarz „Megitza”. Dlaczego akurat grająca „góralsko–amerykańskie” i folkowe rytmy góralka będzie promować Mławę? Po prostu burmistrz Sławomir Kowalewski zadzwonił właśnie do niej i zaprosił do udziału w akcji promocyjnej miasta. Potem dołączono do niej mławian – akordeonistkę Ingę Piwowarską i kompozytora Miro Kępińskiego. Są również zdjęcia muzyków orkiestry dętej MDK, zespołu Mławiacy i rekonstruktorów cywilnych. W planach jest również sesja zdjęciowa muzyka Janusza Prusinowskiego. Do tej pory miasto wydało 5 tys. zł na sesję zdjęciową oraz 38 tys. zł na wydatki związane z wyeksponowaniem przygotowanych projektów graficznych na bilbordach.

– Miejski Dom Kultury w Mławie pokrył koszty sesji zdjęciowej z udziałem Megitzy, Miro Kępińskiego, Ingi Piwowarskiej, muzyków z orkiestry dętej MDK oraz Mławiaków i rekonstruktorów cywilnych. Sesja zdjęciowa odbyła się w kilku lokalizacjach, na terenie Miasta Mława. W ramach sesji wykonano wizaż i stylizację modeli biorących udział w przedsięwzięciu. Wykonanie zdjęć i przeniesienie majątkowych praw autorskich do łącznie 100 z nich, w tym 30 z profesjonalną obróbką graficzną uzupełniło całość. Koszt – 5000 zł.

Kampania outdoorowa promująca projekt „Zamieszkaj w Mławie” obejmująca: przygotowanie 2 kreacji graficznych w 20 rozmiarach dostosowanych do wielkości zamówionych billboardów oraz 5 projektów graficznych, prasowych, w formacie A4; zakup billboardów zewnętrznych w ilości 10-12 sztuk o wielkości minimum 10 m2, maksymalnie 40 m2; druk i montaż na ścianach billboardów 2 kreacji graficznych. Koszt – 38 000 zł.

Artyści promujący Mławę w ramach kampanii „Zamieszkaj w Mławie”, „Kierunek Mława” użyczyli miastu swoich wizerunków nieodpłatnie. Dziękujemy im za zaangażowanie i budowanie pozytywnego, dobrego wizerunku Miasta Mława – mówi o kampaniach Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

Warto zauważyć, że burmistrz Sławomir Kowalewski przy każdej sposobności zachęca gości odwiedzających Mławę do zamieszkania w naszym mieście. Tak było na podpisaniu kontraktu na sprzedaż NOVAGO chińskiemu koncernowi China Everbright International Limited. Tak było również w przypadku firmy SUEZ budującej w Mławie oczyszczalnię ścieków. Jak dotąd bez rezultatu. Działania promocyjne ze swej natury muszą być długofalowe, to zrozumiałe. Pewnie dlatego miasto zamierza akcję kontynuować również w 2018 roku. Ale przydałby się jakiś spektakularny sukces, który byłby najlepszą reklamą miasta, którego zaletami według burmistrza jest bezpłatna komunikacja miejska, darmowe przedszkola z lekcjami angielskiego i rytmiki, obniżone podatki, dobre i tanie mieszkania.

Niejako na marginesie tej akcji można zauważyć, że największy i nie zakładany oddźwięk wzbudziła w miejscu, gdzie nie ustawiono ani jednego billboardu. Mam na myśli Ukrainę. Liczba – tymczasowych co prawda – pracowników z tego kraju mieszkających w Mławie stale rośnie, choć nikt nie dysponuje tu ścisłymi danymi, ilu dokładnie z nich u nas zamieszkuje. Jest to pobyt tymczasowy, ale kto wie, być może już tu na miejscu, trafi do nich przekaz miejskiej kampanii i zdecydują się zamieszkać na stałe.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Podpis
Podpis
5 lata temu

Zamieszkaj w mlawie, ale nie teraz bo narazie nie ma gdzie wszystko zajete przez ukraincow

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu
Reply to  Podpis

Nie wszystko, nie siej propagandy, bo nieładnie. Jest tyle mieszkań na sprzedaż, że jak ktoś ma kasę, to zawsze może kupić mieszkanie bez problemu, ponadto nie wszyscy wynajmują Ukraińcom.
Druga sprawa, to Polacy też jeżdżą na zachód i też wynajmują tam mieszkania.
Każdy chce pracować. Dla Ukraińców praca w Polsce za najniższą krajową to kokosy wobec ich zarobków na Ukrainie, a pracodawcy sobie chwalą pracę Ukraińców tak samo jak na zachodzie chwalą Polaków.
Chodzi raczej o to, że najwięksi pracodawcy w tym mieście nie szanują pracowników i nie stwarzają dobrych i przyjaznych miejsc pracy. Są korporacje, które nie mają problemów z zatrudnieniem, bo inaczej traktują pracowników niż w LG, np. dużo ludzi – specjalistów ucieka do Samsunga

Aneta
Aneta
5 lata temu
Reply to  Podpis

Dewelopery sie spiesza z budowa mieszkan, bo Gorole beda masowo przyjezdzac do Mlawy.
Taka to kampania Kierunek Mlawa- Megitza Gorol

Radny Bezradny
Radny Bezradny
5 lata temu

Tu Ja pisze Radny Bezradny, pobierający dietę i mający zupełnie przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM. To Ja podnoszę rękę najwyżej i to Ja najlepiej czytam z kartki. My jesteśmy zadowoleni. Mamy pracę w jednostkach UM, bo skończyliśmy pożądane studia internetowe, pensja tez nie najgorsza. W UM jest Nas coraz wiecej i wiecej i wiecej i bedzie jeszcze więcej. Jeżeli My jesteśmy zadowoleni, to Wy rowniez jesteście zadowoleni, bo to Wy Nas wybraliście. Poniższe wypowiedzi są więc podłe i kłamliwe.

henryka majewska
henryka majewska
5 lata temu

dużo się zmieniło, ale nadal wykształceni ludzie ,nie mający powiązań z WÓJTAMI, STAROSTAMI ( to jest moja obserwacja i moje zdanie) ci ludzie pracowali i nadal pracują za nędzne pieniądze na śmierdzacych farmach kurzych, u koreańców i Marketach, ktoś opowiadał mi, że ” kiedyś” ci koreańcy bardzo żle traktowali pracowników nawet było także żółtek brał skrznie rzucał ją przed pracownikem -wchodzil na nią i kopał pracownika w DUPĘ, UBLIŻAJĄC, albo wymachiwał siekierą, dużo się i tu zmieniło, ale — nie przychodżcie do Mławy bo tutejsza i okoliczna władza pozwala kurnikarzowi Kożlakiewiczowi tak dużo KURNIKÓW budować ,że wszyscy będziemy się z tąd niedługo wyprowadzać, bo potężny SMRÓD nas wygoni, w KUKLINIE ( jak wietrzą kurniki ) ja wymiotowałam , trzeba zadbać o ludzi, powtarzam i niech cala Polska się dowie — jeden kurnikarz P.KOMZLAKIEWICZ z pomocą tutejszych władz zatruwa nam życie w dosłownym tego słowa znaczeniu, „””” moim zdaniem „”” powtarzam, z tego co pracownicy opowiadają to nie jest chodowanie , — to ą obozy koncentracyjne dla zwierząt — a ten Pan i jego rodzina będą się smażyć w piekle, pozdrawiam — i jeszcze jedno do kochanych WŁADZ — ja i moja rodzina zawsze Was popierami ale zróbcie coś, żeby nam i naszym rodzinom tutaj żyło się lepiej

Do pani Majewskiej
Do pani Majewskiej
5 lata temu

Pani mi powie, bo widze, ze jest pani otwarta osoba.
Wedlug Pani to z kim trzyma nasz burmistrz miasta Mlawa?

anonim
anonim
5 lata temu

ciekawość to pierwszy stopień do piekła szanowna pani „Do pani Majewskiej”

Do pani Majewskiej
Do pani Majewskiej
5 lata temu

Ma pani racje
Ale coz zrobic ?
No co ?

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Nie trzeba ściągać nowych firm do Mławy, wystarczy, żeby obecne wzięły sobie za główny cel stworzenie warunków przyjaznych dla pracowników, żeby zaczęły dbać o element ludzki a nie o tylko walczyły o zyski i zmuszały ludzi do jakichś debilnych akcji w stylu kto głośniej krzyknie „kocham LG”. Kto was będzie kochał za te durne pomysły i poniżanie ludzi.
Gdzie pójdzie pracować informatyk, elektronik po studiach, znający swoją wartość, jak w LG zaproponują mu pracę za 3 tys.zł brutto, a w innym mieście taki specjalista dostanie na dzień dobry 2 razy tyle??? – z pewnością nie wróci do Mławy.
Socjal też firmy koreańskie mają nie najlepszy, bo tu się nie dba i nie szanuje ludzi, liczy się tylko i wyłącznie zyski.

Jano
Jano
5 lata temu

Burmistrz juz sobie kampanię robi? Szuka nowych wyborców? Kto tu przyjdzie jak dookoła smrud z kurnikow i wysypisk?
Najpierw to proponuję obniżyć podatki oraz ściągnąć nowe firmy do Mławy.
Gdy będą dobre zarobki ludzie sami przyjadą.

mink
mink
5 lata temu

Cała ta kampania ma i będzie miała mizerne skutki. Sam wyjechałem z Mławy chociaż chciałem zostać, ale nie ma tutaj pracy, która by mnie interesowała. Podobnie zrobiła większość moich znajomych. Ta cała kampania nic nie da, jeśli w Mławie nie powstaną nowe dobrze płatne miejsca pracy dla ludzi wykształconych. Owszem miasto się rozwija i ogólnie wygląda wiele lepiej niż choćby 10 lat temu, ale należy prowadzić kampanię zachęcająca inwestorów do otwierania tutaj nowych zakładów pracy. Też jak ktoś wspomniał należy zachęcać ludzi, żeby tutaj zostawali, a nie liczyć na to, że ktoś obcy np. z południa czy wschodu Polski przybędzie do Mławy bo to raczej mało prawdopodobne.

marta
marta
5 lata temu

Tak.. Szastać pieniędzmi.. wystarczy obniżyć najwyższe podatki.. dobre słynie daleko..

MarioB
MarioB
5 lata temu

Praca w dobrych warunkach, nie takich jak w koreańskich firmach oraz płaca na poziomie średniej krajowej. Włodarze do dzieła co najmniej dwie firmy nie powiązane z firmami koreańskimi są potrzebne.

Kriss radny
Kriss radny
5 lata temu

LG, Heesung i wiele pochodnych zatrudni pracownika produkcji, magazynu, kontroli jakości. 2000zl plus wczasy pod gruszą. Limit ograniczony. Miła atmosfera pracy, umiejętność pracy w grupie, chęć podniesienia kwalifikacji.

fot
fot
5 lata temu

Ładne zdjęcie, ładne Mławy ujęcie.

Mieszkanka 1
Mieszkanka 1
5 lata temu

Odradzam nie polecam !!!!

kot
kot
5 lata temu

a czy ludzie są tu życzliwi? a co jest tu ciekawego? a jakie są zarobki ?

Tubylec
Tubylec
5 lata temu
Reply to  kot

Najbardziej życzliwym człowiekiem w Mławie jest burmistrz.

Tubylec
Tubylec
5 lata temu
Reply to  kot

A zarobki generalnie słabe, chociaż zależy gdzie. Jak na wysokim stanowisku, na przykład dyrektor miejskiej jednostki, to dobre zarobki są.

Tolek
Tolek
5 lata temu

Promocja dla deweloperów. Precz z układami deweloperzy burmistrz. Jeden to matkę z domu wyprowadził bo w tym miejscu blok stawiał a burmistrz jej mieszkanie przydzielil.

Osaa
Osaa
5 lata temu

43 tysiące wydane z kasy urzędu miasta na prywatną kampanię wyborczą Sławomira Kowalewskiego, tyle w tym temacie

Mławianka
Mławianka
5 lata temu

e
a może zachęcić czymś młodych mławian żeby nie uciekali z rodzinnej Mławy a nie cieszyć się ze coraz więcej u nas jest ludzi z Ukrainy lub Korei

Z R ..
Z R ..
5 lata temu

Gratuluję

Troglo
Troglo
5 lata temu

To jest raczej, tak wygląda akcja pod mławskich deweloperów, którzy budują na potęgę żeby ludzi z powiatu do Mławy ściągnąć, Kto tu z Polski przyjedzie o zdrowych zmysłach do tego smrodu wszechogarniającego?

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x