Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Mławska Noc Poetów w deszczu


Organizowana już po raz dziesiąty przez Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej Noc Poetów, to okazja do spotkania przede wszystkim z naszymi, zawkrzeńskimi poetami i ich twórczością. Nowością w tegorocznej edycji jest wydany specjalnie na tę okazję tomik „Noc Poetów 2017”, zawierający wiersze 25 poetów, w tym dwóch już nie żyjących.

Słoneczne ogrody Mława

Deszczowe i burzowe, niedzielne popołudnie 23 lipca, nie sprzyjało imprezie plenerowej i choć wierszy można słuchać również chroniąc się pod parasolem, to aura nieco pokrzyżowała organizatorom plany. Na początku pierwszej części spotkania Artur Dębski zaprezentował wydany specjalnie almanach i przypomniał o nieżyjących już poetach należących do Związku;  Kamili Stabach, Jadwidze Szymkowicz, Barbarze Artowicz, Henryku Marcinkiewiczu i Januszu Dylewskim. Wiersze tych dwóch ostatnich poetów znalazły się w wydanym obecnie tomiku, a gościnnie opublikowane zostały wiersze Nikosa Chanidizkolau i Eleni – Antygony Tzoli Papulaku. Potem scena przeszła we władanie samych poetów, którzy kolejno czytali swoje wiersze. Usłyszeć mogliśmy: Beatę Sobieraj, Halinę Dorotę Wylot, Annę Hermann, Irenę Chylińską, Artura Dębskiego, Dariusza Tadrzynskiego, Teresę Dwórznik – Romańską, Andrzeja Kamińskiego, Krystynę Machałowską, Krzysztofa Olecha, Bogumiłę Stachowiak, Sergiusza Skrobińskiego, Wojciecha Rychcika i Jarosława Trześniewskiego – Kwietnia.

W drugiej, koncertowej części imprezy kilka własnych kompozycji zagrał mławski zespół Miasto Wewnętrzne, a po nim warszawska grupa Wyspy Dobrej Nadziei. Imprezie tradycyjnie już towarzyszył konkurs jednego wiersza. Tu wyróżnienia zdobyli: Cezary Sala i Barbara Strzałkowska. Dwie II Nagrody aex quo – Krzysztof Olech i Krystyna Renata Machałowska. Jury I Nagrodę Złotego Pióra Mławskiej Nocy Poetów przyznało Annie Humięckiej.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
M.

Gratulacje dla poetów! Pozdrawiam pana Krzysztofa 🙂

toja

O której godzinie zaczęła się NOC?

Mamcia

W nocy.