Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Symboliczny protest pod mławskim sądem


W sobotę 22 lipca około godziny 20 – tej pod budynkiem Sądu Rejonowego w Mławie miał miejsce symboliczny protest. Grupka około dwunastu osób na schodach sądu zapaliła znicze i ustawiła kartkę z napisem „WOLNE SĄDY”. Według świadków tego zdarzenia doszło tam do utarczki słownej pomiędzy uczestnikami protestu a przechodniem i jednym z lokalnych dziennikarzy.

KSP Mława nabór

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

37 - liczba komentarzy w artykule "Symboliczny protest pod mławskim sądem"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
LOL
Gość

I jak byli kodziarze?

Andrzej
Gość
A samo tłumaczenie pseudo prezydenta też jest śmieszne –> cytuję „”””Odbyłem wiele konsultacji z prawnikami, socjologami, filozofami, politykami, ale przede wszystkim rozmawiałem z panią Zofią Romaszewską. Powiedziała tak: ja żyłam w państwie, w którym prokurator generalny miał silną pozycję i nie chcę do takiego państwa wracać.”””: To co Pseudo prezydent niezłomny urodził się wczoraj czy spadł z choinki przedwczoraj? i nie wie, że takie były czasy za komuny i każdy wyrok był na zamówienie sekretrza PZPR. Ż – E – N – A – D – A. Całe szczęście, że Pani Zofia Romaszewska jeszcze żyje bo jakby już jej nie… Czytaj więcej »
Andrzej
Gość
Nie jestem przeciwko reformie sądów bo jest ona potrzebna ale nie w taki sposób, że łamie się konstytucję. To jest podstawa i fundament, że sądy muszą być niezależne od władzy. Nie chodzi o to,że rządzi PIS tylko chodzi o zasadę – nawet gdyby rządził Święty Jan Paweł II to nie może być tak, że od jednej osoby zależy władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Nadmiar władzy deprawuje i zawsze będzie pokusa naginać prawo pod siebie. Dlatego potrzebny jest bezpiecznik w formie niezależnych sądów oraz niezależny Trybunał Konstytucyjny (choć już nie istenieje bo PIS go zniszczył). Ogólnie ta pseudo reforma cofa nas… Czytaj więcej »
Pablo
Gość

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w poniedziałek o 21:00 przed mlawski sąd https://m.facebook.com/events/1456264234454206

z bliska
Gość
Przed chwilą usłyszałem VETO Prezydenta, i chciałem PODZIĘKOWAĆ także tym wielu mławskim osobom, które wzięły udział w tym społecznym sprzeciwie, bo i oni dołożyli swą cegiełkę do VETO Prezydenta, i tak zastanawiam sie co czują ci którzy w swych komentarzach, byli nie przychylni takim protestom, a już szczególną PEREłKĄ SĄ KOMENTARZE NEMO, szanowny Panie NEMO jeszcze tak nie dawno chodziłeś za stodołę a dziś zamieszczasz swe wypociny na portalu, wytykasz ludziom błędy a sam użyję twego słowa po prostu się”zaorałeś” a te dwie tabliczki zawieś sobie na szyję i choć po mieście abyśmy wiedzieli z jakim nieudacznikiem mławianie mają do… Czytaj więcej »
Nemo
Gość
Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich – Sejm RP – 20.07.2017 r. wypowiadając się przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości: „Czy mieszkańcy gminy będą mogli podważać decyzje o WYBUDOWANIU FERMY KURZEJ OBOK ICH DOMOSTW, jeśli za decyzją stoi lokalny polityk zbliżony do partii rządzącej ? [brawa] Uważa Pan że obecnie mieszkańcy mogą podważać taką decyzję ? Z powodzeniem ? To widać, słychać i czuć 🙂 Liczyłem na jakąś dyskusję chociażby na to co powiedział RPO, przecież dla mieszkańców powiatu ta konkretna sprawa jest ważna. Przecież to co powiedział RPO jest absolutnie niezgodne z rzeczywistością. Ciekawe kto z posłów bił brawo. A większość… Czytaj więcej »
Nemo
Gość
Szanowny Panie Z bliska, nie mam zdolności profetycznych. Moje wpisy nie były o tym czy ta reforma jest dobra czy zła. I czy prezydent podpisze czy nie. Nie uważam tego za istotę problemu. Istotą problemu są sądy, i sędziowie, którzy wydaja takie wyroki. Nie jestem nieprzychylny takim protestom, przynajmniej w takim ujęciu w jakim Pan to przedstawił. Uważam że określona opcja wygrała wybory. Teksty że grozi nam dyktatura mnie nie wzruszają. Każdy reżym polityczny, rozumiany jako ustrój, jest dyktaturą. Niezależnie od personaliów. To wiemy od wielu lat. Niezbyt rozumiem co mam „czuć”. Dla jasności, jestem zwolennikiem wyboru sędziów w wyborach… Czytaj więcej »
wpDiscuz