Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powstanie pierwszy taki mural w Mławie


Podpisujesz się pod walką z nienawiścią? Weź udział w tworzeniu pierwszego muralu w Mławie. W ramach kampanii „Nawidzę” wspieranej przez Burmistrza Miasta Mława oraz firmę SUEZ zamalujemy parkan przy ul. Powstańców Styczniowych.


Projekt pracy przygotował Adam Walas, twórca imponujących murali m.in. w Warszawie. Będzie go tworzył przez tydzień, od poniedziałku 24 lipca. W środę 26 lipca odbędzie się happening, na który już dziś zapraszamy mieszkańców chcących podpisać się pod ideą tolerancji. Między godziną 10:00 a 13:00 będzie można malować elementy projektu m.in. poprzez odciskanie śladów dłoni na chodniku. Współtwórcami muralu będą także przedstawiciele firmy SUEZ – sponsora akcji, Wiceprezes Zarządu SUEZ Polska Katarzyna Muszyńska oraz Dyrektor ds. Rozwoju Tomasz Strzelecki. Pędzle w ręce wezmą pomysłodawczynie kampanii „Nawidzę” – Julia Brzozowska i Natalia Sapeda, a także burmistrz Mławy – Sławomir Kowalewski oraz Prezes PEC – Jan Przybyłek.

Praca nad muralem jest elementem dwóch szerszych projektów – kampanii społecznej „Nawidzę” (o niej więcej informacji znajdziesz TUTAJ) oraz korespondującego z nią projektu na rzecz niepełnosprawności, prowadzonego przez firmę SUEZ. Podsumowaniem tegoż będzie otwarta konferencja, którą zaplanowaliśmy 4 października w sali kina MDK.

źródło:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x