Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Finały Szczepańskiego. Brąz Łyczek


Andżelika Łyczek


Dla trójki reprezentantów mławskiego Płetwala lipiec okazał się wyjątkowo pracowity. Anna Powązka i Jakub Szczepański wybrali się do Lublina, gdzie rozegrano mistrzostwa Polski 15-latków. Natomiast Andżelika Łyczek zaprezentowała swoje niemałe umiejętności na finałowych zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Więcej powodów do radości miała ostatnia z wymienionych pływaczek. Trzydniowe zmagania wśród najlepszych juniorów z Polski zaczęła od występu na 50 metrów stylem dowolnym. Do finału się nie przebiła, kończąc eliminacje na 29. pozycji.

Zdecydowanie lepiej poszło podopiecznej Michała Chlastosza w jej koronnym stylu. Na 50 metrów grzbietem sięgnęła po brązowy medal. Po zaciętej walce ustąpiła pola jedynie Julii Koluch z Pruszkowa i Weronice Góreckiej z Wrocławia. Do rywalki z Dolnego Śląska straciła zaledwie trzy setne sekundy.  Natomiast na  dwukrotnie dłuższym odcinku uplasowała się na ósmej pozycji.  Warto dodać, że na obu dystansach pobiła rekordy życiowe. Na sto metrów ta sztuka udała się nawet o półtorej sekundy.

Finały B w Lublinie

od lewej: Jakub Szczepański i Anna Powązka

Lubliński czempionat przyniósł występy Powązki i Szczepańskiego. Annie nie udało się przebić do finału – w swoim najlepszym starcie na 200 metrów stylem grzbietowym uzyskała trzydziesty szósty wynik. Natomiast na 50 metrów stylem grzbietowym pobiła o czterdzieści setnych sekundy rekord życiowy.

Lepiej poszło jej klubowemu koledze. Nie tylko pobił trzy „życiówki”, ale również na dwóch dystansach przebił się do finałów B. Ostatecznie rywalizację na 100 metrów w stylu klasycznym zakończył na 12. miejscu w Polsce, natomiast na 50 metrów klasykiem był trzynasty.

RS

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x