Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mławska Noc Poetów w deszczu


Organizowana już po raz dziesiąty przez Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej Noc Poetów, to okazja do spotkania przede wszystkim z naszymi, zawkrzeńskimi poetami i ich twórczością. Nowością w tegorocznej edycji jest wydany specjalnie na tę okazję tomik „Noc Poetów 2017”, zawierający wiersze 25 poetów, w tym dwóch już nie żyjących.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Deszczowe i burzowe, niedzielne popołudnie 23 lipca, nie sprzyjało imprezie plenerowej i choć wierszy można słuchać również chroniąc się pod parasolem, to aura nieco pokrzyżowała organizatorom plany. Na początku pierwszej części spotkania Artur Dębski zaprezentował wydany specjalnie almanach i przypomniał o nieżyjących już poetach należących do Związku;  Kamili Stabach, Jadwidze Szymkowicz, Barbarze Artowicz, Henryku Marcinkiewiczu i Januszu Dylewskim. Wiersze tych dwóch ostatnich poetów znalazły się w wydanym obecnie tomiku, a gościnnie opublikowane zostały wiersze Nikosa Chanidizkolau i Eleni – Antygony Tzoli Papulaku. Potem scena przeszła we władanie samych poetów, którzy kolejno czytali swoje wiersze. Usłyszeć mogliśmy: Beatę Sobieraj, Halinę Dorotę Wylot, Annę Hermann, Irenę Chylińską, Artura Dębskiego, Dariusza Tadrzynskiego, Teresę Dwórznik – Romańską, Andrzeja Kamińskiego, Krystynę Machałowską, Krzysztofa Olecha, Bogumiłę Stachowiak, Sergiusza Skrobińskiego, Wojciecha Rychcika i Jarosława Trześniewskiego – Kwietnia.

W drugiej, koncertowej części imprezy kilka własnych kompozycji zagrał mławski zespół Miasto Wewnętrzne, a po nim warszawska grupa Wyspy Dobrej Nadziei. Imprezie tradycyjnie już towarzyszył konkurs jednego wiersza. Tu wyróżnienia zdobyli: Cezary Sala i Barbara Strzałkowska. Dwie II Nagrody aex quo – Krzysztof Olech i Krystyna Renata Machałowska. Jury I Nagrodę Złotego Pióra Mławskiej Nocy Poetów przyznało Annie Humięckiej.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
M.

Gratulacje dla poetów! Pozdrawiam pana Krzysztofa 🙂

toja

O której godzinie zaczęła się NOC?

Mamcia

W nocy.