Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzień Strzegowa. MIG, Poker i pomoc dla Martynki


Świętowany 22 lipca Dzień Strzegowa minął mieszkańcom i gościom pod znakiem dobrej pogody i dobrej zabawy. W taneczny nastrój wprowadził widzów zespół Poker. Najliczniejszą rzeszę zgromadził oczywiście występ zespołu MIG – gwiazdy wieczoru. Pod sceną zabawa trwał jednak od wczesnych godzin popołudniowych. Od samego początku towarzyszyła jej loteria fantowa i licytacja na rzecz Martynki Truszczyńskiej.


ksp Mława
Reklama

Organizatorzy tegorocznej imprezy zapewnili wiele atrakcji. Gry, zabawy i konkursy  dla dzieci poprowadzili aktorzy ulicznego Teatru Forma z Warszawy. Policja zabierała chętnych na przejażdżkę radiowozem, były pokazy tańca, zlot motocyklistów, kule wodne, trampoliny, dmuchane zamki i oczywiście stoiska gastronomiczne.

Ważną częścią imprezy była akcja charytatywna na rzecz Martynki Truszczyńskiej. Dużą popularnością cieszyły się fanty, które wszystkie zostały sprzedane. Dochód ze sprzedaży własnych wyrobów przeznaczyło dla Martynki Koło Gospodyń z Czarnocinka a Mirosław Choroś, prezes Towarzystwa Rozwoju Gminy Strzegowo, obchodzącego jubileusz 20-lecia powstania, przekazał czek na 2 tys. zł. Ze sceny wielokrotnie i z powodzeniem prowadzone były licytacje różnych gadżetów. Były to m.in. koszulki z autografami piosenkarzy, stroje, gadżety elektroniczne, a nawet żywy królik, który również szybko znalazł swojego nabywcę.

Za tę pomoc dziękował ze sceny wszystkim, którzy pomogli w tej akcji mama Martynki -Marzena Truszczyńska.

Tu najzwyczajniej i najprościej będzie mi podziękować prostym słowem dziękuję za waszą pomoc. Dzięki waszej pomocy idziemy małymi kroczkami do celu – by móc wyjechać i wyleczyć Martynkę na Florydę do dr Paleya, chcemy dać jej szansę, by jej rączka stała się funkcjonalna. Bo każdy rodzic kocha tak, by dać szczęście swojemu dziecku i my zrobimy wszystko, by się to akurat stało – dziękowała ze sceny Marzena Truszczyńska.

Jak już wspomnieliśmy gwiazdą wieczoru był zespół MIG, który przy ogromnym aplauzie zagrał i zaśpiewał swoje największe przeboje.  Wcześniej do tańca pod sceną skutecznie zachęcał zespół Poker, ale to dopiero MIG sprawił, że pod plac pod sceną szczelnie się zapełnił.  Po tym koncercie mieszkańcy mogli bawić się jeszcze przy muzyce zespołu Grawit Band.

Organizatorem tegorocznej imprezy był Wójt Gminy Strzegowo, Rada Gminy Strzegowo oraz Gminny Ośrodek Kultury w Strzegowie.

JK

« 1 z 6 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mariola
Mariola
4 lata temu

Jaka ładna fotorelacja 🙂

Maniek
Maniek
4 lata temu
Reply to  Mariola

Fajna impreza, choc za krotko grali

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x