Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Symboliczny protest pod mławskim sądem


W sobotę 22 lipca około godziny 20 – tej pod budynkiem Sądu Rejonowego w Mławie miał miejsce symboliczny protest. Grupka około dwunastu osób na schodach sądu zapaliła znicze i ustawiła kartkę z napisem „WOLNE SĄDY”. Według świadków tego zdarzenia doszło tam do utarczki słownej pomiędzy uczestnikami protestu a przechodniem i jednym z lokalnych dziennikarzy.


red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
37 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
LOL
LOL
5 lata temu

I jak byli kodziarze?

Andrzej
Andrzej
5 lata temu

A samo tłumaczenie pseudo prezydenta też jest śmieszne –> cytuję „”””Odbyłem wiele konsultacji z prawnikami, socjologami, filozofami, politykami, ale przede wszystkim rozmawiałem z panią Zofią Romaszewską. Powiedziała tak: ja żyłam w państwie, w którym prokurator generalny miał silną pozycję i nie chcę do takiego państwa wracać.”””:
To co Pseudo prezydent niezłomny urodził się wczoraj czy spadł z choinki przedwczoraj? i nie wie, że takie były czasy za komuny i każdy wyrok był na zamówienie sekretrza PZPR. Ż – E – N – A – D – A. Całe szczęście, że Pani Zofia Romaszewska jeszcze żyje bo jakby już jej nie było na tym świecie to niezłomny pseudo prezydent wszystich Polaków by tą ustawę podpisał.

Andrzej
Andrzej
5 lata temu

Nie jestem przeciwko reformie sądów bo jest ona potrzebna ale nie w taki sposób, że łamie się konstytucję. To jest podstawa i fundament, że sądy muszą być niezależne od władzy. Nie chodzi o to,że rządzi PIS tylko chodzi o zasadę – nawet gdyby rządził Święty Jan Paweł II to nie może być tak, że od jednej osoby zależy władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Nadmiar władzy deprawuje i zawsze będzie pokusa naginać prawo pod siebie. Dlatego potrzebny jest bezpiecznik w formie niezależnych sądów oraz niezależny Trybunał Konstytucyjny (choć już nie istenieje bo PIS go zniszczył). Ogólnie ta pseudo reforma cofa nas do średniowiecza, do czasów gdy rządził król – choć pewnie [wymoderowano] by chcieli by Jarek był ich królem, siedział na tronie i głaskał kota a wszystkich z opozycji wrzucał do lochu i stosowała kare śmierci/chłosty. Po prostu to jest jakaś rzenada – pisowskie myślenie jest poprostu smieszne i zrujnuje ten kraj do reszty.Tak samo było na Białorusi – Łukaszenko przejął najpierw media a potem sądy i co się stało – ma pełnie władzy i rządzi już 24 lata, a w kraju jest bieda aż piszczy. Ta pseudo reforma niczego nie poprawi w pracy sądów – jej głownym celem jest przejęcie władzy w sądach i każdy obywatel prędzej czy później się o tym dowie. Bede płakać ze śmiechu jak jakiś zatwardziały pisiak po pseudo reformie zostanie skazany bo Ziobro miał gorszy dzień – ciekawe czy ten pisiak bedzie szczesliwy:). Dlatego żal mi pisiaków i żal mi tego kraju, który 20 pare lat temu z

Pablo
Pablo
5 lata temu

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w poniedziałek o 21:00 przed mlawski sąd https://m.facebook.com/events/1456264234454206

z bliska
z bliska
5 lata temu

Przed chwilą usłyszałem VETO Prezydenta, i chciałem PODZIĘKOWAĆ także tym wielu mławskim osobom, które wzięły udział w tym społecznym sprzeciwie, bo i oni dołożyli swą cegiełkę do VETO Prezydenta, i tak zastanawiam sie co czują ci którzy w swych komentarzach, byli nie przychylni takim protestom, a już szczególną PEREłKĄ SĄ KOMENTARZE NEMO, szanowny Panie NEMO jeszcze tak nie dawno chodziłeś za stodołę a dziś zamieszczasz swe wypociny na portalu, wytykasz ludziom błędy a sam użyję twego słowa po prostu się”zaorałeś” a te dwie tabliczki zawieś sobie na szyję i choć po mieście abyśmy wiedzieli z jakim nieudacznikiem mławianie mają do czynienia, i baw się dalej wsród dzieci, może one cię coś nauczą!!!! Tak Ktoś większość Mławian to normalni ludzie i nie potrzebują rad oszołomów

Nemo
Nemo
5 lata temu
Reply to  z bliska

Szanowny Panie Z bliska, nie mam zdolności profetycznych. Moje wpisy nie były o tym czy ta reforma jest dobra czy zła. I czy prezydent podpisze czy nie. Nie uważam tego za istotę problemu. Istotą problemu są sądy, i sędziowie, którzy wydaja takie wyroki. Nie jestem nieprzychylny takim protestom, przynajmniej w takim ujęciu w jakim Pan to przedstawił. Uważam że określona opcja wygrała wybory. Teksty że grozi nam dyktatura mnie nie wzruszają. Każdy reżym polityczny, rozumiany jako ustrój, jest dyktaturą. Niezależnie od personaliów.
To wiemy od wielu lat.

Niezbyt rozumiem co mam „czuć”.
Dla jasności, jestem zwolennikiem wyboru sędziów w wyborach powszechnych. I kliku innych rozwiązań.

Czy Pan rozumie że uczestnicząc w proteście pośrednio popiera Pan jazdę samochodem po pijaku. Rozumie Pan dlaczego tak łatwo byłoby ośmieszyć Państwa protest za pomocą dwóch tabliczek.

Protestował Pan nie tylko przeciw, ale także za. Za sytuacja obecną. I oprócz odpowiedzialności „politycznej” w przypadku tego protestu ponosi Pan także odpowiedzialność moralną. Za Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiada bodajże minister Ziobro. Niech będzie dobrym ministrem, w nim Pana nadzieja 🙂

Nemo
Nemo
5 lata temu
Reply to  z bliska

Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich – Sejm RP – 20.07.2017 r.
wypowiadając się przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości:

„Czy mieszkańcy gminy będą mogli podważać decyzje o WYBUDOWANIU FERMY KURZEJ OBOK ICH DOMOSTW, jeśli za decyzją stoi lokalny polityk zbliżony do partii rządzącej ?
[brawa]

Uważa Pan że obecnie mieszkańcy mogą podważać taką decyzję ? Z powodzeniem ?
To widać, słychać i czuć 🙂
Liczyłem na jakąś dyskusję chociażby na to co powiedział RPO, przecież dla mieszkańców powiatu ta konkretna sprawa jest ważna. Przecież to co powiedział RPO jest absolutnie niezgodne z rzeczywistością.
Ciekawe kto z posłów bił brawo.

A większość mieszkańców Mławy to oczekuje sprawiedliwych wyroków.

A poziom dyskusji jest …

LOL
LOL
5 lata temu

Szybkie sądy – protest dziś o 21 ?

Pablo
Pablo
5 lata temu

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w poniedziałek o 21:00 przed mlawski sąd https://m.facebook.com/events/1456264234454206

Jaa
Jaa
5 lata temu

I jeszcze przypomnę – 76% Polaków jest przeciwko temu, by jacykolwiek politycy – czy to z PiSu, PO, Razem czy Nowoczesnej – ustawiali sędziów. A 55% jest za zawetowaniem ustawy przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Jaa
Jaa
5 lata temu

* Jak skutecznie wyegzekwujecie dług od dłużnika, który będzie znajomym polityka PiS?
* Czy adwokat będzie Was skutecznie bronić w starciu z aparatem państwowym, jeśli na mocy ustawy forsowanej przez PiS organ dyscyplinarny Sądu Najwyższego będzie mógł zniszczyć mu karierę?
Raz jeszcze – To nie jest rozwiązywanie problemów dręczących polskie sądownictwo!
Dla tych, którzy odważyli się wyjść – WIELKI SZACUNEK DLA WAS! W takim małym mieście jak Mława wymaga to ogromnej odwagi cywilnej.
Hejterzy – siedźcie tam dalej, ale nie przeszkadzajcie tym, którzy coś robią. Bo przynajmniej coś robią, dla siebie i dla Was!

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Jaa

Co robią, co robią dla przeciętnego Kowalskiego? stoją sobie pod sądem, bo sezon ogórkowy i nudzi im się? Znają ustawę przeciwko której protestują, niby protestują?

Jaa
Jaa
5 lata temu

O 21 kolejne spotkania pod sądem. Zapraszamy i dziś i w poniedziałek.
Przeciwnicy reformy nie zauważają, że są ważne problemy – powolność i niemrawość sądów, których ta „reforma” nie rozwiązuje. Jedynie uzależnia sądy od partii – tak jak było to w czasach słusznie minionych.
Zamach na Sąd Najwyższy, którego dokonuje Zbigniew Ziobro, dotknie każdego Polaka.
Po pierwsze, Sąd Najwyższy stwierdza ważność wyborów parlamentarnych i referendum. Podporządkowani Zbigniewowi Ziobrze sędziowie mogą zapewnić PiS-owi władzę na wiele lat, niezależnie od głosów wrzuconych przez Was do urn wyborczych.
Po drugie: jakie bezpieczeństwo prawne będzie miał obywatel stający przed dowolnym sądem, jeśli zarówno sędzia, prokurator jak i radca prawny będą całkowicie uzależnieni od humoru Zbigniewa Ziobry?
Za chwilę możemy żyć w kraju, w którym przed sądem wygrywa nie strona, która ma rację, lecz ta, która ma lepsze poglądy polityczne.
* Czy zasądzenie alimentów dla samotnej matki ma zależeć od poglądów politycznych sędziego, adwokata lub pozwanego?
* Jaką sprawiedliwość znajdzie molestowane dziecko, jeśli oprawcą będzie bliski aktywnego zwolennika „dobrej zmiany”?
* Gdzie będzie szukać ochrony żona bita przez radnego z PiS?
* Czy dochodząc odszkodowania za bezpodstawne zwolnienie z pracy lub wypadek komunikacyjny chcecie, by zastraszony lub lojalny wobec PiS sędzia wydawał wyrok na podstawie Waszych preferencji politycznych?

brodacz
brodacz
5 lata temu

Sądzę że za drugi zorganizowany protest będzie znacznie większy. Byłem obok w parku na ,,dysko-parku” i nic nie wiedziałem że taki protest się organizuje. Z chęcią bym ze znaczną grupą ludzi dołączył

Jaa
Jaa
5 lata temu
Reply to  brodacz

Zapraszamy o 21 pod sąd – dziś i jutro! Im nas więcej, tym lepiej!

Nemo
Nemo
5 lata temu

Sądząc po głośnym wyroku mławskiego sądu powinni się spotkać raczej przed MDK-iem.
Następne spotkanie przed MDK ?
Może frekwencja byłaby większa 🙂

Szanowni Protestujący.
Tak samo jak błędy ortograficzne unieważniają przekaz pisemny tak Państwa niechlujstwo unieważnia przekaz protestu.
Nalepki producenta z wkładów do zniczy się zrywa.
Jeden z rogów jest w tym celu oznaczony.
Widać go na zdjęciu.
Państwo unieważnili swój przekaz na poziomie formy przekazu.
Treść w tym przypadku jest nieistotna, Państwo swoim niechlujstwem ją usuneli.
Państwa protest przybrał formę reklamy wkładów do zniczy.
To jest „samozaoranie” w Państwa wykonaniu.

Proszę nie dziękować 🙂

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Nemo

Protest następny proponuje zrobić u ciebie pod domem, dopilnujesz wszystkich form, i zadbasz o swoją reklamę, możesz nie dziękować ale wtedy będzie wesoło!!!! z pewnością powinieneś zapoznać się z przysłowiem UCZYŁ MARCIN MARCINA A SAM ………resztę sobie dopowiedz, wszak z postu wynika że jesteś bardzo inteligentnym człowiekiem, a do tego bardzo złośliwym!!! a

Nemo
Nemo
5 lata temu
Reply to  mławianin

„możesz nie dziękować, ale wtedy będzie wesoło!!!!„

Z góry dziękuję, żeby nie było „wesoło”. Cokolwiek to znaczy.
Ciekawa forma argumentacji, swoją drogą.

„UCZYŁ …”

Dzieci odpowiadają ze kto się przezywa tak się sam nazywa.
I to byłby chyba poziom odpowiedni dla Pana.
Tak może Pan to odebrać jako złośliwość.
Uważam że w pełni Pan na to zasłużył formą swego wpisu.

A co do mojego wpisu.
Fakty nie są złośliwe lub nie. Istnieją obiektywnie.

Tego typu wpadki załatwia się zdaniem w stylu „spontanicznie zapaliliśmy ważne było spotkanie i sprzeciw itd. itp.”. A nie brnie dalej.

Natomiast jesteśmy duzi, dorośli, i wiemy że zastosował Pan argument „ad personam”. Stosowanie tego typu argumentów świadczy o braku argumentów merytorycznych. I jest oznaka porażki w dyskusji.
To tak na szybko.

Państwa protest można unieważnić w cztery osoby. Dwie tablice, jedna z napisem MDK, druga z rysunkiem butelki. Dwie kolejne osoby odśpiewają Państwu, podczas protestu, „Sto lat”.

Dla większości społeczeństwa takie wyroki są skandalem. A Państwo chcąc, nie chcąc, firmują własnymi osobami ten stan.

Na temat postawy wymiaru sprawiedliwości wobec tragedii na Kopernika nic nie napiszę bo uważam że to co się stało jest przerażające dla wszystkich mieszkańców Mławy. Na przyszłość.

Moim zdaniem, tak odbiera większość społeczeństwa stan wymiaru sprawiedliwości.

Nemo
Nemo
5 lata temu
Reply to  Nemo

A na koniec perełka.

Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich – Sejm RP – 20.07.2017 r.
wypowiadając się przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości:

„Czy mieszkańcy gminy będą mogli podważać decyzje o WYBUDOWANIU FERMY KURZEJ OBOK ICH DOMOSTW, jeśli za decyzją stoi lokalny polityk zbliżony do partii rządzącej ?
[brawa]
….
Niezależne sądy są gwarantami praw i wolności zwyczajnych ludzi.”

Szach mat protestujący przeciwko fermom kurzym. Po prostu chcieliście tych ferm kurzych. I nie udaliście się do „niezależnych sądów”, RPO wam to mówi.

Nawet nie wiem jak to skomentować. Takiego mamy RPO i takie jest jego wyobrażenie o obecnym stanie wymiaru sprawiedliwości.

Całość tu:
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/RPO-do-poslow-tuz-przed-glosowaniem-ustawy-o-SN

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu

Troska i demokracja – piękne słowa.
Gdzie była ta troska o szarego Kowalskiego w ciągu poprzednich lat i gdzie była demokracja przez 8 lat rządów PO, teraz jak liberałowie zostali odsunięci od steru, to wielkie halo.
Jak działają nasze polskie sądy, to wiedzą tylko ludzie, których sprawy się w nich toczą, sprawiedliwość sądów jest pod wielkim znakiem zapytania, a opieszałość ewidentna.
Super, że w Mławie większość to normalni ludzie, a nie oszołomy, które nie wiedzą czego chcą, według:
„Wszyscy protestują, to ja też”
Nie podoba mi się wiele poczynań PIS, nie lubię jak każdy Polak zamordyzmu, ale stwórzcie mądrą i skuteczną opozycję, bo na partie „nowoczesna” i „PO” Polacy się już nie nabiorą – jesteście spaleni i brak wam argumentów

melisa
melisa
5 lata temu

Np. ja się nie śmieje. Dobra zmiana niebawem zacznie wychodzić nam Polakom bokiem. Świat się z nas śmieje.

Leon
Leon
5 lata temu
Reply to  melisa

Cała Mława z was się śmieje. ..komuniści i….

brodacz
brodacz
5 lata temu
Reply to  Leon

Czy ty masz przynajmniej wiedzę na temat co jest komuna. Małpujesz innych a jesteś zielony jak wiejski niedojrzały burak.

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu
Reply to  brodacz

Burak wiejski? – co to za odmiana? a jeszcze zielony? 😀 nie widziałam niedojrzałego buraka. Masz, widzę wiedzę na temat buraków, bo pewnie jesteś miejskim burakiem

brodacz
brodacz
5 lata temu
Reply to  Ktoś...

Myślałby sobie ,,ktoś” że ten ,,ktoś ” to bystry gość a on taki bystry jak słoniowa kość ,co by nie napisał to każdemu na złość.

janek
janek
5 lata temu
Reply to  melisa

swiat na atakuje bo polska byla krowa dojna za poprzednich rzadow dla nich a teraz to sie ogranicza

Myśląca
Myśląca
5 lata temu
Reply to  janek

A z czego nas tak doili Pisiorze? Z czego?!?? Widziałeś jak polska wieś wygladała w roku 2003?? Pamiętasz, jak wyglądały nasze drogi? Reszty nie ma sensu Ci wymieniać. Ot co- to my dobiliśmy UE czyli inne kraje z kasy. Teraz czeka nas Ukraina a co za tym idzie Majdan bo do tego doprowadza rząd z elektoratem, który sprzedał sie za 500 zł!

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Myśląca

No tak polska wieś doiła UE za rządów PO/PSL to fakt, a składki do Unii płacimy wszyscy.
Polska wieś odżyła, PSL dużo wywalczył dla rolników, ale zwykły, szary Kowalski pracujący na za najniższą krajową to już nic niestety nie zyskał. Zyskali tylko biznesmeni i rolnicy. Co zyskali np. emeryci?…

Myślaca
Myślaca
5 lata temu
Reply to  Anonimowo

Tak, ale z tą różnicą, że to my doiliśmy a nie nas dojono. O jakich składkach piszesz? Konkret.
P.S. Teraz zyskają emeryci! Teraz na pewno muahahahahahahaha

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Myślaca

Polska odprowadza do Unii grubą kasę, a to są pieniądze nas wszystkich Polaków – tak trudno to zrozumieć, pani myśląca?

Myśląca
Myśląca
5 lata temu
Reply to  Anonimowo

A co Pan Anonimowo powie na 500+? Kto się na to składa? Ja i Pan i reszta Polaków. Nie otrzymuję 500+ a dodam, że w kampanii wyborczej było hasło 500+ na każde dziecko…

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Myśląca

Nie odwracaj kobieto kota ogonem, ale zawsze możesz postarać się o drugie, a nawet o trzecie dziecko, jeśli Cię to tak kole w oczy 😀

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  melisa

Kocana meliso a konkretnie kto sie smieje operowanie na takim poziomie ogolnosci jest żenujące to tak jak bym ja napisał
Idioci. Ale konkretnie to kto ?

Neon
Neon
5 lata temu

Cała Polska z Was się śmieje…

Mlawiak
Mlawiak
5 lata temu

Darmozjady z nowoczesnej… jeden z nich miał być posłem został o…. hahaaa

Niezależna
Niezależna
5 lata temu
Reply to  Mlawiak

A co ci zjadły te darmozjady

37
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x