Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gmina Stupsk. Wakacyjne hece w gminnej bibliotece


Jak co roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Stupsku proponuje dzieciom ciekawe zajęcia wakacyjne, cieszące się dużym zainteresowaniem.


Pierwsze zajęcia rozpoczęły się 10 lipca w filii biblioteki w Konopkach. Dzieci wzięły udział w zajęciach rozwijających zdolności plastyczne. Prowadziła je Pani Bożena Zadrożna z Konopek i pod jej okiem powstały piękne prace, wykonane techniką decoupage, które zachwyciły prowadzących i rodziców. Podczas zajęć nie zabrakło również wesołych gier i zabaw. Odbyły się również wyprawy książkowe w krainy baśniowe. Za najaktywniejszy udział w zajęciach wakacyjnych wyróżnienia otrzymały Karolina Milewska i Lena Kopczyńska.

Od 17 lipca zajęcia rozpoczęły się w bibliotece w Stupsku. Na początku były gry i zabawy integracyjne. Następnie dzieci podzielone na grupy miały za zadanie wymyślić nazwę dla swojej grupy i zrobić do niej rysunek. Wyobraźnia naszych maluchów jest ogromna i powstały piękne kolorowe prace. Następnie swoje emocje rozładowaliśmy podczas zabaw na świeżym powietrzu. Okazało się również, że dzieciaki doskonale znają baśnie i z ogromnym zapałem brały udział w konkursach.

We wtorek 18 lipca z najmłodszymi mieszkańcami Stupska spotkał się dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Szymański oraz sierż.szt. Aneta Prusik z zespołu profilaktyki społecznej w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Dzieci wzięły udział w konkursie „Znam znaki drogowe”, dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, w domu oraz w podróży. Spotkanie poświęcone było także bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dzieci znały bardzo dobrze przepisy dotyczące ruchu pieszych i obiecały, że będą się do nich stosować. Obiecały także pomóc policjantom, troszcząc się o bezpieczeństwo własne i innych. W prezencie otrzymały instrukcje jak być bezpiecznym nad wodą i specjalne naklejki do przekazania rodzicom pod hasłem :”Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Dzieci miały też okazję wypróbować policyjny sprzęt i zasiąść za kierownica prawdziwego radiowozu. Wspólne spotkanie zakończyło się pamiątkową fotografią i deklaracją dzieci, że w przyszłości zostaną policjantami lub strażakami a najlepiej i jednym, i drugim.

Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć zamienili się w małych chemików i z ogromnym zaangażowaniem przeprowadzali najróżniejsze eksperymenty chemiczne.

źródło i fot. GBP w Stupsku, Policja Mława

oprac. red.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x